SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan/trening na siłe pytania

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Kumam i pisze, ze dla mnie lepiej robic wszystko w seriach, odpoczac pomiedzy seriami do 5 minut. To Ty musisz sie dowiedziec co najlepiej na Ciebie dziala. Ja nie moge dawac Ci odpowiedzi na pytanie, na ktore nie znam odpowiedzi, tylko Ty ja znasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
Aha no okej , a dla czego lepiej dla ciebie robić wszystko w jednych seriach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Bo widze po tym efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
a próbowałeś kiedyś coś takiego co ja napisałem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Nie, nie probowalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
Mam pytanie Czy taka metoda treningu jest okej ? Dam przykład : Przysiad przedni następnie odczekanie 5 minut i przejście to wyciskania na klate następnie 5 min przrwy i przejście do Skłonów w boki na skośne mięśnie potem 5 min i martwego ciągu następnie odczekanie 5 minut i przejście do Brzuszków na ławce skośnej z obciążeniem na piersiach.

przerwy między danymi ćwiczeniami około 5 minut

Obwód powtórzyć z 3 razy

ilość powtórzeń w pierwszym obwodzie np 5 powt w drugim 4 a w trzecim 3/2 powtórzenia albo jedno 1

W każdym obwodzie inne ćwiczenia to np w tym obwodzie był przysiad przedni to przysiad przedni zamieniam w drugim obwodzie na przysiad tylny .

Ten plan to tylko przykład jeszcze wymaga na pewno poprawek , Moje pytanie jest takie : Czy ta metoda jest skuteczna ? lepsze od typowego treningu na siłe 5x5 , czy jakiś podobny na siłe .

Wymyśliłem ten trening z myślą o tym że każde mięśnie ( nogi , ręce , itp) mają więcej czasu na odpoczynek .

Ale nie wiem czy to jest skuteczne , bo nie wiem czy jak odpoczne 20 min przy zrobieniu następnej serij przysiadu to czy mięśnie nie będą nie dogrzane . Bo jest np takie coś jak seria rozgrzewkowa to musiałbym ciągle rozgrzewki robić chyba . NIE WIEM NA PRAWDĘ dla tego was się pytam u mnie w siłowni jest raczej ciepło .

I prośiłbym o szybką odpowiedż bo jeszcze nie mam planu a na na siłke idę o 17 !

Zmieniony przez - Mardox1 w dniu 2012-02-24 15:49:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
TO MÓJ TEKST NAPISANY NA INNYM FORUM napisałem to bardziej czytalnie więc może będziecie wiedzieć jak mi pomóc :)


Zmieniony przez - Mardox1 w dniu 2012-02-24 15:49:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
A ja juz pisalem, ze sam musisz sprawdzic jak sie czujesz z takim planem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
A napisałem na innym forum BUDO i novocaine napisał że ta metoda jest beznadziejna totalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
No jest, ale moze sie wydarzyc cud i bedzie Ci z nia dobrze ;d Ja Ci polecalem juz trening wiec go wyprobuj, a nie wymyslaj jakies dziwne plany :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna pomoc w ułożeniu rozpiski

Następny temat

HST: Część V - Układanie treningu HST

WHEY premium