SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pippina ucieczka przed zawałem

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 423 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21509
Po środowym treningu nóg czwórki bolały aż do dzisiaj tj. soboty rano ale już je rozchodziłem, w czwartek i piątek było niewesoło. Dwugłowe i pośladki (od wykroków) dawały o sobie znać tylko przy siadaniu.

30 maja trening na siłowni od 1640 do 1850, klatka, barki, przedramiona:
- WL na płaskiej sztangą 4 serie
- wyciskanie hantli na skośnej 4 serie
- ściąganie wyciągów z boku (brama) 4 serie
- przenoszenie hantli w leżeniu 3 serie
- arnoldki siedząc 4 serie
- wznosy ramion bokiem z hantlami 4 serie
- wznosy ramion w leżeniu na skośnej na brzuchu 4 serie
- ciągnięcie sztangi łamanej wzdłuż tułowia do brody 4 serie
- wznosy talerzem z przodu ze skrętami 4 serie
- brzuch na skośnej 6x15
- kijek 2 razy
- uginania nadgarstków z hantlami w podparciu na ławce 3 serie
- bieżnia 35 minut marsz z pochyleniem

Dobry, duży objętościowo trening.
Arnoldki w ostatniej serii zamieniły się w zwykłe wyciskanie, nie miałem już siły kręcić hantlami.
Dziś rano trening podciągania na drążku, na razie dobiłem do 30, popołudniu dorzucę jeszcze ze 20.

Tak sobie spojrzałem na pierwszy wpis dziennika z początku listopada 2013 i przypomniałem sobie cele do zrealizowania:
Cel do osiągnięcia:
1) redukcja wagi do 88-89 kg
2) zmniejszenie obwodu pasa i poziomu tłuszczu do około 15%. W czteropak nie mam na razie siły uwierzyć.
3) rozbudowanie korpusu i ramion
4) polepszenie kondycji


Po kolei:
pkt 1
Zrobione, dzisiejsza waga 88,5, utrzymuje się od 4 tygodni
pkt 2
obwód pasa zmniejszyłem o ponad 7-8 cm, tłuszcz na poziomie 17-18%.
pkt 3
Byłem i będę chudy (pomijając tendencję do otłuszczania się,o mięśnie chodzi) ale nigdy w swoim życiu nie miałem takich mięśni jak teraz. Barki, biceps, piersiowe, najszersze - nigdy ich takimi nie znałem. Widzę różnicę za każdym razem gdy spojrzę w lustro. Na mięśnie korpusu czyli brzuch i plecy też nie narzekam, są o wiele mocniejsze i wydatniejsze niż pół roku temu.
pkt 4
Krótko: jest lepiej. Zarówno kondycja jak i siła są większe. Potrafię przebiec 10 km, mój rekord w podciąganiu się na drążku nachwytem to 8. Kondycję już w życiu miałem i te 10 km nie jest rekordem ale wcześniej nigdy w życiu nie podciągałem się nachwytem. Nie ćwiczyłem nigdy wcześniej na drążku ale dla mnie te 8 podciągnięć to dużo. Chciałbym jeszcze wzmocnić się na tyle aby te 8 podciągnięć nie było rekordem ale być w stanie np zrobić 4x8 w sobotni ranek. Jak na tę chwilę to byłby dla mnie kosmiczny wynik. Na chwilę obecną jestem w stanie uwierzyć w 4x5.
Spróbuję walnąć kilka zdjęć w najbliższym czasie.
Co dalej?
Do końca czerwca zbijam jeszcze obwód w pasie - nie pisze wagę ale obwód właśnie. Z obecną dietę będzie to ciężkie więc dowalam węgli a zbijam tłuszcz. Zobaczymy co to da. Orzechy, siemie lniane, migdały, wieprzowina - out. Z wieprzowiną będzie najciężej. Celuję w 0,5 g/mc.

Dziś chyba nie pobiegam, jak nie dziś to jutro łamię 10km.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Jeżeli jesteś w pełni zadowolony z tego co osiągnąłeś i nie czujesz poprawy polepszenia to nie ma sensu redukować chyba że gdzieś tam jakaś ambicja niespełnionego sportowca z tyłu głowy napierdziela
Jeśli jednak nie to właź na bilans 0 - wejdzie przez 1-2 miechy delikatny rekomp i przy okazji polecą kolejne obwody oraz wzmocnisz się.
dawaj fotki do weryfikacji z początku oraz z teraz

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Ja jestem tego zdania że warto cisnąć dalej, widzisz efekty, pas spada, waga spada, BF spada, mięśnie na plus, biegowo na plus, podciąganie na plus. Jesteś w nurcie dobrego, wrzucaj drugi bieg, ja w kaloryfer nie wierzyłem, teraz jak zapisałem się na maraton, zmieniłem dietę na LCHF zaczynam wierzyć. Po kolei zmieniaj biegi, to jedyna droga do sukcesu i ruszyłeś, teraz się rozpędzaj! Gratuluję tego co osiągnąłeś!

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 423 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21509
Wczoraj wieczorem musiałem wpaść na imprezę z grillem, było całkiem dobrze pod względem miski ale wpadły 2 małe kiełbaski pod wpływem impulsu. Bieganie przeniosłem na dziś i jestem z niego bardzo zadowolony, w biegu przeszkadzały trochę obolałe piersiowe po piątkowej klatce i najszersze po wczorajszym drążku ale bez tragedii. Kondycyjnie zanotowałem postęp, mogłem jeszcze biec spokojnie dalej. Chyba treningi interwałowe pokazują ile mogą. Samopoczucie wspaniałe





Zmieniony przez - Pippin99 w dniu 2014-06-01 21:24:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 423 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21509
Trening na siłowni 2 czerwca 615-730, plecy i triceps:
- wiosło sztangą 4s
- MC 4 s
- wiosłowanie hantlą jednorącz w podparciu na ławce 3s
- przyciąganie wyciągu do siebie 4s
- ściąganie wyciągu do karku szeroki uchwyt 4s
- ściąganie wyciągu do piersi wąski uchwyt 4s
- dipy 4 s, mc, +2,5kg, +5kg, +10kg
- francuz łamaną leżąc 4s
- ściąganie wyciągu w dół 4 s (triceps)
- face pull 4s

Miałem dużo czasu na siłowni to poszalałem z plecami. Pierwszy raz robiłem dipy z dociążeniem, najpierw nieśmiało oczywiście bo nie wiedziałem czego się spodziewać. Uchwyt przy ostatniej serii MC jak zwykle puszczał.
Jutro przepada mi niewykorzystany karnet na basen, jakoś nie mam weny na pływanie. Bieganie przynosi obecnie więcej satysfakcji.
Dziś bieg z interwałami 45s szybko/80s spacer x 6. Lubię te interwały. Tempo wyszło lepsze niż podczas sobotniego mulenia w tlenie pomimo interwałów.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 423 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21509
Trening 4 czerwca 615-730, nogi, biceps, brzuch:
- przysiady z hantlami 4s
- wykroki 4s
- suwnica 4s
- biceps hantle z supinacją 4s
- biceps sztangą łamaną bez podparcia 4s
- młotki 4s
- skłony na skośnej 4x15,
- spięcia brzucha na skośnej 2x15
Przysiady z hantlami niestety nie pozwalają odpowiednio dociążyć bo najcięższe mają po 30 kg. W przysiadach hack z kolei obijam sobie nogi.
Wykroki powodowały mroczki przed oczami, musiałem robić dłuższe przerwy między seriami.
Na siłce spotkałem człowieka, który jak mówił był instruktorem na siłowni przez kilka lat i poprosiłem go o sprawdzenie mojego martwego ciągu. Był bardzo miły i bez oglądania mojej próby dał mi kilka rad w takiej oto kolejności:
- przede wszystkim robić z pasem
- sztangę trzymać przechwytem
- uchwyt rąk szeroko wpływa na rozrost szerokości pleców, wąsko na grubość
- wyprost po podniesieniu sztangi, pierś do przodu
Nie oglądając mnie przy sztandze sam nie wspomniał nic o wyproście głowy i patrzeniu się do przodu. Przed zrobieniem kilku prób poprosiłem o sprawdzenie głównie mojej dolnej pozycji (stopień ugięcia nóg i wysokość na jakiej znajduje się tyłek – co do tego mam największe wątpliwości), sprawdził i powiedział, że jest bardzo dobrze.
No i sam nie wiem co o tym myśleć, pierwsze 3 rady są sprzeczne z tym co do tej pory na temat MC wiem. Uchwyt do MC mam zawsze neutralny jak do tej pory.
Bardziej się skłaniam jednak do tego aby z tych pierwszych 3 rad nie skorzystać. Może wrzucę kiedyś moje MC do oceny jak będzie pusto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Z tą.szerokością uchwytu to działa na pewno ale przy wiosłowaniu sztangą w opadzie...
Co do pasa - nie powinno się używać raczej żeby nie eliminować pracy mięśni głębokich stabilizujących korpus.
I z tym wrzuceniem filmiku będzie najlepiej - chłopaki naprostują Cię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Pas to zlo. Przyjdzie Ci kiedys podniesc cos z podlogi, nie bedziesz mial pasa w kieszeni, zrobisz sobie kuku. Pas, rekawiczki i wszelkie inne wynalazki uposledzaja - to jak trenowac kolartwo na rowerze z elektrycznym wspomaganiem jazdy..

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
dlaczego jak będzie pusto, olej innych i filmuj, wg mnie:
- pas źle, rób bez pasa - ewentualnie do najcięższych serii zakładaj, ja przy rack pull zakładałem od 150kg i to pomagało, od początku inho nie ma sensu
- przechwytem wtedy jak nachwyt puszcza, można też użyć pasków,
- nie za bardzo wiem o co chodzi, ale jeżeli chodzi o to że najpierw idą nogi a później prostujesz plecy to faktycznie tak trzeba robić,
ale bez filmiku to nikt nie oceni techniki ;)


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-06-05 14:01:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 423 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21509
kabo9

ale bez filmiku to nikt nie oceni techniki ;)



Wiem, wiem, konsultacje telepatyczne ciągle w powijakach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spawacz Irlandia -spadek wagi - dieta na utrzymanie

Następny temat

Kemot83 DT / redukcja / krata do lata

WHEY premium