SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja - przygotowanie psychiczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3986

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7729
koob
No niby wszysto byłoby ok, ale mam dziwne problemy z psychiką. Gdy mam świadomość, że mam okazje kupić sobie jakiegoś slodycza to poprostu staje się innym człowiekiem. Nie ma opcji abym nie skorzystał, ale jak już go zjem to odrazu atakują mnie wyrzuty sumienia, jestem na siebie wściekły, bo przecież miałem ograniczać jedzenie slodyczy. I zaraz postanowienie, że to co zjadłem to był "ostatni słodycz". No fajnie, ale sytuacja powtarza się na nastepny dzień... I tu nie chodzi tylko o słodycze, ale również o fastfoody czy piwo. I ciągle podjadam, a to sobie zjem pączka bo akurat mama kupiła, albo jakieś słone paluszki/czipsy które przyniósł ojciec.

Moje sposoby na apetyt na słodycze:
1. wypić szklankę wody - trochę pomaga
2. nie wychodzić z domu z pustym żołądkiem, żeby nie kusiło na żarcie na mieście, pamiętać o regularnych posiłkach (to jest problem w moim przypadku, ale próbuję)
3. za każdym razem przed jedzeniem czipsów czy pączków "bo akurat są", obejrzeć własne zdjęcie w samych gaciach
4. w sytuacji kiedy są w domu słodycze i wszyscy jedzą, kupić czekoladę gorzką (90% Wawel, albo w lidlu kiedyś była 94% jakaś importowana) i sobie pomału gryźć po kostce - też słodkie, a tabliczki na raz nie zjesz, zwłaszcza jak popijasz samą wodą
5. poszukać słodyczy zastępczych, nawet na tym forum są jakieś serniki LC, placuszki owsiane, nutella domowa itp

Koło Szeherezady przechodziłem

Chwilowo mnie nie ma.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 223 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4455
Co ??? Nie zje całej tabliczki czekolady ?
U mnie to trwa około 5 minut

Małe sprostowanie trwało

Obecnie mogę spać przy regale z batonami i nie ruszę a na pewno nie kupię. Jedyna słodka rzecz którą kupię to miód ( spadziowy). Jem dziennie po treningu 30 g z twarogiem.

Wracając, kiedyś jak nie zwracałem uwagi co jem i ile jem to jak ciotki zjechały się np. na święta to wiecie ile tych słodyczy było w paczkach
Zwykle jak dostałem 3 duże paki wieczorem to rano ostawała się kupa papierków i kilka owoców

Zmieniony przez - g0g0 w dniu 2012-05-19 07:58:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3554
Co do Twoich pytań:
1.Do smarowania pieczywa PEŁNOZIARNISTEGO świetnie sie nadaje twaróg półtłusty z odrobiną jogurtu naturalnego ( Ja często robię pastę tzn: twaróg,kawałki makreli wędzonej, trochę majonezu light, przyprawy i do blendera.)
2.Najlepiej na patelni bez tłuszczu, a jeśli już to znajdź olej albo oliwę w sprayu np PAM
3.Górskie
4.Ogranicz bo mają sporo cukru ale jeśli już to najlepiej jagodowe
5.Woda bez różnicy, dorzuć napoje bez cukru typu cola zero, pepsi max
6. Do tej listy dodałbym :
ryż basmati, kasza, Przydałoby się omega3 więc:oliwa z oliwek, awokado,rybki(łosoś, tuńczyk, halibut, makrela), orzechy (włoskie,laskowe, migdały), serki wiejskie - miksuj z warzywami. Bułki odstaw i wszelkie sosy mączne. W dziale kuchnia znajdziesz setki fajnych przepisów na kurę,świniaka, krowę, szczura czy co Ci się tylko zamarzy. Żeby się zapchać Ja miksuję serek wiejski z garścią orzechów, płatków, suszonej żurawiny, różnych pestek(dynia,słonecznik,sezam) i jogurtem naturalnym.

Za to wszystko co przed nami, w gorę kielony...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 714 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3894
a ja się dopowiem, do 1 używam nie raz oliwy z oliwek i fajnie smakuje

gg: 43028048

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
2fat4u
koob
No niby wszysto byłoby ok, ale mam dziwne problemy z psychiką. Gdy mam świadomość, że mam okazje kupić sobie jakiegoś slodycza to poprostu staje się innym człowiekiem. Nie ma opcji abym nie skorzystał, ale jak już go zjem to odrazu atakują mnie wyrzuty sumienia, jestem na siebie wściekły, bo przecież miałem ograniczać jedzenie slodyczy. I zaraz postanowienie, że to co zjadłem to był "ostatni słodycz". No fajnie, ale sytuacja powtarza się na nastepny dzień... I tu nie chodzi tylko o słodycze, ale również o fastfoody czy piwo. I ciągle podjadam, a to sobie zjem pączka bo akurat mama kupiła, albo jakieś słone paluszki/czipsy które przyniósł ojciec.

Moje sposoby na apetyt na słodycze:
1. wypić szklankę wody - trochę pomaga
2. nie wychodzić z domu z pustym żołądkiem, żeby nie kusiło na żarcie na mieście, pamiętać o regularnych posiłkach (to jest problem w moim przypadku, ale próbuję)
3. za każdym razem przed jedzeniem czipsów czy pączków "bo akurat są", obejrzeć własne zdjęcie w samych gaciach
4. w sytuacji kiedy są w domu słodycze i wszyscy jedzą, kupić czekoladę gorzką (90% Wawel, albo w lidlu kiedyś była 94% jakaś importowana) i sobie pomału gryźć po kostce - też słodkie, a tabliczki na raz nie zjesz, zwłaszcza jak popijasz samą wodą
5. poszukać słodyczy zastępczych, nawet na tym forum są jakieś serniki LC, placuszki owsiane, nutella domowa itp


Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o tym żeby jadł małą łyżeczką i na małym talerzyku, bo wtedy będzie mu sie wydawało ze je więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Dzięki za odpowiedzi.
Dziś mi matka zamiast płatków owsianych kupiła 3 paczki płatkow błyskawiczych żytnich. Moge to zjeść czy są "złe"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3554
Górskie! błyskawiczne odpadają...

Za to wszystko co przed nami, w gorę kielony...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
No wiem ze górskie ale już mam kupione w domu te 3 paczki żytnich błyskawicznych :(

Te górskie to zalewam zimnym mlekiem i moge jeść? Czy gotować trzeba.

A i takie pytanko. Placek z platkami owsianymi. Jakie proporcje dobrać? Chciałbym tam z 2 jajka. I ile do tego owsianych? I dodaje się do tego jeszcze inne składniki? Nie wiem, wodę? mleko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
Kuchnia sfd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Tylko w tym dziale Kuchna SFD nie widzę takiego przepisu, jest tylko na placuszki, 4 takie małe ;d A jak ogladałem temat w otrzywaniu to ludzie wrzucali takie duże, ladne placki, z całej powierzchni patelnii.
Więc jakby ktoś był miły to mogłby napisać składniki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba o ocene menu

Następny temat

Dieta do oceny, 60kg

WHEY premium