SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pestki Dyni

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3475

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Cześć. Myślę nad dodaniem pestek dyni do swojej diety w celu podbicia tłuszczy. Z tego co się orientuje zawierają spore ilości cynku, oraz wiele innych witamin, ale już nie będę tego wypisywał. Do tej pory jadłem orzechy arachidowe. Chodzi mi o to, czy po prostu mogę zastąpić orzechy arachidowe na pestki z dyni? Zawierają mniej tłuszczu, ale więcej węgli niż arachidy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ja trochę, a bardziej nauka odchodzi od sensowności dbania o proporcje omega 6 do 3, ale wiadomo nadmiar wszystkiego po prostu szkodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Jeśli jadłeś orzeszki arachidowe w łupienie to są w porządku, pestki dynii. Solone orzeszki za to nie mają za dużo wartości.
Ogólnie nie patrzyłbym na zawartość węglowodanów. Tłuszcze są podobne. Zwróć uwagę na udział w diecie kwasów wielonienasyconych omega-6. Niestety zarówno arachidy jaki i pestki mają iść dużo wiec uważałbym bym na ich ilość w diecie. Liczy się urozmaicenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Wiadomo, że nie będę ich jadł nie wiadomo ile. Myślałem nad ilością taką by tłuszcze się zgadzały, oraz zapotrzebowanie. Czyli wychodzi to w moim przypadku około 30-50g dziennie. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
Pestki dyni zapewne będą lepsze niż te orzechy ale są lepsze źródła tłuszczy, tymbardziej że nie orzechy arachidowe nie są zbyt zdrowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2076 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
popuri
Bardzo mało tłuszczy...
Jeśli tylko pestki będą ich źródłem to słabo
I jak mówiłem poczytaj o proporcji kwasów tłuszczowych
https://potreningu.pl/articles/509/ktore-tluszcze-sa-zdrowe-a-ktore-nie-
https://potreningu.pl/articles/5594/kwasy-tluszczowe-omega-3-6-9-i-ich-znaczenie


A jaki musi byc dokladny stosunek , tzn proporcje 3 do 6???
Chcialem dorzucic do swojej diety olej z pestek z dyni ( na prostate ) to czy musze bardzo zwiekszac 3 aby ten olej mi nie zaszkodził? Jak to jest ?


Zmieniony przez - Amg27 w dniu 2018-02-12 16:01:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Pestki dyni nie są jedynym moim źródłem tłuszczu. Jajka smażone na maśle klarowanym. Olej kokosowy mam, ale jest dużo zbieżnych opinii na jego temat, dlatego na razie odpuściłem. Oliwa z oliwek dodawana do surówek. Biorę też olej z wątroby rekina w tabletkach, ale to jako dodatek raczej, więc nie wliczam do bilansu kalorycznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 tutaj ściąga z jakich tłuszczy korzystać.
stosunek kwasów tłuszczowych nasyconych do jednonienasyconych do wielonienasyconych w diecie powinien wynosić mniej więcej 1:1:1 lub 1:2:1
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 418 Napisanych postów 461 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4565
Jak by nie patrzeć, pestki dyni są bardziej wartościowe niż fistaszki. Stanowią źródło wielu witamin i składników mineralnych/ m.in. potasu, magnezu, cynku, żelaza i witaminy E/ oraz kwasów fenolowych i fitosteroli.Ponadto pestki dyni wykazują działanie bakteriobójcze i przeciwpasożytnicze- ułatwiają walkę z pasożytami przewodu pokarmowego.Właściwości przeciwrobacze świeżych nasion dyni wynikają z zawartości kukurbitacyn, które są dobrze rozpuszczalne w wodzie i łatwo przenikają do ciał pasożytów przewodu pokarmowego. Pestki dyni można spokojnie szamać w ilości 60 g dziennie. :)

"Co za ponury absurd… Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?". XD
Boże, spraw, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...:D
Quod me nutrit me destruit ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
W zasadzie każdy rodzaj nasion, pestek, czy orzechów będzie wartościowym elementem diety. Najważniejsze jest to, żeby nie ograniczać się tylko do jednego z nich i jeść codziennie po 50 gramów orzechów ziemnych. Mamy na tyle duży wybór w tym kierunku, że spokojnie można zamieniać na różne inne. Więcej informacji na ten temat poczytać można w artykułach przedstawionych poniżej:

https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Które_orzechy_są_najzdrowsze_-a3085.html

https://zdrowie.sfd.pl/art/Zdrowie/Co_możesz_zyskać_jedząc_codziennie_pestki_dyni_-a3417.html
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny. Redukcja.

Następny temat

Sebastian redukcja ze 114 kilogramów

WHEY premium