SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parę pytan

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
Cześć wszystkim. Mam takie pytanie, a mianowicie chodzi mi czym różnią sie treningi : wydolnosciowy, wytrzymalosciowy, tlenowy itd konkretnie chodzi mi jakim schematem się kierować jeśli chodzi o czas pracy i odpoczynku. Wiem,ze to może śmieszne pytanie,ale w tym internecie piszą przeróżne rzeczy, a ja chce być pewien,że wykonuje to dobrze. Z tego co ja czytalem :

Tabata 8x 20s praca 10s odpiczynek i to jest trening pod wytrzymalosc tak?
Szybkosc 15s praca 45s przerwa 10/50 5/55 czyli tutaj musimy w krótkim czasie wykonać jak najszybciej potrafimy Np proste w worek, po czym odpoczywamy tyle żeby być świeżym na następne cwiczenie, zgadza sie?
Obwod stacyjny 8-12 ćwiczeń 2-4 obwody i tutaj jaki czas pracy oraz odpoczynku musi być, bo w tym internecie piszą różnie i człowiek się gubi. Minimum 15s max 30s pracy i 10-20 s przerwy między cwiczeniami i 2-3 min między obwodem? I to będzie trening na wytrzymalosc?
Trening hiit Np sprinty 15s sprint 45s normalny bieg i tak x10 i to również wytrzymalosc?
A trening tlenowy i wydolnosciowy? Tlen to np bieganie długie w stałym, niskim tempie, a wydolność? Czym się charakteryzuje trening?
Jest jakaś różnica między cardio, a aerobami?
Bardzo dziękuję za pomoc i prosiłbym (jak ktoś znajdzie czas żeby odpisać) żeby napisał jak najprodciej się da. Będę wdzięczny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 449 Napisanych postów 928 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11178
Tak, w sumie czytając jeszcze raz temat od początku nie do końca wiem co chcesz i mam wrażenie ze wszystko więc łap wszystko :D
https://treningbokserskionline.pl/metody-treningu-metabolicznego/


Zmieniony przez - Kury w dniu 2022-11-04 18:46:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Najprościej jak się da to wpisać pytanie w google. Np wpisujesz trening wytrzymałościowy i wyświetlają ci się podobne pytania. Klikasz na strzałeczkę i wyświetla się:
google
Trening wytrzymałościowy, zwany również aerobowym lub tlenowym, obejmuje ćwiczenia, których głównym celem jest poprawa wydolności serca i całego układu krążenia. Polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń przy jednoczesnej kontroli tętna.



No i analogicznie z całą resztą. A co do treningów i ich wykonywania, to chyba najpierw wypadało by opisać, co docelowo chcesz uzyskać...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
No tak tak rozumiem i czytalem o tym rzecz jasna tylko tam jest napisane tak ogólnie, a ja myślałem,że pod każdą dyscyplinę sportową taki ttening wygląda inaczej I dlatego też zadałem te pytania oraz chciałem się dowiedzieć jaki czas pracy oraz odpoczynku pod dany trening wykonywac, tylko tyle. Ale dzięki Marcin heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Karmelowy1245
...myślałem,że pod każdą dyscyplinę sportową taki ttening wygląda inaczej...
I chciałeś rozpiskę treningów wydolnościowych, wytrzymałościowych i tlenowych pod każdą dyscyplinę?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
Nie,nie nie. Jesteśmy w dziale Sporty Walki i chodzi o sporty walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Każda SW jest inna. Przykładowo boksując nie ćwiczysz kopnięć. W innej SW mogą występować inne uderzenia niż w boksie. W jeszcze innej może nie być ani kopnięć, ani uderzeń. Więc o czym chcesz dyskutować, jeżeli nie precyzujesz dokładnie swoich oczekiwań?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
Ja doskonale to rozumiem. Mi tylko chodzi o schemat czasowy pracy oraz odpoczynku pod dany trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Jak już sam napisałeś na początku jest wiele osób i wiele teorii. Nawet przy tabacie są różnice poglądów. Przykładowo jeden ci powie, że masz robić te same ćwiczenie, a drugi powie za każdym razem rób inne. Jeden ci powie tak jak napisałeś, że masz robić 10s przerwy, a drugi powie, że 5s wystarczy. A jeśli trzeci ci powie, że on ma jedyną i niepodważalną rację i masz robić koniecznie 8s, to co powiesz? Albo jak będziesz potrzebować dłuższej przerwy, to tabata nie będzie się liczyć? To wszystko powinieneś robić pod siebie. Zacznij od czegoś, a później sam zobaczysz co trzeba zmienić/odjąć/dodać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
Masz rację. W tym internecie na prawdę dużo różności pisze i najlepiej jak przetwstuje na sobie. Tylko 2 rzeczy jakie chciałbym się dowiedzieć,a mianowicie to to czy przedział 5-15s praca 45-55s przerwa będzie na typowa szybkosc, a wszystko powyżej 15s 10-20s przerwy nad wydolność? I z jaką szybkością wykonywdac ćwiczenia w treningu obwodowym?


Zmieniony przez - Karmelowy1245 w dniu 2022-10-16 18:48:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Wydolność to dla mnie długie wykonywanie ćwiczenia, przykładowo spokojny bieg. Ale to nie jest do końca tak jak piszą. Bo gdy będziesz biegać, to twoja szybkość także będzie rosła. Co prawda nie tak jak gdybyś ćwiczył sprinty, ale jednak wzrośnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
No widzisz Marcinie, jedni piszą tak drudzy tak. Dla Ciebie wydolność to długie biegi i w sumie rowniez się z tym zgadzam. Ale w wielu artykułach najbardziej polecane są obwody I z tym też trzeba się zgodzić. Dlatego moje zdanie jest takie zeby robić to i to.
Proszę Nie zamykać tematu, ponieważ wciąż oczekuje na odpowiedz na pytanie zadane wyzej, dziękuję
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboxing i MMA.

Następny temat

Niski wzrost w jakiej wadze (boks)?

WHEY premium