SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare pytan z boksem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 454 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19550
Mam pare pytan..
A wiec zaczne tak
Mam 15 lat.. chodze 2x w tyg na silownie i chcialbym sie zapisac na boks.
Czy na boksie sa wyczerpujace treningi? Slyszalem ze jest bieganie np po 5-10km.. potem pompki,brzuszki itp.. a u mnie z sila jest slabo.. Zrobie moze z 3 pompki to góra..Ile razy w tyg najlepiej chodzic na boks? Czy od razu trzeba meic swoje rekawice? Bo to kosztuje troche..
Z góry thx

Morsik :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 788 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8793
może nie z 10 ale mi osobiście czasami ciężko wcisnąc owiniętą łape w rękawice więc gdyby taśmy były jeszcze dłuższe to wogóle byłaby lipa o piąstkówkach nie wspomne.pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1532 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29913
Najlepiej to idz na trening i zobacz.

W jednym klubie treningi moga byc bardzo wyczerpujace a w drugim nie..

Biegania po 10km raczej na treningu nie bedzie

Zmieniony przez - kuba_zgora w dniu 2006-10-28 14:51:56

Odi profanum vulgus et arceo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
10km to robi Tomek Adamek codziennie jak ma cykl przygotowawczy do walki.

Ty możesz biegać, ale takie dystanse to byś sie stary zajechał w młodym wieku.
Zresztą na początku to szału nie ma.

Konkretnie to skup sie na wybraniu sekcji bokserskiej.

Skąd jesteś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie w sekcji jest malo biegania a wiecej silowych cwiczen, stacyjnych i techniki. Biegania to mamy tylko tyle co na rozgrzewce ale treningi sa bardzo wyczerpujace. My robimy rozgrzewke pozniej technike (ewentualnie sparingi lub stacje w zaleznosci od dnia) potem worki i na koniec drobne cwiczenia ze skakanka pilka lekarska pilka tenisowa i malym obciazeniem (walka z cieniem) I tak oto pieknie schodza cale 2 godzinki 3 razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5724
dobrze przeprowadzony trenig bokserski jest wyczerpujacy tylko zalezy od ciebie jak bedziesz na nim pracowal, a co do chodzenia to logiczne ze jak bedziesz wiecej chodzil i sie przykladal to sie wiecej nauczysz , a silownia w boksie to uzupleniajaco sam najlepiej wiesz jaki masz cel i co chcesz osiagnoc idz na trenig a napewno wszytskiego sie dowiesz najczesiej w klubach sprzet jest, nie music miec odrazu ale bylo by dobrze jak bys sobie kupil bandaze bokserskie w ktorych wygodniej sie uderza i szczenke , na pierwszych trenigach sparowac nie bedziez poki nie nauczysz sie podstaw trener nalpeiej bedzie wiedzial kiedy
Napisz skad jestes?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1398
co wy gadacie żę biegania nie ma?U mnie w klubie zawsze jest jeden dzień poświecony na bieg 15km.Biegamy grupą i jest dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 229 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19479
No to super trener Ziemba... po pierwsze to powinno sie wychodzic z zalozenia ze sztuka walki jaka jest boks nie ma sie opierac na sile statycznej tj. silownia i inne bzdety tylko na wytrzymalosc i kondycje... ale kondycje w sensie technicznym. Owszem bieganie jest niezbedne, lecz na walkach nie masz stalej szybkosci tylko musisz sie duzo ruszac byc szybkim i miec dobra koordynacje miedzy innymi bioder i przedramienia. Wiec jednym slowem niewidze najmniejszego sensu biegania po tyle km. Stacje to bardzo dobre cwiczenie..oraz bieg ja rozumiem np 10 kolek w parku lub cos podobnego.. ale ze zrywami tzn trener wyznacza osobe wy biegniecie a ona np na klasniecie daje Wam wyrazny sygnal ze macie sprintem biec az znowu nie klasnie. W ten sposob nauczysz sie byc ze tak powiem szybkim w walce i niezajechanym. w gruncie rzeczy trening bokserski to przedewszystkim: przyrzady, stacje, od czasu do czasu silownia, zrywy w biegu, rozgrzewka + troche rozciagania i oczywiscie cod od siebie to jest brzuszki jumpingi czy pompki. Boks zawodowy mozna podpisac pod dlugie dystanse natomiast w boksie amatorskim walka sklada sie z 3-4 rund na poczatku ktore trwaja 1,5 minuty albo 2 minuty w zaleznosci od kategorii wiekowej zawodnika. Wiec w boksie zawodowym musisz rozlozyc odpowiednio sily na te 10-12 rund po 3 minuty jedna, a w boksie amatorskim albo zaczynasz ostra jazde w pierwszej rundzie albo w ostatniej. Nie ma tam miejsca na powolne ruchy musisz byc szybkim bic mocno i zdecydowanie. POzdrawiam

MMA sports !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
10km to robi Tomek Adamek codziennie jak ma cykl przygotowawczy do walki.


10km to ja moge na kacu zrobic . TOmek robi po 25-30km i to po górskich terenach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1398
ja to bym chcial w górach mieszkać.Wtedy bym wszystkich pozajeżdżal kondycha heh.Bokserzy zawodowi to oni codziennie pewnie po górach śmigaja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3854
"silownia w boksie to uzupleniajaco "

Owszem ale tylko w przerwie miedzy wystepami. W trakcie sezonu nie ma miejsca w przygotowaniach boksera na silownie!! Spowalnia, zmienia sposob reagowania ukl nerwowego, sprawia ze miesnie sie szybciej mecza. Treningi na silowni dla boksera powinny sie skladac z kilku cwiczen pod rzad z bardzo krotkimi przerwami. Zakres powtorzen 12-20, wychodzac z zalozenia ze trening ma zwiekszac wytrzymalosc silowa a nie sile statyczna czy mase.
Tu macie przyklad zeby wiedziec o co mi chodzi (chociaz ten trening akurat nie "liczy" ilosci powtorzen tylko czas ich wykonania):



"Czy na boksie sa wyczerpujace treningi?"
Tak, treningi bokserskie sa wyczerpujace, i takiem maja byc, zeby przygotowac zawodnika do walki na wysokich obrotach przez 3-4 rundy (mowa o boksie amatorskim). U nas treningi skladaja sie z rozgrzewki 15-20minutowej po ktorej jestem juz po przelamaniu pierwszego zmeczenia - tak wiec pozostaly czas na treningu pracuje sie na zmeczeniu, przez co ogranizm poprawia kondycje. Po rozgrzewce na wlasciwym treningu robimy od 12(przed zawodami) do 20-24 dwuminutowych rund roznych cwiczen, m.in. sparingow, obijania workow, walki z cieniem, biegu bokserskiego, skakanki, pilki lekarskiej itp. Czasami przed treningiem gramy w pilke albo biegamy jak jest ladna pogoda za oknem. Ja osobiscie po kazdym treningu moge wykrecac koszulke.

Ile razy w tyg najlepiej chodzic na boks? Najlepiej to 5 razy:)

Czy od razu trzeba meic swoje rekawice? Nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 454 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19550
Dziekuje wszystkim;] Jestem z pily

Morsik :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

boks-trening ?

Następny temat

Praca, a treningi?

WHEY premium