SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panna_Kika/Co mnie nie zabije...czyli walka z hiperprolaktynemia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Walcz, walcz Renatko!
I nie przeginaj z nauką....wiem, że jesteś ambitna ale żeby tydzień przed nie móc doczekać się rozpoczęcia szkółki?! Wooow..

Sprawdź @
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
Ola, jestem przemęczona, uprolaktyniona i takie głupoty robię

Walczę, ale czuje się jak Don Kichot Od trzech dni mam bóle głowy, na szczęście nie tak intensywne. Wcześnie chodzę spać, jak stara babcia i potrafię nieraz spać 9-10h. Mam tak przy prolaktynie, może tez to działanie leku Niby organizm potrzebuje snu, ale sen podwyższa prolaktynę...Od jutra będę wstawać równo po 8h snu, może jedynie w ndz trochę polezakuje.

Czekam na trening od Izki, ciekawe co wymyśli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Kika jutro, bo nawal rzeczy nie moge godzinek przy kompie spedzac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
Ok Iza, wiem ze jesteś busy Trening i tak dopiero w piątek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kika

Moze przydatne beda ziolka:
*szalwia lekarska (Salvia officilnalis)
*niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus)
*Boswellia serrata

Wszystkie pomagaja obnizac poziom prolaktyny kazacej we krwi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Marucca i co z twoim treningiem? jak ci w ogole idzie, bo nic nie mowisz?

I powiedz z punktu widzenia lekarza co na takie trening dla KIki powiesz, ja sie zawsze boje by nie przedobrzyć w takich sytuacjach.
1a. podciaganie sztangi (robisz to w sylu power czyli z pozycji zwisu lekko pochylona jak przy koncowce martwego prostujesz sie i ciagniesz stzange pod brode)2x8-10
1b. burpee 2x 2-15
1c. brzuszki w zwisie 2x max
75sek przerwy co tydzien mozesz (zgodnie z mozliwosciami) dodac 1 obowd az dojdziesz do 5

2a. przysiad bulgarski 2x8-10 na noge
2b. przeskoki (shuffle run) 2xmax w 45sek
2c. brzuszki na skosnej 2x max 75sek przerwy reszta j.w

3a. MC szerokim chwytem 2x6-8
3b. swing jednoracz 2x15 na reke + to samo dwuracz (czyli robisz jakby 3 razy)
3d. russian twist na skosnej 2x max 75 sek przerwy reszta j.w

Nie zapomni o rozgrzewce ok 10min na rowrku itp i po treningu tez tak 10 min pokrec rozruchowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obli paaadam po treningach, jedzenie wychodzi mi uszami Dzis wrzuce podsumowanie tygodnia.

Co do mojej opinii (zaznaczam, ze nie mam uprawnien i nie jestem zadnym autorytetem w sprawach treningowych), to mysle, ze Kika powinna unikac cwiczen zwiekszajacych cisnienie wewnatrzczaszkowe, wiec odpadalby przysiad z bardzo duzym obciazeniem, MC. Przez duze obciazenia mam na mysli bicie rekordow (w stylu 1 powtorzenie z ciezarem maksymalnym) Mysle, ze wlasnie zakres powtorzen 6-10 bylby OK. No i przerwy tez sa wazne- tak zeby mozg doladowal sie przed kolejna seria
Nie wiem czy interwaly na max. intensywnosci tez sa w planie, bo tutaj mam mieszane uczucia, bo z jednej strony trenujemy na VO2max, ale z drugiej mamy tez przerwy. Poza jesli serce i reszta nie sa w stanie obsluzyc mozgu w pierwszej kolejnosci to organizm sobie na to nie pozwoli. Nie ma szans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No wlasnie, to moze lepiej takie trening klasyczny tylko z krótszymi przerwami, tak na 12-15 powtorzen
Ech jak czlowiek nigdy nie wie co i jak...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No moze

Ale bardzo wazne jest, zeby Kika wiedziala, kiedy powiedziec: stop. My mozemy spekulowac, ale to ona jest we wlasnej skorze i najlepiej wie, czy dzieje sie cos zlego... Nie chodzi mi o to, zeby sie obijac na treningach, ale zeby po prostu umiec wylapac, kiedy organizm jest zmeczony, a kiedy cos zleg sie dzieje. Takim objawem moglaby byc sennosc, bo prolaktyna generalnie uspokaja i rozleniwia. Stad karmiace kobiety a czasie karmienia czesto przysypiaja

Aaaa... I nie chce, zeby to zabrzmialo perwersyjnie Ale w czasie gry wstepnej lepiej unikac stymulacji sutkow, bo to tez podnosi poziom prolaktyny.

Bosheee, uklad endokrynologiczny jest nie do przejscia Nie ma to jak serducho, miazdzyca i cala reszta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
"Stad karmiace kobiety a czasie karmienia czesto przysypiaja"

szczegolnie w czasie karmienia nocnego


To Kika sprobuj tych wytrzymalosciowych i zobacz jak sie czujesz, , mama nadziej ze nie zasniesz w trakcie .....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nitrobolon II

Następny temat

Co myślicie o FBW w połaczeniu z Nitrobolonem II?

WHEY premium