SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODSTAWY UKŁADANIA DIETY.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 572022

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
ucielo mi troche zdania, pisalam ze pewnie 100 razy byles o to pytany, ale strescilam swoje 54356 pytan do tych dwoch zebys nie musial mnie odsylac gdziekolwiek :)

kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. jezeli ja cwicze o 20 zawsze, to czy moge wtedy zjesc ten twarozek nawet i o 22 ???

//po treningu siłowym nie twaróg a WPC albo chude mięso/ryba, do tego mały owoc, do 20g ww.

2. czytalam ze weglowodany sa najlepiej tolerowane po treningach.. czyli moge zjesc sobie troche ryżu lub kaszy po treningu? - czy to w ogole prawda ze wtedy sa one najlepiej tolerowane?

//Chodzi o to, że po treningu masz większe zapotrzebowanie na makroskładniki. Ale lepszą opcją jest jedzenie ww przed treningiem, po wystarczy to co napisałem wyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
jednak takie buty.. ok :)
dzieki wielkie za szybka odpowiedz!
pozdrawiam

kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
Mam jezcze jedno pytanie, zatrzymalam sie na ktorejs stronie z tego watku i ktos pytal o jedzenie po cwiczeniach a wlasnie cwiczenia. teraz tak, bo to chyba wazne, jezeli ja jezdze 30-40min na rowerze co wieczor (pn-pt.) + 3 serie po 20 powtorzen brzuchow, + ciezarki tez 3 serie po 15 powtorzen , to czy to jest w miare wydajny trening? czy moze po tym powinnam pic mleczko i isc spac a nie jesc np chude mieso?? zwiekszyc ilosc cwiczen czy jest w sam raz?
zaznaczam ze jestem kobieta, 23lata, 86kg, 170cm, na rowerze jezdze dwa m-ce, ale nic mi nie dalo (dieta lezala) i postanowilam dorzucic ten sposob odzywiania, brzuchy i ciezarki. jest ok?

kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wypij sobie białko serwatkowe po treningu i będzie dobrze. Możesz jedynie dodać jakiś mały owoc, np pół jabłka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36
fajnie dzieki! :)

kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
No super:) To już wiem od czego zaczynać:D Nic tylko brać się za siebie przy takich wskazówkach:D

Olcia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37
Witam,
Wiele godzin spędziłam czytając posty na forum. Mimo tego po różnych wpadkach mam bardzo dużą nadwagę, której chcę się zdrowo pozbyć.

Kobieta, 20 lat
172 cm wzrostu
ok. 87 kg
studiuję/wszędzie chodzę na piechotę, lub jadę rowerem

Wahałam się wczoraj, czy by nie pójść na 2-4 tygodnie na dietę oczyszczającą, jednak stwierdziłam, że nie sprawdziłam się wystarczająco dobrze w zdrowym odżywianiu, więc ryzyko jojo jest zbyt wielkie.
Będę bardzo bardzo wdzięczna za korektę jadłospisu i innych moich błędów, za które od razu przepraszam..

Kaloryczność diety redukcyjnej: 1510 kcal
Białko - 93g (370 kcal)
Tłuszcz- 43 (390 kcal)
Węgl. Przyswajalne - 30 g (500 kcal)

Śniadanie= 300 kcal
Opcja 1)
2 jajka (200 kcal)
50g chleba pełnoziarnistego (130 kcal)
surowe warzywa (sałata/kapusta/pomidor/ogórek/ogórek konserwowy)
Opcja 2)
Omlet z płatków owsianych (płatki 50 g +2 jajka)

Śniadanie II= 200 kcal
Opcja 1)
płatki owsiane 50 g(+kilka orzechów) z mlekiem
Opcja 2)
ryba 100 g +warzywa (kalafior/brokuł/ kapusta kiszona/ coś z buraków lub gotowana biała kapusta/leczo z pomidorów)+ 25 g chleba pełnoziarnistego
opcja 3)
jogurt naturalny+ banan

Obiad= 300 kcal
Opcja 1)
Kurczak 150 g (150 kcal)
Ryż brązowy 50 g (150 kcal)/makaron brązowy
Warzywa
Opcja 2)
Ryba 150 g (150 kcal)
Kasza gryczana 50 g (150 kcal)/inna kasza
warzywa

Podwieczorek= 200 kcal
Owoc (50-100 kcal)
2x suche pieczywo z szynką i margaryną, lub serkiem do smarowania (100 kcal)

Kolacja= 300 kcal
Opcja 1)
Serek wiejski 100 g (100 kcal)
2 plastry szynki (50 kcal?)
Warzywa
Opcja 2)
Jajko- 1 sztuka( 100 kcal)
Sałatka z jogurtem 50 ml, warzywami i kurczakiem 100 g lub szynką
Opcja 3)
Sałatka z tuńczykiem, lub tuńczyk z przecierem pomidorowym z patelni

Niestety nie mogę tu kupić inne białego sera niż serek wiejski.

Wychodzi teoretycznie 1200+warzywa (gdzie będzie czasem np. oliwa)+ masło/margaryna na chlebie, jednak myślę, że w praktyce wyjdzie 1500. Co sądzicie o używanie na zmianę masła i margaryny (raz kupuję masło, a raz margarynę)?

Jeżeli chodzi o ruch- na początek planowałam= 3x w tygodniu godzinny marsz. Gdy zejdę poniżej tych nieszczęsnych 80 kg, to pomyślę o siłowni (mieszkam w holandii i na ten moment nie mam kasy na karnetu). Nie rozdzieliłam dni, ani posiłków na okołotreningowe, ponieważ nie potraktowałam tych moich marszów/marszobiegów jako trening, może tak zostać, czy powinnam to ująć w diecie?

Będę bardzo wdzięczna za sprostowania, a jeśli to totalna klapa, to jeszcze raz przeanalizuję wątki z układaniem diety jutro rano i spróbuję ułożyć to lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 51
To ja mam teraz pytanie:) czy jeśli mam treningi o różnych porach w różne dni, to węgle do diety mogę sobie dodawać niezależnie od pory dnia do posiłków okołotreningowych?

Pozdrawiam!

Olcia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, ww zawsze dodawaj to okołotreningowych bez względu na porę dnia.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja - pytanie

Następny temat

Dieta i plan treningowy do oceny przez fachowcow.

WHEY premium