SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PERITOL?????

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 36246

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2459
Nie wiem gdzie umieścić ten post, ale myśle że tu bedzie pasował.
Peritol- czy wie ktoś coś o tym??? Co to takiego jest???
Środek ten, "niby" jest "stymulatorem wzrostu mięśniowego- duże przyrosty masy i siły (bez skutków obocznych)".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4062 Napisanych postów 45421 Wiek 3 lata Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 345869
WitajPeritol zawiera cyproheptadyne, czyli związek chemiczny z grupy policyklicznych o budowie częściowo aromatycznej. Może on mieć działanie serotoninolityczne i stosowany jest jako lek przeciwhistaminowy pierwszej generacji. Peritol stosowany jest w przypadku chorób alergicznych z towarzyszącym świądem skóry jak również w leczeniu zespołu serotoninowego. Preparat ten blokuje receptory serotoninowe i muskarynowe.


Cyproheptadyne stosuje się również w przypadku leczenia anoreksji, gdyż ma ona działanie nasilające łaknienie. Wówczas podaje sie od 12 do 24mg na dobę.
Mogą wystąpić działania nieporządane takie jak sennośc. Lek ten może również powodować uszkodzenia wątroby i szpiku.Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3620 Napisanych postów 18058 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 203646
Cyproheptadyna
cyproheptadine
antihistaminicum
R06AX
Działanie: Pochodna piperydyny, antagonista receptora H1 I generacji wykazujący działanie przeciwhistaminowe, silne działanie przeciwserotoninowe, a także cholinolityczne. Hamuje kanały wapniowe. Działa uspokajająco oraz przeciwświądowo. Wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego; tmax - 6-9 h. Jest prawie całkowicie metabolizowany. Wydalana jest w głównie z moczem w postaci nieaktywnego metabolitu, częściowo z kałem.

Wskazania: W przypadku nieskuteczności innych leków stosowana w chorobach alergicznych skóry ze znacznie nasilonym świądem (pokrzywka, osutka polekowa, dermografizm). Bóle głowy pochodzenia naczyniowego, migrena. Obrzęk naczynioruchowy. Niekiedy stosowana w celu pobudzenia łaknienia i zwiększenia masy ciała (jadłowstręt psychiczny, brak łaknienia w chorobach wyniszczających, okres rekonwalescencji, stany wyczerpania) oraz w chorobie posurowiczej. Cyproheptadynę stosuje się również w zespole poresekcyjnym żołądka, zespole Cushinga i w zespole rakowiaka (wskazania niezarejestrowane w Polsce).

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, choroba wrzodowa, zwężenie odźwiernika, rozrost gruczołu krokowego, zwężenie szyi pęcherza moczowego i inne zaburzenia w odpływie moczu. Nie stosować u dzieci do 6. mż., osób w podeszłym wieku (szczególnie ze współistniejącymi zaburzeniami neurologiczno-psychiatrycznymi) Zaleca się ostrożność podczas stosowania u osób leczonych trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, chorych na padaczkę, choroby układu sercowo-naczyniowego, astmę lub z nadczynnością tarczycy.

Interakcje: Wykazuje działanie synergistyczne ze środkami działającymi depresyjnie na OUN, jak anksjolityki, leki nasenne oraz alkohol. Działanie cholinolityczne cyproheptadyny może się nasilać podczas równoległego stosowania z inhibitorami MAO oraz trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.

Działanie niepożądane: Znaczne zwiększenie łaknienia i szybki przyrost masy ciała. Podobnie jak inne leki przeciwhistaminowe I generacji powoduje hamowanie OUN: spowolnienie psychoruchowe, senność lub bezsenność, uczucie zmęczenia lub pobudzenie, zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchu, niepokój, ataksję, nerwowość, drżenia, parestezje. Skórne reakcje nadwrażliwości (osutka, rumień, nadmierna potliwość, obrzęki, nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne). Działanie cholinolityczne: zaburzenia widzenia, trudności w oddawaniu moczu, suchość błon śluzowych jamy ustnej. Ze strony układu sercowo-naczyniowego - spadek ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, zwiększenie częstotliwości rytmu serca. W razie długotrwałej terapii może dojść do uszkodzenia szpiku, niedokrwistości hemolitycznej, zmniejszenia liczby białych krwinek, agranulocytozy, małopłytkowości. Opisano przypadki centralnego zespołu antycholinergicznego (halucynacje, pobudzenie, splątanie) po standardowych lub nadmiernych dawkach leku. Objawy przedawkowania: gorączka, rozszerzenie źrenic, zaczerwienienie twarzy, wzrost temperatury ciała, drgawki, pobudzenie psychoruchowe, w kolejnej fazie śpiączka, niewydolność oddechowa i krążenia. Postępowanie objawowe: należy wywołać wymioty, wykonać płukanie żołądka, w razie wystąpienia drgawek - diazepam i.v., w razie zagrożenia życia - salicylan fizostygminy, reanimacja krążeniowo-oddechowa.

Ciąża i laktacja: Kategoria B. Producent nie zaleca stosowania leku w ciąży. Przenika do pokarmu kobiecego. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie: P.o. Dorośli. Choroby alergiczne ze świądem: 4 mg 3 razy na dobę, maks. 32 mg/d. Migrena 4 mg, w razie konieczności 8 mg po 6 h, maks. 24 mg/d. Dzieci. Choroby alergiczne: 3.-6. rż. 2 mg 2-3 razy na dobę, maks. 12 mg/d; 7.-14. rż. 4 mg 3-4 razy na dobę, maks. 12 mg/d. W uzasadnionych przypadkach u dzieci od 6. mż. do 2. rż. 0,4 mg/kg mc./d. Pobudzenie łaknienia: 3.-6. rż. 2 mg 4 razy na dobę; 6.-12. rż. 4 mg 3 razy na dobę.

Uwagi: Chorzy odczuwający senność po zastosowaniu leku nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Cyproheptadynę należy odstawić kilka dni przed wykonaniem testów skórnych.

Preparaty
cyproheptadine

Zrodlo: Medycyna Praktyczna - portal dla lekarzy

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3620 Napisanych postów 18058 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 203646
W skrocie lek ten oprocz swojego dzialania antyalergicznego powoduje zwiekszone laknienie, co moze byc przyczyna zwiekszenia ogolnej masy ciala lecz wzrostu sily jak i masy miesniowej bez odpowiedniej diety oraz treningow nie spodziewaj sie.


Zmieniony przez - Aleks w dniu 2005-07-23 09:34:03

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 417 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3928
sog 4 u aleks

http://www.sfd.pl/temat214373 - nasza siłownia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 838 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37787


nastaw sie na duze sajdy w postaci spania na kiblu

Dwie najlepsze chwile w życiu ?- początek orgazmu i koniec srania

...
Napisał(a)
Usunięty przez Seewy za pkt 3 regulaminu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 287 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2650
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 863 Napisanych postów 1070 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22271
Peritol dziala(jezeli chodzi o laknienie) tylko w pierwszych dniach stosowania tj.ok.1tydz. pozniej jego dzialanie slabnie i praktycznie laknienie jest takie samo jak przed braniem srodka-zadna rewelacja,pozatym mozna czuc sie ospalym i zmeczonym.
1

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 287 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2650
Peritol bierzesz 4 dni potem przerwa 3 dni i tak do 6 tygodni a potem min 6 miesięcy przerwy. Wtedy podobno działa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 863 Napisanych postów 1070 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22271
Moim zdaniem bez sensu.Ja odczulem zwiekszone laknienie wlasnie w 3-4dniu brania,wiec gdybym odstawil na 3dni to laknienie znow by bylo takie samo jak przed...no ale roznie moze podzialac na innych ludzi.

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 125 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28184
jedynie co miałem po peritolu to spanie 24h

"Na sucho to nawet trawa nie rosnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 287 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2650
Może i masz racje Benoo. Ja gdzieś znalazłem tą rozpiskę, i tam kilka dni przerwy były uzasadnione tym, że wtedy organizm się nie przyzwyczai do leku i będzie dłużej na niego reagował. A czy taka jest prawda tego nie wiem, bo nie mogę nigdzie dostać PERITOLU. Jak braliście PERITOL to napiszcie ile kg masy złapaliście na nim, i czy po zakończeniu kuracji waga nie powróciła do stanu poprzedniego. Bo możliwe że nie mam co szukać tego leku jak jest nic nie warty.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cykl- pomoc, sugestie?

Następny temat

Kiedy kretka??

WHEY premium