To, co wyróżnia najlepszych zawodników w „kategoriach modelingowych”* (określenie moje osobiste, nie oficjalne) to nie tylko doskonała sylwetka i forma startowa, ale także „lans”, „bajer”, umiejętność „korespondowania z widzem”, praca ciałem, ale także twarzą. Mimika, wyraz, nie tylko szeroki uśmiech w stylu „Bolka i Lolka”, lecz zainteresowanie sobą widza, stworzenie osobowości scenicznej. 

Przygotowanie prezentacji to ciężka praca oparta na czuciu własnego ciała. To wybór sposobu prezentacji (łagodny, spokojny, ekspresyjny, w dużym czy małym zakresie ruchu itd, itp.) zgodnie z własnymi preferencjami, z własnym gustem. Kamil to utytułowany zawodnik. Sezon startowy w tym roku rozpoczął w wyśmienitej formie. Sylwetka tego zawodnika charakteryzuje się pełnością, pękatością mięśni, jest kompletna, ma właściwy stopień odtłuszczenia. A szczegółowo: obręcz barkowa szeroka, mięśnie naramienne mają kulisty kształt, głęboko oddzielone od mięśni ramion, które jak na zawodnika tej kategorii mają dość dużą objętość (biceps, triceps). Klatka piersiowa i obręcz barkowa są dobrze wypełnione mięśniami, talia jest wąska, widoczne są bardzo wyraźnie mięśnie proste brzucha, zębate, skośne zewnętrzne - wszystkie mają głęboką separację, głębokie położenie powierzchni ścięgnistych łączących mięśnie.

W pozie przodem - widoczne mięśnie najszersze grzbietu są dość krótkie, co powoduje, że talia optycznie jest węższa. Bokiem - środek ciała bezapelacyjnie dominuje, mięśnie brzucha i głębokość separacji (zwłaszcza połączenie mięśni prostych i skośnych zewnętrznych) stanowi bardzo silny atut zawodnika ( mięśnie proste, zębate, skośne) obręcz barkowa wygląda szeroko i jest mocno skręcona w kierunku widowni. Tyłem - charakterystyczny prawidłowy rysunek pleców, tylne aktony barków, mięśnie czworoboczne obłe większe i mniejsze, widoczny grzebień biodrowy i połączenie mięśni najszerszych grzbietu z powięzią piersiowo-lędźwiową.

Co poprawić? „Czuwać” nad objętością jamy brzusznej, doskonalić proporcje poziome. Bardzo dobra prezencja, doszlifowana prezentacja w pozach, osobowość sceniczna zdystansowana, „nienarzucająca się”, łagodna, miła, wyczuwalne zadowolenie i pozytywny nastrój zawodnika. Elegancka fryzura, wysoka estetyka skóry. Kolejne starty? Czekamy, kibicujemy….