SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płk Kukilński...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4721

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie zdrajca, równie dobrze możemy w tej chwili sprzdawać informacje rosjanom, moze układ polityczny w Europie się niedługo zmieni i zrobią z nas bohaterów tak jak w przypadku naszego "bohatera"... W dodatku zapewnimy sobie niezłą kaskę na emeryturkę...
Miałem okazje widzieć tego pana na zywo kilka lat temu w Gdańsku, przyjechał złożyć kwiaty pod pomnikiem, traktowano go ja bohatera co już wtedy mi się nie podobało (ochrona BOR-u, czerwone dywany) tylko że wtedy Wałęsa był prezydentem, a to bardzo wiele tłumaczy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2613
Hehe, a ja w połowie miesiąca organizuję u mnie w mieście z ramienia partii z którą jestem związany wielką debatę historyczną, poświęconą Kuklińskiemu i jego zasługom, z udziałem paru posłów i miejskich notabli. Padnie nawet wniosek by przemianować ulicę Świerczewskiego na ulicę Kuklińskiego

Ludzie dzielą się na dwa rodzaje: popychających i popychanych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 5607 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18948
tragedia...

AF(ocalyps)E Now!!!!
SFD FIGHT CLUB
BOGINI AFE vs KSIĄŻĘ CIEMNOŚI-------------> 8 : 5

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiem krótko. Nie czuję się kompetentny do jakichś szumnych twierdzeń w tej kwestii, bo mam raptem 23 lata i g**** mogę wiedzieć (a uważam, że każdy, kto urodził się powiedzmy po 1975 roku i krytykuje PRL, jest idiotą i bucem). Jednak wydaje mi się, że nazywanie Kuklińskiego bohaterem itp. to żałosne kpiny, bo:
1. Złamał przysięgę (skoro był oficerem, to chyba złożoną świadomie?), a nawet z punktu widzenia prawa cywilnego jest przestępstwem gospodarczym zdrada tajemnicy pracodawcy.
2. Brał za przekazywanie informacji kasę od Amerykanów, więc trudno to nazwać bezinteresowanym poświęceniem.
Mniejsza o to, czy ludowa Ojczyzna to naprawdę Ojczyzna, czy zdradził Polskę, czy Sowietów (kłócić można by sie do usranej śmierci). Ale nazwać jego nazwiskiem ulicę? Cóż, współczuję...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
No popieram w całej rozciągłości.

Ale niektórzy uważają, że nieważne co, byleby przeciw komunie i ZSRR a będzie dobrze dla Polski.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
jakie konkretnie skutki miał jego czyn? (pytam z ciekawości)

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
To zależy jakie skutki.
Sąd w PRL skazał go na karę śmierci, a III wojna nie wybuchła, więc trudno powiedzieć.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
no ogólnie co kto stracił, co zyskał itp. jakie info przekazywał, co się przez to stało, albo nie stało. O np to ze nie wybychła 3 wojna (mozesz rozwinąć)

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Jakiekolwiek informacje dotyczące uzbrojenia, wyposażenia, liczebności, dyslokacji itd. wojsk potencjalnego przeciwnika są dla odbiorcy tych informacji bardzo istotne.

Pozwalają bowiem na ocenę jego możliwości, morale, wyszkolenia, czasu reakcji, sposobu reakcji itd.

Umozliwają więc skuteczne przeciwdziałanie ewentualnej napaści, lub przeprowadzenie skutecznego uderzenia. w tej czy innej formie.
Dlatego są tajne.

Z punktu widzenia militarnego nie dowiemy się jak zostałyby wykorzystane bo wojna nie wybuchła. A z politycznego to nie umiem odpowiedzieć.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2613
A Wy tylko o tej przysiędze. SS-mani też przysięgali wierność fuhrerowi, i w ramach tej przysięgi mordowali niewinnych ludzi tysiącami. Rudolf Hoess, komendant obozu w Oświęcimiu przed trybunałem tłumaczył, że nie wykonanie rozkazu oznaczałoby właśnie złamanie tej przysięgi, a on chciał być dobrym żołnierzem i narodowym socjalistą. I jak go oceniać? Historia oceniła go jako zbrodniarza, choć przysięgi nigdy nie złamał i żołnierzem (formacji SS) był wzorowym.
A nas do III wojny pchali towarzysze z "bratniego kraju", i gdyby ona wybuchła, to za wszelkie straty po naszej stronie odpowiadaliby oni, a nie Kukliński. Jasne było, że rozpadający się blok wschodni nie miał prawa tej wojny wygrać,a przeciąganie jej oznaczałoby tylko większe straty. Lepiej dla nas było, by NATO w ewentualnym starciu jak najszybciej rozprawiło się blokiem sowieckim. Z wypowiedzi niektórych osób można wywnioskować, że skoro my byliśmy w tym bloku, to blok ten miał wygrać za wszelką cenę, a potem i tak zdechnąć ekonomicznie i pozostawić nas wszystkich na stadium dzisiejszej Korei Północnej??

Ludzie dzielą się na dwa rodzaje: popychających i popychanych

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witeź

Następny temat

Wywiad na stronie Greendevils część 2

WHEY premium