SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płaskostopie/platfus. Zestaw ćwiczeń.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 155845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23
witam... niestety mnie tez to nie ominęło i mam płaskostopie... właściwie to całkiem niedawno to odkryłam.. jestem tancerka i jakiś rok temu zaczęłam mieć problemy z tańczeniem w butach na obcasie bo bolała mnie przednia część stopy... na początku myslalam ze to tylko jakieś przeciążenie ale potem stopa zaczęła mnie boleć nie tylko podczas tańca ale właściwie bolała przez cały czas nawet kiedy leżałam... wiec doszłam do wniosku ze może najwyższa pora wybrać sie do lekarza.. dostałam wkładki.. tabletki.. bo przy okazji zapalenie stawu sie wdało.. początkowo pomagało.. widać było efekty i stopa mniej bolała aż w końcu praktycznie zapomniałam o problemie... ale od jakichś 2.. 3 tygodni znowu zaczęły sie bole.. zastanawiam sie co mogę zrobić żeby było ok.... lekarz powiedział ze jeśli wkładki nie pomogą to trzeba będzie stopę "ostrzyknąć" ale wolałby nie bo jestem za młoda (22lat).. może wiecie co to? po co? i czy pomoże? bo nie ukrywam ze jest to dla mnie nie lada problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1
Od dzisiaj zaczynam ćwiczenia ;] Za 3 miesiące zobaczymy moje stopy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1336
tony_tr pisze bzdury bez kitu =/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39
Witam wszystkich! Nie wiem już co mam ze sobą zrobić...Może opowiem Wam bardziej moją historię to pomoże ona bardziej Wam w zrozumieniu mnie. A wiec do czasu ok. gdy miałem 16 lat wszystko było ok, i pewnego razu poszedłem kupić sobie nowe buty i... nie pasował mi żaden rozmiar mimo wszystko kupiłem je, ale były trochę ciasne i zaczely mnie w nich bolec nogi. Buty po pewnym okresie zmieniłem i szok! Nie pasują mi żadne buty, jeśli są dobre na długość to spada mi pięta i nie jest mi wygodnie w żadnych niestety :/ Byłem u lekarza ortopedy w wieku 17 lat ze zdjęciem rentgenowskim, które wykazało mi płaskostopie poprzeczne. Ortopeda powiedzial mi, ze takie nogi jak ja chcialby miec kazdy i, ze sa zdrowe. Oczywiscie taka porada to mi nie pasowała bo to bólu stóp nie wyleczyło. Poszedłem do innego a ten zapisał mnie na rehabilitację(wirówka i laser).To również nie pomogło... Teraz mam 20 lat a ból stóp i brak możliwości dopasowania butów tak mnie denerwuje, że zdecydowałem się pójść do prywatnego lekarza. Ten powiedział mi, że jest już za pózno na leczenie i zapisał wkładki mowiac, ze mam je nosic do konca zycia! Jestem załamany :/ Mam dopasowane dobre wkładki, ale noga w bucie mischodzi z nich na bok i czuje dyskomfort. Naprawde nie wyobrazam sobie ze mialbym chodzic w nich do konca zycia! Powiedzial takze, ze teraz mam juz i poprzeczne jak i podluzne plaskostopie. Co ja mam zrobic? czy nie moge jakos doprowadzic stop do stanu gdy wszystko bylo ok?? Mowicie, ze zabieg, ale ortopeda powiedzial mi ze takich wad sie nie operuje...Ratunku!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29
Witam!Ja mam w tej chwili 16 lat. Ja byłem mniejszy to rodzice byli ze mną u wielu znanych fachowców. Jeden chciał mnie wsadzić w jakieś szyny, drugi powiedział, że z tego wyrosne. Zaufaliśmy temu drugiemu
;) . Mam coś chyba gorszego niż płaskostopie, bo jakieś płaskokoślawość czy coś takiego. W każdy, razie moja kostka wystaje jakby bardziej. Z tego co tu czytam to powinny mnie boleć nogi itp. natomiast ja trenuje dość intensywnie piłkę nożną, pływanie, ogólnie dużo sportu i nogi/stopy ani troche mnie nie bolą. Nie wiem czemu tak jest. Niedługo własnie wybieram się do ortopedy zobaczyć, jak to z tymi moimi stopami jest i mam dowas z góry pewne pytanie. Jeżeli wyleczę to operacyjnie to czy przyjmią mnie do wojska? Bo wiem, że z płaskostopiem nie biorą, a ja bardzo chciałbym być zawodowym żołnierzem. Posturę mam dobrą, uczęśzczam regularnie na basen i siłownię. KOndycja jest ok. Tylko te stopy ;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23
hej... to jest tak... możliwe, że wyrosłeś z tego jeśli miałeś to w dzieciństwie albo po prostu z racji tego jesteś jeszcze bardzo młody teraz nie odczuwasz żadnych boli ale pewnie (niestety) z czasem sie to odezwie tym bardziej jeśli sie nie oszczędzasz a intensywnie trenujesz.. co do wojska nie chce sie wypowiadać bo nie wiem ale wydaje mi sie że jeśli operacyjnie sobie "naprawisz" stopy (jeśli się da) to nie będzie przeciwwskazań.... (znajomy nos operował żeby mieć drożne zatoki itd. żeby móc iść do wojska bo bez tego nie chcieli go przyjąć a też chciał zostać zawodowcem)..... także życzę powodzenia!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39
Tak, jest to od tego, że jestes jeszcze młody. Powinienes juz teraz nosic wkładki. A wie ktoś może co ja mam zrobić ze sobą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1003
Majcher_NR o wojsko się nie bój. Sam mam platfusa i kilku moich kumpli też, na WKU wszystkim nam wrąbali kat. A . Najwyżej paragraf możesz dostać ale i tak Cię wezmą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29
Trochę trudno mi w to uwierzyć, ale teraz gdy armia będzie zawodowa? Co sądzicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1003
Jeśli rząd nie zwiększy wydatków na armie to przejście tylko na zawodową jest nie realne. Zawodowy zarabia min. 1200, a poborowy ma 150 zł żołdu (jałmużna ! ). Jest duża różnica a stanowiska trzeba kimś obsadzić. Poza tym nie wiadomo czy będzie tyle chętnych bo pobór jest przymusowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja Tkanki Tłuszczowej

Następny temat

prosze pomozciejak ma wygladac cykl przed treningiem

WHEY premium