SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płaskostopie/platfus. Zestaw ćwiczeń.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 155843

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
witam ja również cierpie na płskostopie muszę to wyleczyć raczej nie zalezy mi na czasie a na rezultacie. czy mógłby mi ktos bliżej powiedzieć o operacji? mam 15 lat(jestem dziwczyną) już mi stopa nie rośnie czy mam szanse na wyleczenie płaskostopia ćwiczeniami? praktycznie od zawsze noszę wkładki chodziłam na ćwiczenia teraz ćwiczę w domu, muszę pozbyć sie płaskostopia czy operacja dużo kosztuje? czy nie ma po niej powikłań?? prosze o odpowież
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Myślę, że generalnie tony_tr ma rację, ale dotyczy to dorosłych z płaskostopiem. Dzieci mają ogromne możliwości poprawy różnego typu schorzeń, właśnie przez ćwiczenia. Wkładek dzieciom bym nie polecał, bo przyzwyczajają stopę do lenistwa. Lepiej chodzić boso. Dorosłym wkładki mogą zmniejszyć ból. Nie znam natomiast nikogo dorosłego, kto by się wyleczył z płaskostopia ćwiczeniami. Ale jeśli jest ktoś taki, to fajnie gdyby napisał. Pozytywny przykład mógłby podbudować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Mam 15 lat i też mam płaskostopie. Z własnego doświadczenia wiem, że żadne ćwiczenia nic nie pomagają. Od wielu lat noszę wkładki ortopedyczne, które niestety też nie dają rezultatów. Gdy byłam mniejsza nosiłam te buty ortopedyczne chodź były drogie a im większy rozmiar tym cena stawała się coraz większa i też mi nic nie dały. poszłam prywatnie do ortopedy i stwierdził, ze potrzebna jest mi operacja... Miałam postanowić, czy wole aby to był zabieg płaskostopia czy haluksa (niestety też je posiadam) jbc to to jest taka kość wystająca przy dużym palcu u stopy. Wolałam płaskostopie, bo bardziej rzuca się w oczy... Po dwóch miesiącach ściągnęli mi gips. Noga stała się zgrabna, ładna... minął niecały miesiąc i kość powróciła wraz z płaskostopiem (ponieważ jedno z drugim jest trochę powiązane) Niedługo znów wybieram się do ortopedy, może tym razem mi sie poświeci i bd. miała ładne nogi. Pozdrawiam wszystkich :*

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Witam!
W dzieciństwie przeszedłem 2 operacje na płaskostopie, czy ćwiczenia pomagają- sport to zdrowie więc napewno niezaszkodzą. Oprucz blizn pooperacyjnych zostało mi operowane udo, noga i stopa krutsze więc operacja niezałatwi wszystkiego. Dodam tylko że w moim przypadku jest to bardzo widoczne, natomiast u siostry prawie niezauważalne.

Pozdrawiam :D

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Obecnie mam 17 lat. Podobno od dziecka mam tego przeklętego platfusa. Od kilku lat noszę sandały z profilem w domu. Coś mi pomaga, wada jakby się cofa. Po za tym najlepsze są specjalne ćwiczenia, które podwyższają więzadła. Może stosowanie tych ćwiczeń przez rok da w końcu porządany efekt, ale trzeba się wziąć za to systematycznie. Ja natomiast często o tym zapominam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Witajcie ! Ja nie mam płaskostopia , ale mam koślawość prawej stopy.Rok temu dostałam ćwiczenia na tę cholerną stopę , ale niestety nic nie pomogło :( .Nosiłam i nosze jakieś tam specjalne wkładki do obuwia , ale to też nie daje żadnego rezultatu.To jest straszny dyskomfort mieć takie coś , bo jedna stopa jest normalna , a druga jakaś splatfusiona ;/ ! Dodam , że mam boczne skrzywienie kregosłupa od tego wykrzywiło mi sie kolano i strasznie mnie to boli. Ortopeda mówi , że ta noga jest wykrzywiona od kręgosłupa. Czy to możliwe ? Ja już nie wiem co mam o tym myśleć , bo każdy lekarz mówi coś innego. Dodam , że mam 15 lat. Czy jest szansa na jakiekolwiek wyleczenie tego cholerstwa ?

Just like this !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Cześć ''tak.jakos.'' Nie wiem czy już robiłaś to, ale udaj się prywatnie do ortopedy... Wiesz... zawsze jest inna rozmowa, bo im płacisz. Wydaje mi się i mam taką nadzieje, że jeszcze będziesz miała zdrową nogę. Jestem w twoim wieku i wiem jaki to wstyd i w ogóle jest to uciążliwe. Ja np. nie mogę założyć nawet balerinów, bo to kropnie wygląda A na basenie rzuca się w oczy... Pozdrawiam Cię serdecznie :)

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Tak , jest to strasznie uciążliwe , bo jak się chce kupić fajne buty , to za jakiś czas one stają się wykrzywione np. u mnie to tylko jeden but się wykrzywia ; / , a o noszeniu balerinek to nie wspomnę ;(. Dodam jeszcze , że chodze z ta stopą na rehabilitację. NIe wiem , jutro ide jeszcze jutro na kontrol do ortopedy. To już mój 2 ortopeda . A no spróbuję poszukać prywatnego jakiegoś ortopedy. Ja już chcem być zdrowaaaaa ;/. Pozdrawiam Ciebie MonyŚ ;)

Just like this !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Dokładnie masz racje. Ja nie moge kupywać sobie zwykłych adidasów, bo tak jak wspomniałaś po krótkim czasie rozwalają się. I mogę nosić tylko oryginalne adidasy, ponieważ są usztywniane i sie tak szybko nie niszczą no i najważniejsze aż tak nie widać tego zasranego płaskostopia. W dniu dzisiejszym najbardziej się obawiam wybrania butów na bal gimnazjalny... przecież nie założę do sukienki balowej adidasy ;/ Oj będę miała problem ;( Ja Ciebie też pozdrawiam :):*

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
No tak , to jest coś najgorszego co może w życiu się przytrafic.
Ja też kupuje zazwyczaj oryginalne buty np. najki to tak mocno nie widać. A ty jakie buty kupujesz ? :>
;*

Just like this !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja Tkanki Tłuszczowej

Następny temat

prosze pomozciejak ma wygladac cykl przed treningiem

WHEY premium