SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ostatni archaiczny trening u prof Attili-roma abs

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Oh Yeah :)
Nie spodziewałem się, że wygram ten konkurs. A tu proszę taka niespodzianka. Dziękuję bardzo. Gratuluję pozostałym kolegom i dziękuję za wspólną zabawę. Biorąc udział w tym konkursie poznałem bardzo ciekawe ćwiczenia o których wcześniej nawet nie słyszałem.

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
na takim cienkim pniu ciezko zrobic...chyba ,ze sie niewiele wazy...
bardzo dobrze robi sie to na betonowych latarniach,maja poprzeczne karby i do tego rozszerzaja sie na dole.ale znow podłoże twarde-mozna doznac kontuzji.
Dużą pomoca jest mozliwosć chwycenia sie gałezi rekoma i ustawienie sobie prawidłowej pozycji na pniu (nogi wyzej ,tylek nizej-wtedy sie to samo blokuje-dzwignia-tylko nie mozna sie za wysoko podnosic-,bo dzwignia przestaje działac-zjezdzamy na dół...:)
Inna mozliwosc-fajnie sie to robi na duzych workach bokserskich.
Kiedys na silowniach byly specjalne ławki oddające ten ruch podobny na słupach.
ławka byla wyprofilowana jako ćwiartka koła-uchwyt na nogi był u góry-mozna było w pełni sie rozciagnacna niej wyginajac plecy bez obawy o przegiecie i kontuzje-bardzo silnie działalo na mieśnie brzucha i tułowia.
inna odmiana-w latach 70' były modne specjalne buty z uchwytami/specjalne uchwyty do zawieszenia sie na drażku-w tej pozycji trenowało sie skłony-bardzo silnie działajace i trudne ćwiczenie.Wada było nieprzyjemne napływanie krwi do głowy,szczególnie zle odczuwane w starszym wieku-grozilo to np przy wadzie wzroku -uszkodzeniem oka lub jakims urazem naczyn krwionosnych w głowie....do tego trzeba bardzo powoli sie przyzwyczajac do takiej pozycji-zastawki zylne i przedsionki serca musza sie zaadaptowac.

I co ważne-wymagało to dużej sprawnosci-by sie zawiesic a potem odwiesic-umiejetnosc w wiekszosci niedostepna przez dzisiejszych trenujacych na silowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 491 Wiek 110 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7373
no ciężko ciężko, gratki pozostałym kolegom

jak pomogłem, daj SOG'a :)

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”
"Znawca Praktycznej Anatomii"

moja siłka http://www.youtube.com/watch?v=cBArpchKJdY 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Gratuluje zwycięscy oraz innym uczestnikom.A także gratuluje organizatorom konkursu , szczególnie prof.Attili.

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1838 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21318
Do tego co napisł masti moge dodać ze jak nie mamy w pobliżu drzewa, worka, latarni a jakiegoś dobrego kolege to mozna go wykorzystac jako właśnie takie "narzędzie" do wykonania tego ćwiczenia w formie archaicznej, zaś samą ławeczke rzymską można imitować w ten sposób:


Gratuluje zwycięzcy, zaslużone zwycięstwo a teraz ide pluc sobie w brode za te pół punkta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
jk juz tak sobie dziekujemy....:)

Skad pomysl na konkurs?..... zainspirowało mnie bardzo bogate archiwum zdjeciowe mojego znajomgo :prof Biagio Filizolii.
Ma w zbiorze kilkaset zdjec starych silaczy,siłowni,plakatów reklamujacych wystepy,rysunki instruktarzowe dawnych cwiczeń.
Ponadto sam trenował w czasach-lata 40',50',gdzie jeszcze kulturysci byli jakby mieszanka siłaczy,strongmenów,zapaśników,gimnastyków,kulturystów i cięarowców...
Znał osobiście takich kulturystów jak John Grimek,Freddie Ortis,Dan Lurie-to własciwie ostatni kulturyści,którzy trenowali na poważnie takie ćwiczenia jak turkish get up ,bent pres i podnosili w ten sposób ponad 100-120 kg...
Nastepne pokolenia zarzucily te ćwiczenia na rzecz innych-łatwiejszych do wykonania i nie wymagajacych aż takiej sprawnosci i rozwoju wszystkich mieśni-nie tylko tych najbardziej widocznych w sylwetce..Racjonlizowano taki ten stan rzeczy kontuzyjnoscia tych cwiczen-nie biorac pod uwage całego cyklu szkolenia i otwierajacego brame do odpowiedniej siły-cwiczenia turkish get up.

Jednym z dziwaczniejszych cwiczen z tamtych czasów było podniesienie sztangi z tyłu i założenie jej sobie na kark,kulajac ja po plecach i zmieniajac chwyt-do pozycji jak przy przysiadach....próbowałem to zrobic samym gryfem-powykrecalo mnie rece....i zakonczyło sie dużym hałasem...A najlepsi potrafili takim sposobem załozyc sobie na kark 160 kg.....!!!







Zmieniony przez - masti w dniu 2012-03-04 12:35:30




Zmieniony przez - masti w dniu 2012-03-04 12:36:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1838 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21318
Rzeczywiście imponujące są te ćwiczenia, mi najbardziej spodobało się właśnie TGU. Kapitalne ćwiczenie po którym czułem się świetnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
masti mógłbyś odpowiedziec na moje pytanie z poprzedniej strony?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728710
Maggot515
jak to jest właśnie z bezpieczeństwem tego ćwiczenia? ostatnio próbowałem je robić z obciążeniem 8kg. nie mam żadnej specjalnej ławeczki do tego, siedziałem na zwykłym taborecie i nogi zablokowałem sztangą. fajnie czuć brzuch, ale czy dla pleców to zdrowo tak?




teraz je widze....:) a po co od razu z obciążeniem?

cwiczenie jest bezpieczne-cale clou mieści sie w podparciu w odpowiednim miejscu bioder i nóg,zakresu ruchu oraz pewnym minimalnym stopniu ruchliwości kręgosłupa i rozciagniecia mieśni.
dzisiejsze rzymskie ławki są przystosowane do cw brzucha i grzbietu-powoduje to ,ze nie zawsze idzie to odpowiednio ustawic-wtedy odczuwa sie czasem nieprzyjemne napiecia w czesci ledzwiowej.
Wyczynowi sportowcy robia to cwiczenie czesto z obciązona sztangą -cieżar ok 50-80 kg.... Ale na takie rezultaty potrzeba lat cwiczeń i znacznie moze to przyczynic sie do kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rowniez gratuluje uczestnikom, a zwyciezcy w szczegolnosci !

masti: Twoj styl prowadzenia dzialu, wiedza i caloksztalt: brak slow. Slowo: doskonale nie oddaje tego nawet w czesci, no ale takie mamy slowa :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadciśnienie tętnicze - profilaktyka

Następny temat

NOWY DORADCA W DZIALE

WHEY premium