SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oslabienie po treningu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 156
Czesc
Cwicze od jakiegoś tygodnia narazie w domu I po dzisiejszym treningu wszedlem sobie jeszcze na rowerek. Pojeździłem jakieś 5 minut i już nie dawalem rady więc zszedlem I od razu się zacząłem slabo czuć aż w końcu się musialem polozyc bo chyba bym zemdlał. Po chwili zrobilo mi sie zimno, ale po jakichs 10 minutach wszystko wróciło do normy. Czy przyczyna może być to że bardzo malo dzisiaj zjadlem i pewnie nie powinien tak ćwiczyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160154 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233423
Witaj. Dokładnie sam odpowiedziałeś na swoje pytanie w sumie. Jeżeli wcześniej nie trenowałeś tak intensywnie jak na obecny okres to po prostu w wyniku wysiłku spadł Ci cukier i poczułeś się słabo. Jeżeli nie jesteśmy osoba chorująca na cukrzycę to organizm z takim stanem sobie poradzi np poprzez uwolnienie cukru z glikogenu w ciele. Jednak na przyszłość musisz pamiętać o tym aby około. 2h przed silka zjeść posiłek obfitującym w węglowodany w ilości około 80-100g i około 40-50h białka lekko strawneho. Wtedy nie pwoinno być kłopotu
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12914 Napisanych postów 20684 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 606799
Też mi się tak kilka razy zdarzyło przy dłuższych, intesywnych treningach pomimo, że jestem przyzwyczajona do ciężkich treningów i pilnuje posiłków przed treningiem. Takie osłabienie wynika ze spadku cukru i jak najbardziej może być skutkiem małej ilości kcal. Jak mnie czekają długie treningi to staram się mieć coś, co mogę ewentualnie zjeść/wypić w trakcie.
Trzeba pamiętać, że trening i dieta powinny być odpowiednio dopasowane do siebie i do naszych celów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32808 Napisanych postów 22960 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277539
Jak już wyżej napisano to w głównej mierze z ataki stan rzeczy odpowiada jedzenia gdzie sam piszesz że w tym dniu malo jadłeś jednak musisz mieć na uwadze ze to nie tylko tez chodzi o ten jeden konkretny dzień a warto by sprawdzic jak wygląda ogół twojego odzywiania . Jedzenie to nasze paliwo i aby prawidłowo funkcjonować musimy do organizmu dostarczać odpowiednią ilosć kalorii , odpowiednią ilość makroskładników i pasuje aby to wszystko tworzyło bogate odzywczo posilki . Więc tu się skup w pierwszej kolejnosci , kolejna sprawa to taka z ejesli juz ktos ma opanowane odzywianie to też czasami mamy gorsze dni gdzie jesteśmy mniej wydajni jednak osoby pilnujace diety , regeneracji itp mają znacznie mniej gorszych dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160154 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233423
Osobiście też wielokrotnie Doświadczam tego typu stanów, jeżeli na przykład posiłek zjem dwie trzy godziny przed siłownią na siłowni nie korzystam z żadnej odżywki węglowodanowej typu Cargo żeby dostarczyć sobie nieco energii podczas treningu, No i jeszcze jak się przeciągnie nieco cardio Powyżej 40 minut, jakaś gadka szmatka w szatni powrót do domu OC siłowni czasem wypadnie jeszcze jakieś wyjście do sklepu No i niestety już stojąc w kolejce dość często czuć że Zaczyna się zabawa z trzęsącymi rękoma suchością w buzi i tak dalej
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21704 Napisanych postów 71275 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575737
Musisz przeanalizować diete/aktywność/regeneracja. Podst bad robiłeś w tym glukoza/insulina/tarczyca..?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 156
Diety to ja nie mam jakiejś ogarniętej, po prostu staram się jeść zdrowo. Z badań to taką typową morfologie jedynie ale to juz jakis czas temu a nie myslalem o czymś wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160154 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233423
Jeżeli chcesz wykonać jakieś badania, pod kątem właśnie tego typu dolegliwości jak odczucie słabości, trzęsące się ręce i tak dalej, to warto wykonać tutaj krzywą cukrową na czczo oraz zbadać sobie poziom insuliny w organizmie. Warto również nieco bardziej zainteresować się odżywianiem, i przynajmniej posiłki okołotreningowo sobie bardziej dograć aby organizm miał energię na to by przeprowadzić solidny trening ale również by nie nastąpił spadek cukru zaraz po jego zakończeniu. Być może organizm też musi się przyzwyczaić
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21704 Napisanych postów 71275 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575737
Z hipka to balans trzeba wypracować

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
moze też do treningów/wysiłki musi się organizm przyzwyczaić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 565 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7533
Też tak mialem najlepszym sposobem na takie saidy jest regularny trening i przyzwyczajania organizmu do obciążeń to nie trwa tydzień lecz miesiąc dwa rok zalezy od organizmu

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlaczego tak mało ważę?

Wiecej