SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Określanie predyspozycji sportowych

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13229

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 316
"mial idealny kosciec i gorset miesniowy, mial duze predyspozycje psychiczne by byc na szczycie "
Czyli to decyduje o predyspozycjach, tylko jaki specjalista może to określić. Hmmmm

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 316
W drugą stronę, chodzi o określenie dyscypliny/dyscyplin.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
Za wiele sensu to nie ma bo predyspozycje psychiczne maja wieksze znaczenie niz fizyczne, a mianem takich predyspozycji nazwalbym pasje i zamilowanie do danej dyscypliny, nie mozna robic niczego dla siebie. Ale mozemy podywagowac, napisz cos o sobie, wzrost waga wiek wyniki silowe proporcje konczyn i jakie dyscypliny Cie interesuja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 316
Nie chodzi o mnie, ani nikogo konkretnego ;) A co do pasji, to są ludzie z motywacją, ale bez obranego kierunku.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
BasketMat na pewno sa ksiazki na ten temat: model mistrza- wrzuc w wyszukiwarke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
ciekawa dyskusja sie zrobiła

dorzucę od siebie pewne spostrzerzenie.
Chodzi mi o zależnośc predyspozycje a towar.
Cwiczyłem na kilku siłowniach i na prawie kazdej spotykałem ludzi wygladających dobrze. Dobre kształty bez większego bebzona.

Ale wiedza jaką dysponowali owi cwiczący to porażka. Jeden jechał na samych kanapkach i płatkach miodowych z Lidla. Inny uczył młodszego ze jak nie ma czasu cwiczyc łydek to źe nie warto bo do tego trzeba poświęcać duzo czasu na treningu.Jeszcze inny procent po kazdym treningu umawiał sie co będa obalać tego wieczory wóda czy browar.

Czyli co predyspozycje (dobre osiągi na towarze bez diety).
Czy jakby zaczęli stosować odpowiednie zywienie wyrośliby na zawodników MP?

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
cane - no niewykluczone...ale co najlepsze: niektorym ow towar daje od groma sily za to sylwetkowo przecietnie, a u innych na odwrot :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Widzę,że sporo odnosiliście się do mojej wypowiedzi-specjalnie sprowokowałem przesadzoną opinią,jednak celu głównego nie osiągnąłem

To co ja starałem się przekazać,to FAKT,że treningiem zmieniamy takie rzeczy jak somatotyping,kościec itd.
Knife dawał gdzieś wycinek z badań,które stwierdzały np. że trenując od 6-8mego roku życia można zwiększyć ILOŚĆ włókien mięśniowych.Aktualnie nie ma żadnego środka,który mógłby ten temat załatwić.
Tak samo kościec-zaczynając odpowiednio wcześnie,mając miękką tkankę kostną i cały układ szkieletowy-można poszerzyć choćby obręcz barkową i już od małolata tworzymy sobie kulturystę czy zawodnika futbolu amerykańskiego ;)

Tak jak Antos098 wymieniał-jest mnóstwo czynników,które mogą "popsuć" dobrze zapowiadającą się maszynę do robienia rekordów,stąd cała masa małych pracowitych chińczyków czy rosjan nie osiągnie podium.Poza tym nie bez znaczenia jest fakt dorastania.Dorosły (już)profesjonalista poradzi sobie z krytyką,zerwanym związkiem, czy tragedią w rodzinie.Dziecko-nie.
To jest ten "cudowny czynnik/gen/predyspozycje"- nie mieć po drodze żadnych większych problemów z zewnątrz.

Nie wmawiajcie ludziom ze wiara i ciezka praca mozna przenosic gory, takie rzeczy mowi sie mniej zdolnym dzieciom zeby nie bylo im przykro
znakomita większość sportowców na poziomie-"krok przed przed pierwszą 3ką" to osoby mające np. problemy z nauką, z jakimiś wadami genetycznymi,psychicznymi,z lekkimi upośledzeniami itd.

Wszystkie mity w temacie "ile zależy od ciężkiej pracy,a ile od genów i predyspozycji" utopiła książka Talent Is Overrated: What Really Separates World-Class Performers from Everybody Else. Polecam.

Podsumowując co do tematu głównego-można przebadać dzieciaka od sto do głów,geny,kościec itd.
Tylko pytam jeszcze raz- po co? Skoro bez zajawki,ciężkiej,mądrej pracy i FARTA nic to nie da.





Zmieniony przez - Autopsy w dniu 2011-09-11 22:05:31

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
Dzieci sa bardzo plastyczne, masz racje na tym etapie mozna wiele zmodyfikowac i ukierunkowac pod dana dyscypline. Przyznaje ze piszac swoje wypowiedzi mialem w glowie obraz raczej juz nastolatka (standardowy wiek pojawienia sie po raz pierwszy na silowni).

Podsumowując co do tematu głównego-można przebadać dzieciaka od sto do głów,geny,kościec itd.
Tylko pytam jeszcze raz- po co? Skoro bez zajawki,ciężkiej,mądrej pracy i FARTA nic to nie da.

Po co? Chocby z naturalnej ludzkiej ciekawosci. Sam chetnie poddalbym sie biopsji miesnia itp. z czystej ciekawosci.

Zmieniony przez - revan2005 w dniu 2011-09-12 12:17:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wspomóżcie swoja wiedzą i doświadczeniem :(

Następny temat

Rozpiska (dieta, trening)

WHEY premium