SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki po treningu - prośba o podpowiedzi

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Witam.

Uprawiam biegi długodystansowe. Na chwilę obecną jedna jednostka treningowa wynosi 60 minut. Moje zapytanie dotyczy spożycia płynów po takim wysiłku. Bezposrednio po treningu wypijajm rozpuszczone w 500 ml wody 30-40 gramów BIOGENIX CARBO BX (w celu uzupełnienia glikogenu) - około 30-40 minut później spożywam rozpuszczone w 500 ml wody 30-40 gramów ISOSTAR (w celu uzupełnienia płynów elektroliticznych) - około 20-30 minut przed snem wypijam rozpuszczone w 300-400 ml mleka 30-40 gramów albo PROVIT 85 albo SP 80 (w celu właściwego nocnego katabolizmu). Czy podana przeze mnie wersja jest w porządku? Co ewentualnie zmienilibyście - co dodać co usunąć?

Dzięki za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie znam calosci Twojej diety
ale powinies zabdbac aby pewna dawka bialka znalazla sie szybko po treningu w Twoim organizmie (15- 30 g)

podczas wysilku dobrym pomyslem jest popijanie - jesli intensywnosc pozwala izotonika rowniez
to utrata elekrolitow moze powodowac spadek wydajnosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Dzięki za podpowiedź.

Rozumiem, że masz na myśli spożycie odżywki wysokobiałkowej szybkowchłanialnej (białka serwatkowe lub sojowe)? Tylko kiedy spożywać po treningu tą odżywkę białkową? Czy lepiej jest wypić na przykład bezpośrednio po treningu carbo a zaraz potem odżywkę białkową szybkowchłanialną (jaki odstęp czasowy zachować?) czy garniera/bulka? Czy w przypadku mojego rodzaju wysiłku czyli areobowego koniecznie jest spożywania odżywki wysokobiałkowej wolnowchłanialnej przed snem?

Dzięki za odpowiedź.

Zmieniony przez - partli w dniu 2006-09-14 17:25:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
czy zaraz po dodawac bialka i robic gainera/bulka
jest kwestia dyskusyjna
jednak jak pokazuje coraz wieksza ilosc badan
wazne (podobnie jak w sportach silowych) jest to aby aminokwasy byly dostepna przez caly czas treningowy oraz po jego zakonczeniu

czy porcja na no konieczna
jesli spozywasz odpowiednia ilosc bialka na kolacje (min ~30g) to nie zachodzi taka koniecznosc
jesli kolacja jest uboga w bialko odzywka doskonale sie tutaj sprawdzi

pomysl rowniez o glutaminie w sporatch wytrzymalosciowych ma szczegolne znaczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Witam ponownie.

Zapytam tak - zachowując moją kolejność spożywania (napisaną w pierwszej wiadomości) gdzie widziałbyś umieszczenie odżywki białkowej po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
tuz przed i po (po okolo 15- 20 g)
i jesli nie ma na kolacje to tuz przed snem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Dzięki za odpowiedź.

Jakie białko z szybkowchłanialnych poleciłbyś aby zakupić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dobre WPC (wersja zysk/cena)

np Olimp Whey pro matrix
lub
Biogenix Ultra Whey
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
jaki charakter maja te biegi dlugodystansowe...jak szybko biegniesz i czy jestes pewien ze Twoj organizm wykonuje wtedy wysilek aerobowy?

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 740
Witam ponownie.

Tak jak napiałem wyżej w chwili obecnej czas mojego biegu (ciągły) wynosi 60 minut z tendencją zwyżkową. Jak szybko - na chwilę obecną 1 km pokonuję w czasie 5,30 - 6,15 minut. Nie znam się w całej terminologii fachowej - więc dopóki nie podasz mi definicji wysiłku areobowego nie odpowiem Tobie czy taki właśnie rodzaj wysiłu uprawiam. Czekam zatem na odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
czy Twoje tetno jest na poziomie 60% maxymalnego dla Ciebie?
czy podczas biegu moglbys rozmawiac z kims bez obawy o zadyszke?

Zmieniony przez - misOO w dniu 2006-09-18 16:30:03

Pozdrawiam
misoo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olej lniany do Pana Darka

Następny temat

Kolor kapsułek Mega Caps

WHEY premium