SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki dla początkującego

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 659

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Waga

75kg

Wzrost

173cm

Staż treningowy

mały

Obwód pasa

85cm

Obwód klatki piersiowej

96cm

Obwód uda

63cm

Stan zdrowia

bardzo dobry
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich,
nie wiem czy temat zakładam w odpowiednim dziale, więc w razie czego z góry proszę o przeniesienie. A więc do rzeczy.

Postanowiłem rozpocząć trening domowy bez żadnych dodatkowych atrybutów. Sugerowałem się głównie jednym ze znalezionych tutaj artykułów dotyczących takich treningów. Jako, że naczytałem się sporo iż mocny ból mięśni nie ma większego znaczenia to postanowiłem ćwiczyć codziennie, czyli będąc dokładnym 7 dni w tygodniu, mniej więcej o tej samej porze 13-14. Mam wystarczająco wolnego czasu i postanowienie jest mocne, więc na pewno nie mam zamiary odpuścić. Jednakże od zawsze byłem dość chudy i nawet przy obfitych posiłkach ciężko mi przytyć, dlatego prosiłbym o doradzenie mi jakichś odżywek. Nie chcę nic przesadzonego, a po prostu coś co wspomoże moje ćwiczenia do których zaliczają się głównie pompki i brzuszki oraz przysiady - wszystko robione seriami do totalnego zmęczenia tak, że np. każdego dnia mogę ledwo podnieść rękę do góry.

Zależy mi na mocnej sylwetce atletycznej. Aktualnie nie jestem aż tak chudy jak jeszcze 3 lata temu. Mimo, że pisałem o moim ciężkim naturalnym przybieraniu masy ciała to przez ostatnie 3.5 roku przez brak większego ruchu przytyłem 12kg, ale nadal posiadam w miarę szczupłą sylwetkę, a mięśnie nie są kupą flaczków.

Obecna waga: 75kg
Wzrost: 173cm
Wiek: 21 lat

Co do diety: generalnie żadnej nie mam, ale mimo to chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle sens inwestować w jakieś odżywki. Nie chcę mieć ogromnej sylwetki ani nie chcę się faszerować dużymi ilościami różnych specyfików. Np. teraz w klatce mam 96cm, a chciałbym osiągnąć 104 (totalnie max 108cm), przy aktualnym tempie treningu w nie dłużej niż 3 miesiące, więc szukam czegoś co mi w tym pomoże (o ile nie przesadzam i o ile jest to możliwe, bo kompletnie nie mam pojęcia). Mogę jeszcze dodać, że prawdopodobnie posiadam niewielki/średni niedobór magnezu oraz potasu o ile również ma to jakiekolwiek znaczenie.

Jeżeli napisałem coś głupiego - proszę o wyrozumiałość i poprawienie mnie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
Piszesz o celach, ale nie widziałem pytania. Diety tu Ci raczej nikt nie ułoży, a powinieneś ją wdrożyć. Dopiero wtedy można myśleć o suplementach - na początek zawsze można kompleks witaminow-minerałowy i omega3 i to wystarczy. Chcesz przybrać około 10 cm w klatce piersiowej w 3 miesiące. Nie stawiaj sobie takich celów, bo z tego można wnioskować, że liczysz na przyrost w kilkanaście tygodni i kończysz z siłownią - to sport dla cierpliwych i trzeba to polubić. Mogę Ci powiedzieć, że trzeba ułożyć zbilansowaną dietę na przyrost masy 0,2-0,7 kg (na tydzień) w zależności od typu metabolicznego, a jako, że jesteś początkującym i masz jeszcze spore możliwości to bliżej tej górnej granicy.

Myślę też, że bazując na samych pompkach Twoje możliwości rozwoju jeśli chodzi o masę szybko się wyczerpią, dlatego polecam wybrać się na siłownię. Plan treningowy też musi być przemyślany, zajrzyj do działu trening dla początkujących (w podwieszonych tematach są wszystkie potrzebne informacje).

Zmieniony przez - 4mass w dniu 2014-12-03 17:01:54

Zmieniony przez - 4mass w dniu 2014-12-03 17:04:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Dieta to podstawa. Odżywki się bierze, gdy dieta już jest dopięta.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AMATOR

Następny temat

mam 13 lat warze 62kg wzrost176

WHEY premium