SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki białkowe i twaróg - problemy trawienne

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 300 dni Na forum 299 dni Przeczytanych tematów 9
Cześć, czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć o co chodzi, ponieważ sam szukam informacji od dłuższego czasu, a alergolog mówił, że po prostu "tak czasem jest".

Zaczynając od początku, 6 lat temu kiedy pierwysz raz wypiłem białko serwatkowe czułem się średnio, jakbym miał kamienia w brzuchu, kolejnego dnia było to samo. Trzeciego dnia natomiast podczas picia białka dostałem gorączki, czułem, że białko zatrzymało mi się przed żołądkiem (czułem je na poziomie płuc), do tego zacząłem się pocić, wymiotować, dusić i miałem atak bólu głowy trwało to chyba z pół godziny- od części osób dowiedziałem się, że to był chyba wstrząs anafilaktyczny, chociaż nie wiem czy to dokładnie tak wygląda, ponieważ nie miałem ani wysypki ani nie byłem spuchnięty.

Ostatnio chciałem przymasować i zacząłem jeść twaróg zwykły z piątnicy bez niczego po prostu do pieczywa. Po dwóch dniach jedzenia około 100-120 g dziennie znowu zacząłem czuć ból brzucha, kolejnego dnia nie skończyłem nawet tych 100g, zaatakował ból brzucha i czułem, że chce zwymiotować, więc przerwałem i się położyłem głęboko oddychając, bo zrobiło mi się duszno i gorąco. Dziwi mnie fakt, że jem naleśniki z takim samym twarogiem! Żółte sery w tym pizze i inne junk foody, pije okazjonalnie mleko, średnio 3 razy w tygodniu skyr i wszystko jest okej. Nabiał jem od dzieciństwa, aż do teraz praktycznie, zastanawiam się czy nie powinienem zrezygnować całkowicie z nabiału, bo możliwe, że jestem uczulony i niszcze się od środka, a większa ilość czystego białka pokazuje dopiero, że coś jest nie tak. Ktoś się kiedyś spotkał z takim przypadkiem?

Dla ścisłości, próbowałem pić białko bez laktozy, bez słodzików, z naturalnymi słodzikami, naturalne i smakowe. Próbowałem wpc 80, wpi90, białka dla alergików, wszystko, po każdym z nich czułem, że zaczyna boleć mnie brzuch nawet nie dopijając marnych 30gram. Spróbowałem chyba z 30 różnych próbek na rynku polskim, mój organizm po każdej z nich wariuje.

Przepraszam za bałagan, ale chciałem to dość jasno wytłumaczyć. :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33096 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Jeśli masz takie problemy to do lekarza i robic badania oraz szukać rozwiazania problemu u specjalistów a nie w necie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
W zasadzie to sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie, a dodatkowo lekarz dodał swoje. Ciężko jest tutaj napisać cokolwiek więcej. Nasz organizm jest na tyle skomplikowaną "maszyną", że pewne reakcje w nim zachodzące mogą być bardzo specyficzne i nie występować o większej ilości osób. Jak widać na Twoim przypadku, tak właśnie jest. Przeprowadziłeś testy kontrolne odżywki białkowej bez laktozy, więc ten element możemy wykluczyć, a to bez wątpienia przychodzi pierwsze na myśl. Słodziki również odpadają. Jedyne co pozostaje, to próba odżywki białkowej wegańskiej.

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Vegan_Pea_Protein-opis40740.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
W przypadku reakcji, które opisałeś po wypiciu białka serwatkowego, przypomina to objawy wstrząsu anafilaktycznego. Jednak nie każda reakcja alergiczna musi objawiać się wysypką czy obrzękiem. Wstrząs anafilaktyczny jest poważnym zagrożeniem dla życia, dlatego zawsze warto zgłosić takie objawy lekarzowi.

Jeśli chodzi o twaróg, może to być objaw nietolerancji laktozy. Laktoza to cukier występujący w mleku i jego produktach. Niektórzy ludzie mają trudności w trawieniu laktozy, ponieważ brakuje im enzymu, który ją rozkłada. Objawy nietolerancji laktozy mogą obejmować ból brzucha, wzdęcia, nudności i biegunkę.

Nietolerancja białka mleka krowiego (kazeina) również może powodować podobne objawy. W przypadku alergii na białko mleka krowiego reakcja układu immunologicznego na białko mleka jest odpowiedzialna za dolegliwości.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 300 dni Na forum 299 dni Przeczytanych tematów 9
Alergolog jedynie co to zrobił testy skórne na alergie pokarmową. Wyniki były negatywne, dowiedziałem się wtedy, że jakby było coś na rzeczy to by to wyszło w badaniu...i to tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 300 dni Na forum 299 dni Przeczytanych tematów 9
Pije jedynie białko konopne, w małych ilościach ok. 15 gram, nic po nim się nie działo do tej pory. Dziwi mnie jedynie fakt braku reakcji organizmu, kiedy jem ten sam twaróg w naleśnikach, spożywam inne produkty mleczne i też nie czuje żadnych dolegliwości. Aktualnie eliminuje cały nabiał z diety w każdej postaci i zrobię badania na IgG na włąsną rękę, skoro nie mogę dostać na to skierowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Akurat badań alergologicznych bym nie brał zbyt poważnie pod uwagę, jeżeli chodzi o ich wiarygodność. Myślę, że nie ma specjalnego powodu ku temu, żeby zagłębiać temat. Jeżeli w zasadzie zrobiłeś już wszystko, to wiesz, że nabiał powinieneś unikać i w tyle. Mamy do wyboru wiele innych, wartościowych źródeł białka. Poza tym, warto w takiej sytuacji zwrócić uwagę na źródła wapnia, z którymi może być problem.

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Wapń__zapotrzebowanie_i_niedobór._Najlepsze_źródła_wapnia_w_diecie-a4309.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Zrób badania na czynniki alergiczne - panele alergiczne to się chyba dokładnie nazywa.
Ja zrobiłem bardzo podstawowy pakiet na 27 alergenów. A alergenów łącznie jest chyba ok 1000 albo i więcej.

I zmień alergologa.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100280
testy na alergeny i będziesz wiedział więcej

Kompleksowe prowadzenie online.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witamina B6 - przedawkowanie

Następny temat

Lekki spalacz - jaki wybrać?

WHEY premium