SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka białkowa przy nadwadze

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1
Cześć, mam pytanie odnośnie zakupu odżywki pod ćwiczenia.

Od lipca 2015 r. przyjmuję Glucophage XR (lek na cukrzycę - obecna dawka 1000), w związku z wysokim poziomem cukru we krwi. Niestety, zanim dobrano prawidłową dawkę z wagi ok. 67 kg dobrnęłam do prawie 82 kg. Obecnie ważę ok. 79 kg. Przez kilka miesięcy nie ćwiczyłam, teraz wróciłam do aktywności. Od 1,5 miesiąca jeżdżę do pracy na rowerze, od 3 tygodni stosuję dietę cukrzycową (opartą na niskim indeksie glikemicznym). Teraz zaczęłam ponownie ćwiczyć. I teraz pytanie za 100 punktów: czy branie odżywki białkowej przy mojej wadze i przyjmowanym leku na cukrzycę ma sens? I czy jest to bezpieczne? Niestety, diabetolog, u którego byłam, był skończonym d****em i moja waga 80 kg przy 171 cm wzrostu nie była dla niego problemem i nic mi nie doradził, ani nie udzielił żadnych informacji. Dla mnie obecny wygląd to koszmar, chce schudnąć i zwiększyć masę mięśniową, a nie wyglądać, jak gruba baba ze wsi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ale czego oczekujesz od odżywki? To cos jak mięso w proszku, tyle ze najczęściej o słodkim smaku. Slodzone slodzikami. Jak koniecznie chcesz, to wybieraj takie, ktore mają mało ww w skladzie. Nie wspomagają chudnięcia, na mnie to działa o tyle, ze hamuje apetyt. Dodaję tylko do jakiś ciast, czasem do omletow. Jesli jednak jesteś uzależniona od słodkiego smaku, to lepiej zrobić odwyk, a nie oszukiwać się syntetyczną słodkością. Pozdrawiam. Baba ze wsi. Stara. I nie gruba.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Stosowanie odżywki białkowej ma sens jeżeli masz braki białka w diecie. Z reguły każdemu przytrafiają się sytuacje, że nie może zjeść źródła białka, więc zawsze warto mieć odżywkę w domu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłki przed i po treningu

Następny temat

dieta przy kilku chorobach

WHEY premium