SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety i planu treningowego

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 936

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

coś wrzucę

Wiek

31

Waga

71

Wzrost

178

Staż treningowy

19 miesięcy

Obwód pasa

86, w pępku

Obwód klatki piersiowej

102

Obwód uda

56

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

siłownia, bieganie jak ciepło

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia, bieganie

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

wystarczające

Cel/problem/opis

10% tłuszczu 78 kg wagi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1100
Witam chciał bym a byś cie ocenili moją dietę i pomogli w wyborze treningu po powrocie na siłownie po przerwie dwu miesięcznej spowodowanej zabiegiem operacyjnym, powrót planuje na styczeń. W kwietniu 2013 znalazłem się na prawdziwej siłowni i tam złapałem bakcyla , ćwiczyłem Splitem 3x w tygodniu 1.plecy/triceps 2.nogi/barki 3.klatka/biceps co jakiś czas zmieniałem kolejność dni i grup np. 1.klatka/biceps 2.plecy/biceps 3.nogi/barki. Treningi były bez większego planu co trochę zmieniałem jakieś ćwiczenia itp. Przy tym wszystkim nie było porządnej diety, obliczenia zapotrzebowania i według jego wyliczenia Kcal i B/W/T więc i efekty były słabe. Wcześniej ćwiczyłem z doskoku co jakiś czas w małej blokowej siłowni przeplatałem to melanżem, choć udało mi się w tamtym czasie dobrze z redukować z 95cm w pasie zszedłem do 80cm i z wagi 83kg do 69kg ale to było prawie 6 lat temu. Trening jaki chciałem wprowadzić po Przerwie to FBW dla mnie to coś nowego nigdy nie ćwiczyłem tym systemem i tak szukając i czytając znalazłem taki:
Przykładowy trening na masę 2 zestawy (3 sesje treningowe w tygodniu) by georgu

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
Pytanie brzmi czy ten trening mogę wykorzystać też przy redukcji?, ile powtórzeń? , oczywiście przy dodaniu aerobów i ujemnym bilansie kalorycznym, bo chyba musze zacząć od redukcji bo tkanka tłuszczowa jest pomiędzy 18/20 wnioskuje z obliczeń tutejszego kalkulatora wynik 18% i ze zdjęć podanych do porównania. Za odpowiedzi z góry dziękuje i proszę o pomoc i pomocne sugestie.











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1100
Pracuje na dwie zmiany posiłki 2,3,4 są posiłkami w pracy, posiłki 2 i 4 z pierwszego zrzutu diety są w takiej formie papki wszystko wymieszane ale bardzo smaczne, w takiej formie bo jest to posiłek jedzony nie na przerwie więc tak mi wygodnie bo szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze zmieniłbym kolejność ćwiczeń na:
Nogi
Plecy
Klata
barki

bic/tric


Możesz spróbować ćwiczyć tym planem, ale ja bym podniósł nieco ilośc serii Nogi do 16-20, plecy do 16, klata do 12, barki do 12, bic i tric może zostać przy 6seriach ew. do tricepsa dodaj ze 2-3 serie



Wywal białko w prochu, za dużo masz go w diecie 150g nawet wystarczy

Tak to wygląda ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1100
OK to białko z prochu wyrzucę, a kcal z czego lepsze z białka czy z węglowodanów złożonych??? czy nie ma różnicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 668 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3176
lepiej podbijaj kcal węglowodanami bo białko bardziej obciąża nerki i zakwasza organizm i za bardzo nie ma sensu go ładować w nadmiernych ilościach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1100
OK, myślałem też o skorzystaniu z fachowców z PoTreningu.pl orientuje sie ktoś jak to wygląda, czy układają dietę na cały miesiąc czy na dany tydzień, dzień i też jak to wygląda z planem treningowym, korzystał ktoś z was ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1100
pomoże ktoś jeszcze ??? coś doradzi???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja moge dodać tylko tyle, że zgadam się z sesion, kcal podbijaj węglami. A z planami z Potreningu nie korzystałem wiec nie wiem jak tam jest
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z dietą na mase

Następny temat

dieta czy trening

WHEY premium