SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obciążniki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5448
a masz jakies obciazenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
Dobra wale bede skakał w nich :) to coś musi dać oprócz trochę zwalonych stawów jeżeli dalej chcesz w nich skakać to sobie daruj, bo oprócz zwalonych stawów nie dają absolutnie nic, bo nie obciążają w żaden sposób mięśni podczas skakania
pozdrawiam
Konrad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2426
Ee, może i coś dają w jumpa ale szkoda stawów moimi zdaniem, za dużo już ludzi spotkałem którym takie dziadostwo nogi popsuło.

Umysł chłodny jak łysy mamut

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
Ee, może i coś dają w jumpa przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wyżej i przemyśl, bo głupoty piszesz. przykładowo robisz przysiad bez obciążenia, następnie zakładasz obciążniki ważące 50kg i znowu robisz przysiad. coś to zmieniło? NIE, bo obciążniki nie stawiają oporu mięśniom pracującym podczas przysiadów - tak samo jest podczas "budowania" wyskoku. obciążniki zaczynają dopiero swoje działanie jak oderwiesz stopy od ziemi, ale wtedy nie pracują już mięśnie, więc sprawią tylko, że niżej polecisz.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2426
Dlatego napisałem "może" :) Z takiego teoretycznego punktu widzenia ich użycie wydaje się całkiem bezsensowne, co innego może się jednak okazać w praktyce, już choćby przy zwykłym wznoszeniu łydek obciążenie mięśni jest większe. Żeby było oczywiste, jestem zdecydowanym przeciwnikiem obciążników. Ich działanie na stawy jest dla mnie oczywiste.
Co do ich działania podczas budowania nigdy tego na własnej skórze nie próbowałem ale wydaje mi się że trudniej oderwać z ziemi nogi z dodatkowymi kg i przeskoczyć dany punkt. Większy wysiłek włożymy np. w przeskoczenie 10 płotków trzymając piłkę nad głową z dodatkowym obciążeniem na nogach niż bez niego. W sumie, z drugiej strony obciążenie będzie w takim razie bardziej "motywawało" do większego wysiłku niż faktycznie brało udział w budowaniu wyskoku.

Umysł chłodny jak łysy mamut

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
akurat przy wznosie lydek ten 1-2kg to nie robi zadnej roznicy

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
Jeśli jakiekolwiek obciążenie poza siłownią, to tylko kamizelka (ostatecznie pas).

I to sporadycznie (nie częściej niż 1x/tyg), żeby nie zmienić sobie techniki naskoku.

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
wydaje mi się że trudniej oderwać z ziemi nogi z dodatkowymi kg i przeskoczyć dany punkt. Większy wysiłek włożymy np. w przeskoczenie 10 płotków trzymając piłkę nad głową z dodatkowym obciążeniem na nogach niż bez niego. nie myl wysiłku podczas budowania wyskoku (gdy masz kontakt z podłożem) z wysiłkiem potrzebnym na wykonanie akrobacji w powietrzu, które stanowią raczej urozmaicenie treningu, bo ich wpływ na końcowy efekt jest znikomy.
W sumie, z drugiej strony obciążenie będzie w takim razie bardziej "motywawało" do większego wysiłku niż faktycznie brało udział w budowaniu wyskoku. są lepsze i przede wszystkim zdrowsze sposoby motywacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2426
Mógłbyś rozwinąć tą pierwsza myśl bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem:)? Broń boże nie chodzi mi o żadne akrobacje, porostu mając określoną wysokość do przeskoczenia trenując np. Ćwierćskokami lepiej wykonamy ćwiczenie.Będziemy stale zmuszeni do skoków na określoną wysokość co moim zdaniem będzie dawało lepsze skutki niż ćwiczenie w którym w pierwszej seri skaczemy 40 cm a w ostatniej 15 z powodu "braku sił"

Umysł chłodny jak łysy mamut

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zosia obija mi się o noge:-(

Następny temat

Co pijecie podczas jazdy na rowerze..

WHEY premium