SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nunchaku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 96
No właśnie. Nunchaku to najskuteczniejsza broń nie-palna w walce wręcz. W Polsce nie legalna http://nunchaku.one.pl/. Jak czytałem te paragrafy na stronce to nawet ćwiczebne jest niedozwolone. Co cóż ale co by było gdyby kazdy kibol, czy bandyta mógłby sobie takie kupić. Jak patrze na oferty w interncie to nie ma nigdzie do kupienia z drewna. Są tylko piankowe, gumowe. Ale ja bym chciał prawdziwe, poćwiczyc sobie noi bezpieczniej na ulicy. A co Wy sądzicie o polskim prawie, a nunchaku. Tak wogóle tochyba sobie sam takie zrobie, bo nawet wiem jak. Ale pozostaje dylemat prawny...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2531
Cwiczylem dlugo z nunchaku i juz bardzo dobrze sie nim posluguje, zalecam ci potrenowanie z nunchaku z piankom bo z drewna to bedziesz poobijany i mozesz nabawic sie kontuzji i to wcale nie takiej blachej. Idzie sobie zrobi licencje na nuchaku, ja mam sobie zamiar zrobi w przyszlosci. Drewniane nuchaku kupisz na allegro lub na www.budo-sport.com. Pozdrawiam!!!

*Chcąc wielkie dokonać rzeczy, trzeba tak żyć, jakbyśmy nigdy nie mieli umierać*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
"No właśnie. Nunchaku to najskuteczniejsza broń nie-palna w walce wręcz."
- dość ryzykowne stwierdzenie

" Jak patrze na oferty w interncie to nie ma nigdzie do kupienia z drewna."
-można dostać, nawet na forum ktoś sprzedaje

Co do licencji to powodzenia. Nie ma podstawy prawnej (aktu wykonawczego do ustawy) która dawałaby taką możliwość.
Był o tym post - https://www.sfd.pl/temat130255/

Zmieniony przez - natolin w dniu 2005-03-09 22:44:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2470 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14730
Myśle że nunchaku nie jest najskuteczniejszą bronią niepalną. W nogóle bardzo ciężko sie nim posługiwać, ciężko jest kontrolowac jego ruchy po uderzeniu w coś. A co do tego ze nie mozna go kupic w necie to polecam allegro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Dużo bardziej poręczną bronią jest pałka (sprężyna) teleskopowa, jest legalna i równie skuteczna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1901
Niestety takie mamy prawo że można po ulicy chodzić z siekierą a nie można z nunchaku.

"Przybywajcie wyzwania i próby, przybywajcie trudy życia- ja jestem gotów!" M.Oyama

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 68 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 736
Q-bosh napisal:
> No właśnie. Nunchaku to najskuteczniejsza broń nie-palna w walce wręcz.

Kazda bron moze byc najskuteniejsza na ulicy jak umiesz sie nia najskuteczniej poslugiwac. Bron biala to nie jest kij samo bij tylko przedluzenie reki. Sama nie wygra zadnej walki, moze jedynie zpotegowac twoje umietnosci.


Q-bosh napisal:
> W Polsce nie legalna [http://nunchaku.one.pl/.] Jak czytałem te paragrafy na stronce to nawet ćwiczebne jest niedozwolone.

Tam sa cytaty nie tylko z ustawy ale glownie z ludzi ktorzy mieli jakis kontakt z tym zgadnieniem. I tak naprawde nikt do konca nie wie jak to jest bo sama policja tego niewie. Na jednym posterunku Ci powiedza ze spox mozna pozwolenie wyrobic, a na drugim ze nie mozna.

Q-bosh napisal:
> Co cóż ale co by było gdyby kazdy kibol, czy bandyta mógłby sobie takie kupić.

Bylo by super, polowa by sie sama wytlukla. Nun to nie takie hop siup dajesz kumus do reki i juz killer jest. Nun wymaga wielo miesiecznego treningu aby zrobic nim cos sesnownego w walce.


Q-bosh napisal:
>A co Wy sądzicie o polskim prawie, a nunchaku.

Nie czytalem ostatnio ale chyba regulamin tego forum zabrania mi odpowiedziec na to pytanie ;)

Kupic mozna spox drewniane. W warszawie sa ze 2 sklepu. Wysylkowych jest kilka w Polsce. Co smiesziejsze nikt sie tym nie przejmuje. Tylko raz uslyszalem od sprzedawcy zebym schowal do plecaka i nie szedl z tym na wieszchu bo moga byc problemy. Tak to normalnie sprzedaja jakby sie pieczywo kupowalo.

Serce doda Ci sily, gdy innej Ci brakuje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 96
Nie no siekiery też nie wolno . na stronce którą dałem napoczątku, że żadnej broni , rzeczy zagrażającej życiu bądź zdrowiu ludzkiemu. heh . Wyjdź przed komisariat policji z siekiera i zobaczymy co gliny na to ale popieram to o co Ci chodzi. Ja sobie postanowięłm , ze chyba sam zrobie dla siebie nunchaku. Bedę nim trenował i nosił przy sobie tylko w tedy kiedy będę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 68 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 736
Wiesz jak wejdziesz z cegla w reku do komisariatu to tez podejrzewam ze ktos sie Toba zainteresuje. Ale sek w tym ze jak wejdziesz z siekiera to moga Cie np: tymczasowo zatrzymac do wyjasnienia ale nie moga Cie oskarzyc o nic. No chyba ze udowodnia ze wszedles z zamiarem usilowania ubicia kogos, wtedy to juz dokonca nie wiem jak to wyglada. Ale za samo posiadanie moga Ci skoczyc. Przy nun wystarczy ze wyjmiesz i juz moga Ci zalozyc sprawe. Teoretycznie oczywiscie. Bo moge sie zalozyc ze w 90% przypadkow duzo ostrzej by Cie potraktowali za siekiere niz nun.

Ale nie ma co sie tym tak stresowac. Ja trenuje nun od kilku lat i w zyciu nie mialem zadnych problemow. Poprostu trzeba nie lazic z nim po ulicy a cwiczyc w domu albo gdzies w lesie i jest gitara

Serce doda Ci sily, gdy innej Ci brakuje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1901
jw
Też trenuje nun od jakiegoś czasu ale nie robie tego na środku osiedla Albo w dojo po treningu albo w pole z kumplem idziemy

"Przybywajcie wyzwania i próby, przybywajcie trudy życia- ja jestem gotów!" M.Oyama

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 96
No oka zgadzam si e z wami. Też zaczne ćwiczyć nunchaku. Na działce sobie zrobię. powiedzcie mi tylko jak wiecie jakie ma wymiary.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Statystyki

Następny temat

wysokie kopniecia

WHEY premium