SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niepoprawnie wykonane cwiczenie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 711
Ramiona trzymaj blisko ciała i nie unoś barków przy podnoszeniu ciężaru. Technika jest bardzo ważna przy wykonywaniu ciężarów. Załóż mniejszy ciężar, ale wykonuj ćwiczenie poprawnie. Zapewniam Cię że przy poprawnej technice, a zarazem mniejszym ciężarze zbudujesz lepszy i większy mięsień niż wykonując byle jak z dużym ciężarem.

"Dlaczego ludzie maleją??lepiej maleć niż rosnąć?Dlatego, że rosnąć trzeba długo,a maleć można prędko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
No sam juz nie wiem,ale jak mam luzno barki nie unosze ich to tez mi nimi szarpie i nie wiem czy je napinac kurde czy nie. niby takie banalne cwiczenia a mam trudnosci. Kur..
Aha i co do przedramion o nie wysuwam ich do przodu wcale.Kurde nie wiem gdzie popelniam blad
A w atlasie pisze ino jaka ma byc pozycja i zeby nie bujac cialem i tyle.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
ok procencik sproboje. A mozecie mi pomoc jeszce w jednej kwestii?? bo robilem wyciskanie na klate sztangielkami i przerzucilem sie na sztange ale!!
Jak wykonuje to chcytam na sredni uchwyt sztange no i klade sie i wyciskam ale jak wyciskam to glowne miesnie jakie czuje to barki i przedramione oraz klata.
Kur.. no juz nie wiem.
Po prostu zniecheca mnie to a nie dopuszczam do siebie mysli nawet zeby skonczyc pakunek
pomocy!!!!!!!!!! Dam soga ale tylko pomozcie
pozdro.
Aha i nie mowie ze nie pompuje mi klaty bo nawet zyłki male mi wyszly tylko chodzi o to ze odczuwam raz jak mi pracuja moicno barki znaczy czuje je bardzo mocno. Cholera to jak wykonuje cwiczenia na barki to nie czuje ich tak dobrze jak przy wyciskaniu na klate i tak samo reszte
Nie wiem.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
to że czujesz barki wiecej przy klatce niz przy trenowaniu barków to nie znaczy, że one wiecej pracują gdy trenujesz klatkę- co jest powodem, że zamieniłeś sztangielki na sztangę -jeżeli lepiej ci wchodziło na klatkę a nie czułeś bardzo barków- to dlaczego?
spróbuj może robić na skosie do góry hantelkami, opuść poziomą i rób sztangą głową w dół.
rozpiętki natomiast wrzuc na poziomą- powinno sie unormować.

wyciskania jeśli będą nadal pracowac bardzo barki rób.
sztangielkami chwytem neutralnym.
sztangą do połowy ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
barki przy bicepsie możesz unosic niemalże odruchowo, zwróć więc uwage na to- czasmi sa osoby, które podświadomie unosza tak ciężar- pomagając sobie w ten sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
ok
sproboje
pozdro.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 711
Słuchaj Apokalipsy. Mam takie samo zdanie

"Dlaczego ludzie maleją??lepiej maleć niż rosnąć?Dlatego, że rosnąć trzeba długo,a maleć można prędko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
1) Prosty gryf.
2) Nie wysuwać łokci do przodu.
3) Założyć taki ciężar, żeby móc się skupić na pracy mięśni zamiast walczyć o życie.
4) Trzymać ilość powtórzeń w zakresie 10-14.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
krzych666:
robie prostym
mam dobry ciezar mozna nawet powiedziec ze za lekki.
Nie wysuwam lokci
bary trzymam luzno
i hu-ja!! Ja ******le. ja juz nie wiem
Co ja moge zle robic. Pracuja mi bary. Albo jak mi nie pracuja to mi znowu biceps nie pracuje. robilem chyba tym ciezarem 30 powtorzen i gowno. Jeszcze jak robie prostym gryfem to on mi blokuje nadgarstki i nie moge dokladnie i plynnie podniesc ciezaru.
Jak robie na modlitewniku to tak samo-BARY
pomocy!!!!!!!!!!!!

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jakim chwytem trzymasz sztangę- jak szeroko, nie rób tyle powtórzeń bo wtedy faktycznie bolą albo barki albo/i/ przedramiona.
spróbuj jeszcze skróciś ruch- nie opuszczając do końca, unos do góry tak aby sztanga była na takiej wysokości na której zaczynają sie barki/ruch wiec dośc krótki- ciężar dobierz na 15 ruchów lecz rób 10 max. 12.

musisz sobie także uświadomić, że to że barki czujesz najbardziej to wcale nie musi oznaczać że one najwiecej pracują, biceps może także nieźle dostawać "w kość" pomimo że go nie czujesz jak należy- nie zrażaj się poza tym tak szybkko, próbuj różnych ustawień, różne wprowadzaj tempo itp.
dobrą rzeczą jest także zatrzymanie sztangi w górnej części ruchu i dodatkowe napięcie bicepsów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w metodzie 15-10-5. Doradźcie.

Następny temat

brzuch w domu

WHEY premium