SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 535

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16 lat

Waga

56 kg

Wzrost

172 cm

Cel treningowy

mięśnie brzucha

Staż treningowy na siłowni

ok. rok

Uprawiane inne sporty

kolarstwo, piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie

Zażywane suplementy

nie zażywam

Ostatnio przerabiany plan

a6w

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 33
Cześć. Najpierw może coś o sobie. Mam 16 lat, 172 cm wzrostu i 56 kg. Chodzę regularnie na siłownie ok. rok, z lekkimi przerwami. Wcześniej też coś próbowałem, lecz to było tak, że raz chodziłem raz nie - bardzo nieregularnie. Planuję zacząć robić więcej ćwiczeń na tzw. "kaloryfer". Skończyłem niedawno A6W - tak, wiem niszczy kręgosłup. Po zrobieniu A6W widać zauważalne dwie równoległe, główne "kreski" na brzuchu oraz jak się przypatrzy to bardzo lekki wcześniej wspomniany "kaloryfer". Poszukuję nowych ćwiczeń. Natknąłem się na ABS II, ale nie jestem pewien co do nich. Może powtarzanie różnego typu brzuszków codziennie wystarczy? Chcę poznać waszą opinię na ten temat. Dzięki z góry za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876

Na czym powinien się opierać trening mięśni brzucha?

Przede wszystkim nasz brzuch ma stabilizować naszą sylwetkę w ćwiczeniach wielostawowych i to one zawsze stanowią trzon treningu mięśni brzucha.
Odpowiednie przyjęcie pozycji technicznej w ćwiczeniach i jej utrzymanie stanowi nie lada wyzwanie dla naszych mięśni stabilizacyjnych w tym mięśni brzuch, a im większe ciężary podnosimy w ramach zaplanowanej progresji obciążenia tym nasz mięśnie brzucha wykonują cięższą pracę przez co się wzmacniają.

Jednak ćwiczenia wielostawowe to za mało żeby zapewnić mięśniom brzucha kompleksowy rozwój i warto nasze treningi na siłowni urozmaicić o dodatkowe ćwiczenia.

Do tych, na które warto zwrócić uwagę należą:


- wszelakie formy planka (deski) wraz z progresjami czy wersjami bocznymi
- doskonale do treningu brzucha nadają się ćwiczenia na piłkach fitness np swiss ball knife
- świetnym ćwiczeniem ogólnie atakujące mięśnie rdzenia jest dead bug
- body saw jeśli mamy do dyspozycji trx albo kółka gimnastyczne
- popularnie nazywane kółko robi świetną robotę, ale jest wymagające.

Inne propozycje ćwiczeń znajdziecie tutaj:https://www.sfd.pl/art/Trening/Ćwiczenia_na_płaski_brzuch-a1092.html



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-03-24 17:46:25

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 178 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1340
Jeśli chodzi o moje zdanie to - odpuść sobie brzuszki ,jeśli możesz bo nie jest to najefektywniejsze ćwiczenie na brzuch.
Zamiast "brzuchów" spróbuj Hollow Body, krzesełka na drążku ,krzesełka na skosy na drążku ,czy przyciągania nóg do drążka ,fajną opcją są również planki i side planki ,możesz też pobawić się rozjazdami na kółeczku. Jest naprawdę wiele ćwiczeń na brzuch i większość z nich jest moim zdaniem Skuteczniejsza niż brzuszki. Tak jak te ,które wymieniłem. Nie będę wymieniał każdego jednego ćwiczenia i jego wariacji bo tego można znaleźć multum na yt czy w internecie.

Brzuch warto ćwiczyć na różnych płaszczyznach ,a nie tylko jeden mięsień prosty brzucha. Skosy i mięśnie głębokie również warto ćwiczyć chociażby dla samego zdrowia.

Pozwól ,że zapytam; Skoro wiesz/piszesz ,że A6W niszczy kręgosłup to dlaczego je wykonywałeś? Nie chcę ujmować samemu A6W skuteczności bo może jest to "wystarczający" plan na trening brzucha ,ale da się samemu znacznie lepszy plan ułożyć.
1

"Bądź jak ptak, który spocząwszy w locie swym na gałązce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje śpiewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzegą od zagłady."

Victor Hugo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
jest tego trochę, trudno powiedzieć które są najlepsze
https://www.sfd.pl/[Art]Trening_mięśni_brzucha-t949283.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
ciężkie wielostawy , na dobicie ala'Pudzian , i styka
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33160 Napisanych postów 23237 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278225
Jak wyżej - osoby poczatkujące wystarczajaco zbodźcują brzuch podczas wykonywania innych ćwiczen wielostawowych , natomiast warto pomyślec o wzmacnianiu mięśni wewnętrznych ( podstawowe , łatwe , bezpieczne i dobre ćwiczenia to DEAD BUG czy Pull of press )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie - z gumą czy opuszczanie?

Następny temat

plan treningowy i dieta

WHEY premium