SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nac - dawkowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 449

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 632 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 73033
Jeśli temat byl poruszany proszę o nakierowanie i usunięcie tego posta. Biorę nac od dłuższego czasu ale ostatnio kupiłem innej firmy i w 1tab jest 250mg a sugerowana dawka jest 1\2 tabl. Wyczytamy że osoby podczas dopingu biorą powyżej 600mg. Czy dawka 2 tabl czyli 500mg będzie odpowiednia ? Wychodzi też że brałem na czczo i po 2 h szedłem na trening co też podobny jest średnim pomysłem. Przełożyć dawkowanie na wieczór ?

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11392 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450
"Dziwne dawki" stosowania NAC na etykietach produktów produkowanych w Polsce, pojawiły się kilka lat temu, niestety nasz kochany Główny Inspektorat Sanitarny, tak mocno zaniżył dawkowanie tej substancji, że musiało dojść do sytuacji , iż rekomendowane dawkowanie to np. 1/4 czy 1/2 tabletki, aby nie przekroczyć 150 mg na porcję.

Tak więc jak niektóre firmy miały 500-600 mg w kapsie to musiały albo zmniejszyć dawkę do 150 mg, albo zaprzestać produkcji w kapsułkach.
Co innego w tabletkach, tutaj można było dawkę jednej tabletki np. 600 mg w 1 tab, zostawić, ale trzeba było zmienić dawkowanie z 1-2 tabletek dziennie (600-1200mg) na 1/4 tabletki = 150 mg na porcję.

Polecamy również: NAC co to jest i jak działa? N-acetylocysteina, a korzyści zdrowotne


Dobre dawkowanie NAC bedzie oscylowało między 500 a 1500 gm dziennie.
Tutaj wiele ciekawych artykułów na temat tej substancji:
https://www.sfd.pl/art/Suplementy/_NAC_N_Acetylocysteina__potężna_odtrutka_i_wszechstronna_ochrona_organizmu-a9579.html
https://www.sfd.pl/art/Suplementy/NAC,_zastosowania_kliniczne._Detoks_dla_wątroby_i_mózgu-a6307.html
https://www.sfd.pl/art/Suplementy/W_czym_może_pomóc_NAC__N_acetylocysteina_-a4743.html

Osobiscie biore 2 tab dziennie najlepszej opcji z SFD, przez około 6-8tyg, nastepnie robie 4-6tyg przerwy i wracam znowu do dawkowania przez okolo 1,5 -2 miesiace. https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_NAC-opis38506.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
Witaj.
Dawka sugerowana na opakowaniu zazwyczaj ma zadowolić Główny Inspektorat Sanitarny. Niestety GIS narzuca swoje normy co do pojedynczej porcji danego suplementu i tutaj dość często firmy właśnie opisują dawkowanie jako 1/4 tabletki 1/2 tabletki i tak dalej. Natomiast jeżeli chodzi o działanie suplementu działanie efektywne z powodzeniem możesz tutaj 1000-1200 mg na dzień brać. Oczywiście najlepiej przyjąć suplement na czczo wtedy jego wchłanianie jest najlepsze i czerpiemy najwięcej korzyści
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
NAC ma krótki okres półtrwania, więc dobrze jest brać go 2, 3 razy dziennie. Np., 2x500mg.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 632 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 73033
Wow to nieźle. Zdawałem sobie sprawę że trzeba brać sporą poprawę na sugerowane dawkowanie ale nie wiedziałem że aż tak.. ok a gdybym dał powiedzmy 800mg na czczo to ile czasu mogę tak suplementowac ?

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
Śmiało możesz sobie ciągnąć trzy cztery miesiące Później jakiś miesiąc przerwy i znowu trzy cztery miesiące nie ma tutaj jako tako wytycznych co do robienia przerw i tak dalej. Ja zazwyczaj w okresie takim jak jesień wrzucam sobie 1200 mg codziennie na czczo Robię dopiero przerwę na wiosnę. Oczywiście w przypadku stosowania NAC musimy też zwrócić uwagę na nasz hematokryt bo również może delikatnie wpływać na zwiększenie jego wartości i jeżeli walczymy tutaj z morfologią to warto robić sobie przerwę od acetylowanej cysteiny

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
NAC ma słabą biodostępność i jest bez różnicy czy weźmiesz go na czczo, czy z posiłkiem. Nic tego nie zmieni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
a szkoda, bo przyjelo sie, ze wlasnie na czczo nieco powinno pomoc, chociaz szczerze tez nie widzialem nigdzie badan by to potwierdzaly. NAC oralne chyba okolo max 10 % jest wchlanialne? Wiec nie ma co tutaj sie bac o wieksze dawkowanie ze cos przekombinujemy. Chociaz ciekawe, ze wlasnie dawki wrzedu 1200-1800 mg dziennie sprawdzaja sie calkiem dobrze w publikacjach. Ale to podobnie jak glutation dozylny i oralny, tez trzeba brac tutaj poprawe na jego przyswajalnosc i dzialanie koncowe... aczkolwiec NAC cos tam an pewno dziala

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
Tak, według różnych źródeł od od 5 do 10%. Działa na pewno, bo ładnie poprawia próby wątrobowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 632 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 73033
Nawet bardziej pasuje mi branie po posiłku bo trenuje z rana właśnie po 1 posiłku. odstęp po treningu też musi być jakiś konkretny czy mogę wziąć np.2-3 h po treningu z posiłkiem ?

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
teoretycznie odtsep powinnismy zachowac. NAC wykauzje dzialnie przeciwzapalne, wiec tutaj korzystanie z cysteiny w sasiedztwie treningu nie jest polecane. Podobnie jest w innymi produktami o potencjale antyoksydacyjnym. Witamina C czy witamina E, selen, czy rownego rodzaju mieszanki ziolek i minerałow, zazwyczaj zaleca sie wtedy zachowac odstep od treningu by nie ograniczac dzialania prozapalnego uszkodoznych wlokien miensiowych, a tym smaym tracimy czesc z potencjału jaki daje nam właśnie trenign silowy
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 632 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 73033
TomQ-MAG
teoretycznie odtsep powinnismy zachowac. NAC wykauzje dzialnie przeciwzapalne, wiec tutaj korzystanie z cysteiny w sasiedztwie treningu nie jest polecane. Podobnie jest w innymi produktami o potencjale antyoksydacyjnym. Witamina C czy witamina E, selen, czy rownego rodzaju mieszanki ziolek i minerałow, zazwyczaj zaleca sie wtedy zachowac odstep od treningu by nie ograniczac dzialania prozapalnego uszkodoznych wlokien miensiowych, a tym smaym tracimy czesc z potencjału jaki daje nam właśnie trenign silowy

Dziekuje, myślę że wszystko już wiem. W takim razie podbijam dawkę i przenoszę przyjmowanie na wieczór tzn.przedostatni posiłek.

Zyj,a nie istniej!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fitmax - jakość suplementów

Następny temat

Baton proteinowy na redukcji

WHEY premium