SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay Thai i trening na caly tydzien...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4993

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4030
Po pierwsze sorry Knife za zasmiecenie Twojego tematu.

Trenuje tajski 2 razy w tygodniu (rzadko ale to poczatkujaca grupa...) - wtorek i czwartek po 2 godz - i mam nadzieje ze jeszcze dojdzie w koncu boks w soboty. No i nie za bardzo wiem jak ulozyc plan treningowy na caly tydzien.
Celem jest ogolna sprawnosc (chcialbym sie do jakiejs J.S. dostac np od Gromu...), kondycja, sila... no i przejscie selekcjii za trzy lata.

Moglby ktos pomoc i ocenic ten plan:

Poniedzialek:
- rano (tzn ok 9): bieganie, narazie tylko 5km na przemian sprint (ok 10 - 15 razy po 100m) i reszta trucht, potem pompeczki i brzuchy (pompek narazie po 120 trzepie, brzuchow tez tyle)
- wieczorem: silownia (barki - wyciskanie zza glowy, unoszenia bokiem, kaptury; biceps - uginania stojac ze sztanga, siedzac jednoracz), potem 15min rozciagania

Wtorek:
- 18.00 - Muay Thai

Sroda:
- rano (ok. 8) - bieganie i reszta jak w poniedzialek
- wieczorem - silka (plecy - podciagnie sztangi w opadzie, wioslowania jednoracz, przyciaganie wyciagu siedzac do klatki (to chyba wioslowanie na wyciagu jest nie wiem), sciagnie wyciagu do karku; triceps - prostowanie jednoracz za glowa siedzac, prostowania na wyciagu), rozciagnie (15min)

Czwartek:
- 18.00 - Muay Thai

Piatek:
- rano - jak pon i sr
- wieczorem - silka (klatka - lawka plaska, skosna, rozpietki, wyciag; nogi - suwnica, prostowanie siedzac, uginania lezac, lydki), rozciaganie

Sobote i Niedziela...
- tu za bardzo nie wiem, nieraz robie silke zamaist ktoregos dnia jak wtedy jestem zmeczony, generalnie w jendym z tych dni biegam i jeden musze odsapnac troche... chociaz moze nie powinienem????

I tak: na silce jade typowa masowke, moze nie taka typowo bo jednak wszystkoe bardzo intensywnie, tzn przerwy miedzy seriami 30s - gora minuta, serie od 15 (12) powtorzen w dol, progresja.

Narazie to poczatki wiec jestem z deka z***any a do tego jeszcze nauka dochodzi.
Diete mam raczej za***ista, raczej na bank - duuzo wegli (ok 8g/kg) do tego omega-3, zma apteczne, witaminy tez wypasione z usa, B12 1000mg do ssania biore jedna - moze dac wiecej?, no i prawdzwa perelka: NO-XPLODE.
Cos jeszcze moge dorzucic na regeneracje?? Moze dodac krete? Jest sens i jak duzy? Oprocz umiejetnosci walki zalezy mi tez na masie, moze nie tyle na masie co na "normalnym"; wygladzie. Poza tym wiadomo - kondycja musi byc za***ista, nie wiem czy jest sens zwiekszac ilosc km w bieganiu do np 10? Narazie nie dalbym rady ze sprintem tyle ale za miesiac...

Bede wdzieczny za wszelkie uwagi, komentarze, pouczenia, opiedol i wogole wiecie ocb
pozdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
nie lepiej podzielić sobie rok na mikrocykle ? masa / kondycja / siła / szybkość i takie tam ?


nie zrobisz masy biegając tyle i trenując MT

w pewnych okresach lzuj z biegami i wiecej siłowni daj , w innych okresach mniej siłowni i wiecej MT i aerobów

to taka moja uwaga



ja trenowałem tak --> https://www.sfd.pl/temat209530_strona1/ efekty kondycja up , troche mięsnia złapałem , tłuszczu spadło nieco.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4030
Dziekowka @niwix

Ale mam jeszcze pare pytan..
1.Ile razy w tygodniu powinienem biegac? (jesli tajski mam 2x)
2.Jak dlugo (albo jak duzo km) powinienem biegac?
3.Lepiej 5km na przemian sprint czy np 12 (wlasnie tyle zrobilem ) jednostajnym tempem?
4.Skakanka - skakac czy nie? Mozna to robic np zamiast biegania?
5.Trening na silce - mam ok czy nie bardzo?

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
1.Ile razy w tygodniu powinienem biegac? (jesli tajski mam 2x)
przy tej intenswności biegi stricte kondycyjne możesz robić raz w tygodniu a biegać możesz po siłowni 30-40 minut ( od razu po treningu )


2.Jak dlugo (albo jak duzo km) powinienem biegac?
jw po siłowni 30-45 minut , raz w tygodniu stosuj interwały czyli na pzemian sprint i trucht --> na początek spróbuj 15 sekund sprintu potem 30 sekund truchtu i znowu sprint i znowu trucht powtórz 3 razy , z czasem mozesz zwiększać intensywność a nawet ejst to wskazane

3.Lepiej 5km na przemian sprint czy np 12 (wlasnie tyle zrobilem ) jednostajnym tempem?
jw

4.Skakanka - skakac czy nie? Mozna to robic np zamiast biegania?
zamaist biegania nie , skakanke najlepiej wcisnąć w miejscu treningu MT np po treningu 3-5 rund razy 3-5 minut

5.Trening na silce - mam ok czy nie bardzo?
niby ok jednak nie spodziewaj się dużej masy


Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4030
Jeszcze raz...
Dlaczego napisales zeby biegac po treningu?? Nie lepiej jest zrobic to rano? Koles powiedzial ze bieganie po silce to typowo zeby schudnac a tego bym nie chcial. Poza tym staram sie na treningach dac z siebie wszytsko i nie za bardzo mam motywacje zeby jeszcze pozniej zapieprzac 30 minut

I jeszcze jedno pytanie... jestem w grupie poczatkujacej, trenuje od miesiaca, moze by przeskoczyc do sredniozaawansowanych? Czy lepiej powoli lapac podstawyi dojsc naturalnie do tego poziomu? A co myslisz o smiganiu we wtorki i czwartki na moja grupe poczatkujaca a np w srode na sredniozaawansowanych - tak raz w tygodniu na poczatek? I mam szanse po miesiacu treningu z kolesiami ktorzy trenuja pol roku albo lepiej???

Dziekowka @niwix
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
bieganie z rana tymbardziej ejst na gubienie tłuszczu



jak masz możliwosć śmigaj na te treningi proste im wiecej treningów w sekcji ( ale bez przesady ) tym lepiej siłka + sekcja + 1 dzień odpoczynku i gites
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
co do biegania to ja jestem zwolennikiem porannego a po treningu to lec szybko cos zszamaj bo po 2h MT to troszke spalasz i nie biegaj po 5km czy 12km tylko co najmniej 30m bez przerwy co przyzwyczaja organizm do dlugiego wysilku i dzieki czemu bedziesz mygl intensywniej cwiczyc na MT
a z czasem zwiekszysz tempo biegu. co do pyt czy sobie poradzisz z lepsza grupa? idz i sie przekonaj! a jesli chodzi ci glownie o przygotowanie do selekcji do JS to wpisz sobie w wyszukiwarce "selekcjia" albo "extremalna dwujka" i dowiesz sie wszystkiego w tym temacie lektury jest tam na wiele dni ale warto!
Ciekawostka: do GROMu na 1000 chetnych statystycznie dostanie sie 10...
(zrudlo "GROM" Chuberta Krulikowskiego chyba najlepsza ksiazka o tej tematyce tak ze polecam jesli naprawde kogos to interesuje masz tam dokladnie opisanych kilka etapow selekcji przyszlych gromowikow)
Gdzie trenujesz MT bo tez mialem przyjemnosc trenowac 2lata w jednym z naszych warszawskich klubow i jesli trenujesz w tym samym to bym ci powiedzial o paru znaczacych zeczach np. apropo dodatkowego boxu itp

Pozdrowki i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4030
Dziekowka za odpowiedzi...

Trenuje (wlasciwie drugi miesiac dopiero - takze nie ma sie czym chwalic) w Prakongu, dodatkowy boks mial byc... w soboty wlasnie, ale chyba jeszcze go nie ma

A ta ksiazke Krolikowskiego musze koniecznie kupic albo wypozyczyc gdzies.

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
to ja trenowalem gdzie indziej i na poczatku zeczywiscie byl box dodatkowo i to z naprawde dobrym trenerem ale z czasem zostaly juz tylko zapowiedzi ze box znowu bedzie i ze kogos od parteru zprowadzi i jeszcze to bedzie dodatkowo raz wiecej w tyg itd mianowicie: jak zaczynalem tam trenowac zeczywiscie trener mial zajafke na wytrenowanie nas ale z czasem cos go zaslepilo $$$ i zacza obiecywac zeby przyciagnac sobie wiecej osob (co mu sie udalo) a caly czas byl tyko thaj 3 razy w tyg i tylko wiecej ludzi z czasem...
ale i tak trenera uwazam za bardzo dobrego tylko te pieniadze...

a ksiazka jezeli dobrze pamietam okolo 70zl

Zmieniony przez - R_B_K w dniu 2005-11-25 17:28:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wybór stabilizatora kolana

Następny temat

not really karate

WHEY premium