SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje wątpliwości na temat treningu...

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15094

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale jesteś za to dużo młodszy ode mnie-więc nadgonisz
Do tego ja w tych dipsach nie mam progresu gdzieś od maja...( jak z resztą chyba w większości ćwiczeń)

Zmieniony przez - nikita84 w dniu 2011-07-31 17:55:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Autor sugeruje,żeby każdy nawet doświadczony sportowiec przerabiał po kolei wszystkie poziomy, czyli w zalezności od wyników testu- od pierwszego lub drugiego.

Są trzy propozycje startu w zależności od wyników w teście: pierwszy program treningowy, drugi program treningowy (są to dwa warianty poziomu pierwszego) lub poziom drugi.


Jak właściwie określić liczbę powtórzeń w serii.

Dla osób osiągających tak jak Ty znaczne wyniki jest specjalna tabelka w drugim tomie określająca pułap startowy poziomu drugiego (i tez dalszych) w zależności od wyników poszczególnych ćwiczeń (moim zdaniem lekko zawyżona).
Początkowe treningi powinny być dość dalekie od maksów, żeby się dobrze nauczyć przewidzianego ruchu. Progres o jedno powtórzenie w każdej serii jest jak dla mnie rozsądnym tempem i w ciągu kilku, góra kilkunastu treningów sesje stają się naprawdę trudne.
Po osiągnięciu stagnacji przechodzimy na poziom kolejny i rozpoczynany znowu z względnie niskiego pułapu co autor określa mianem aktywnej regeneracji.


A jak z kolejnością ćwiczeń

Cóż, gdyby ją zmienić przestałaby to być metoda Lafaya
Generalnie autor zaleca osobom w pierwszym roku ścisłe trzymanie się jego zaleceń i dopiero później ewentualne modyfikacje. Wspomina o jednym wyjątku - podciąganiu - które jeśli chcemy/potrzebujemy możemy dać na początek.


Czy sesje z rozciąganiem to rzecz bezwzględnie obowiązkowa

Na pewne bardzo ważna
Sprawdziłem to na sobie - kiedyś przestałem robić stretching i zauważyłem wyraźnie gorszą regenerację a także szybkie pojawienie przedsmaku stagnacji.
Porozciągałem się i przeszło.
Jeśli chodzi progres to tak jak już gdzieś pisałem - np pogłębiając ruchomość obręczy barkowej możemy robić głębsze pompki czy dipsy.

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 13 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
Nikita, nie wiem, czy to było, ale na czym robisz dipsy? można gdzieś w Polsce kupić to urzadzenie? [chgodzi mi o takie, jak na amerykańskich portalach, tylk otam znalazłam:( ]

i dzięki za linka, właśnie ściągam :)

Zmieniony przez - bubumysz w dniu 2011-08-10 16:30:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja robię na krzesłach
Nie wiem o jakie poręcze Ci chodzi..czy to może coś takiego:http://allegro.pl/marbo-home-jedyne-takie-porecze-do-pompek-i1752298635.html
czy takiego:http://allegro.pl/marbo-home-porecz-porecze-do-pompek-do-sciany-i1763459828.html ?





Zmieniony przez - nikita84 w dniu 2011-08-11 14:02:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 13 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mam pojęcia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Ci Amerykanie to mają pomysły szkoda że u nas nie ma takiego sprzętu.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy używa ktoś poręczy z pierwszego linku (ode mnie)?jak się na tym ćwiczy?Czy są one w miarę stabilne?

Mam jeszcze jedno pytanie: Jak odróżnić przetrenowanie danej partii mięśniowej od jej niedotrenowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 109
Tamto wygląda niestabilnie. Kilka dni temu była na allegro fajna aukcja poręczy, ale gość nie sprzedał ich bo ceny były za małe. Tu masz link: http://allegro.pl/porecze-do-pompek-i1730127569.html#gallery  Gdybym miał możliwość odebrania ich to sam bym sobie je kupił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Bubumysz wypasione te poręcze co zlinkowałaś. Też bym takie chciał :D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena treningu

Następny temat

Trening Norwegia :)

WHEY premium