SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje wątpliwości na temat treningu...

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
To jest rozwinięcie tego treningu stosowane w momencie gdy potencjał bodyweight 'się wyczerpie'

Edit:
Głowna idea to jak dla mnie nie tylko wykorzystanie ciężaru własnego ciała, ale też, jak pisał Venc, mozliwość ćwiczenia bez sztang, ławek, wyciągów etc

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-07-31 15:28:47

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Aha, śmiać mi się chce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Z ?

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Z Waszego postępowania, bo najpierw piszecie że da się osiągnąć super sylwetkę (bo nie wątpliwie takie zostały przedstawione w temacie) z ćwiczeniami bodyweight zawartymi w książkiach Lafay'a, a potem że można stosować obciążenia, ale to jeszcze nie trening z ciężarami

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2011-07-31 15:51:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Kierwa.
Każdy już chyba napisał, zapewne łącznie z Tobą, że stosując ćwiczenia z własnym ciężarem można fajnie rozbudować sylwetkę, choć oczywiście do pewnego stopnia.
Po jakimś czasie potencjał metody się wyczerpuje.
Wtedy, jeśli celujemy w masę a nie w wytrzymałość, możemy dodać obciążenia i dalej trenować wykorzystując plany przedstawione w książce, co poskutkuje dalszym rozwojem sylwetki. Dalej będzie więc to metoda Lafaya, choć w rozwiniętej formie.
Ci najbardziej imponujący wyglądem ze zdjęć mają kilka lat stażu, sądzę, że celowali w masę i że tak właśnie zrobili.

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Moim zdaniem robienie pompek z obciążeniem w plecaku w postaci, butelek z wodą. To nie jest trening z cięzarami. Bo nadal nie mamy profesjonalnego sprzetu, tylko to co można zrobić na szybko w domku.

"Trening siłowy bez sprzetu"
Bez sprzętu, ale gdzie jest napisane, że tylko i wyłącznie z waga własnego ciała.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poziomy 2, 3 i 4 są faktycznie podobne, jednak różnią się zakresem ruchu głównych ćwiczeń. Ma to etapowo przygotować użytkownika do prawidłowego wykonywania ćwiczenia w pełnym zakresie na dalszych poziomach.
Autor sugeruje,żeby każdy nawet doświadczony sportowiec przerabiał po kolei wszystkie poziomy, czyli w zalezności od wyników testu- od pierwszego lub drugiego.
Jak właściwie określić liczbę powtórzeń w serii. Przykładowo na poziomie 2 mamy 6serii po 5 powtórzeń-więc dla kogoś kto wcześniej nie ćwiczył może to być jakieś wyzwanie, natomiast jak ktoś już od dłuższego czasu jedzie na różnych wariatach np. pompek ,to on te 30 powtórzeń(bez obciążenia, nawet na 3 krzesłach) zrobi w jednej serii...Więc czy ilość powtórzeń( ćwicząc wytrzymałościowo) należy dostosować pod siebie i obrać taką, aby z trudem wykonać te 6 serii o takiej liczbie powtórzeń?czy ta obrana liczba powtórzeń to ma być max czy należy zostawić zapas?
A jak z kolejnością ćwiczeń?należy bezwzględnie stosować się do wskazówek czy można trochę kombinować?
Czy sesje z rozciąganiem to rzecz bezwzględnie obowiązkowa? czy w ogóle to rozciąganie coś daje w sensie progresu w ćwiczeniach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Rozciąganie to "trening" prozdrowotny. Moim zdaniem nie powinno się go pomijac.
Jeżeli będzie Ci to iść tak łatwo, to po prostu szybko będziesz progresować i przechodzić na wyższe poziomy. Nie powinnaś się tym przejmować :> I robić tak, jak zalecił autor.

A ile zrobisz dipsów? To tak z ciekawości.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak bez zmęczenia to nie wiem-dipsy zawsze robię jako ostanie ćwiczenie w treningu, więc zazwyczaj jestem już zmęczona po tych wszystkich pompkach i podciąganiach. Aktualnie mój trening dipsów wygląda mniej więcej tak(wszystkie powtórzenia robię pełne i tempo normalne, bez bujań w przeciwieństwie do podciągania):
-25 powtórzeń bez obciążenia-1seria,
-12-15 powtórzeń-8kg-1 seria,
-10-6powtórzeń -14 kg-3 serie,
-do 20 bez obciążenia- 1seria.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Haha, Ostro. Aż mi głupio jak kobieta ma lepsze wyniki ode mnie. xD
Ale nic, tylko mnie to jeszcze bardziej motywuje do wzięcia się za Siebie.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena treningu

Następny temat

Trening Norwegia :)

WHEY premium