SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje 14 pytan dot. silowni. Zobacz koniecznie :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5460

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 650
Witam wszystkich. Mam kilka pytan odnosnie silowni. Jestem tu nowy, troche poczytalem ale to nie wystarcza. Sorry ze az tyle tego az wyszlo...

Mam 19 i 176cm wzrostu oraz waze okolo 73kg. Na dzien dzisiejszy moj obowd bicepsa wynosi 37 miezony po spaniu i 37.8 po treningu. Natomiast obowod w klatce piersiowej to 108 cm. Uda i lydki nie wiem dokladnie w ktorym miejscu zmiezyc, zeby wynik byl prawidlowy. Ale nogi mam najmniej rozbudowane. I w ogole naleze do szczuplych i z tego co mi mowia inni (rowniez pro) mam bardzo szybki metabolizm i to chyba dlatego mi ciezko przytyc. Bo kiedys to jadlem prawie podwojne porcje tego co rowiesnicy w moim wieku, a bylem wciaz hudy. Teraz juz nie jem podwujnych porcji. Ale systematycznie codziennie rano nie wyjde z domu bez sniadania oraz posiedzenia w toalecie :) Nawet po bulki nie wyjde.


Wiec to moze Wiec na poczatek troche historii zebyscie widzieli jaki jestem. Bedzie to na pewno potrzebne wam przy doradzaniu

W wieku 10 lat zaczalem chodzic na nauke plywania i przez nia zaczalem trenowac kajakarstwo (w tedy to jeszcze byla zabawa). Jakis rok pozniej do treningu na wodzie dolaczyly biegi. Pozniej po kolejnym roku do tego doszla silownia. Ale takie podstawowe cwiczenia. Wyciskanie sztangi w poziomie/skosie, podciaganie, dociaganie sztangi do klatki, brzuszki, grzbiet etc... W tedy chodzilem do podstawowki sportowej, ale nie bylem w klasie o profilu sportowym. W tedy trenowalem jak chcielem, kiedy przyszedlem w tedy trenowalem. Jezdzilem na obozy sportowe i zawsze trener mnie chwalil ze treniuje mniej niz rowiesnicy, a wyniki na wodzie osiagam lepsze niz inni. Bo na silowni w 2 kl.gimn z tego co pamietam to wyciskalem 50kg na klatke a inni w moim wieku po 100kg. I to nie jest zadna pomylka!
W ginmazjum zapisalem sie do kalsy o profilu kajakarskim. Najpierw trenowalem ostro a pozniej coraz bardzije sie nie przykladalem do treningow. W 3 klasie powoli odchodzlielm z klubu az deszlem. I teraz bardzo tego zaluje bo to piekny sport. Mowili mi ze bede tego bardzo zalowac, ale postawilem na swoim...
W technikom chodzlem na silownie do kolegi. Dostalem 2 duze odzywki na mase. (Z tego co pamietam to byly weglowodanowo-bialko z kreatyna i jakies witaminy, jakies power gym i zell max cos tam...) od znajomego mojej mamy ktory prowadzi sklep z odzywkami. I w tedy przybralem na wadze jakies 2-3kg.
W 2 klasie tech. mniej chodzilem na silownie a teraz w 3 klasie znow zaczelem trenowac. Myslem nawet zeby sie zapisac na kulturystyke, ale nie raczej nie pogodze tego z czasem i bede miec problem z ograniczeniem sie w niektorych sytuacjach :D Wczesniej moje treningi nie byly planowane ( nie mialem ulozonego planu). Chodzielm 7 dni w tyg na silownie i zawsze ten sam treing. Trenowalem klatke, biceps, tricpes, grzbiet i troche barki. W tedy wydalo mi sie ze na nogi wystarczyl tlyko rower...Az we wakacje obudzil sie we mnie jakis instynkt i doszeledlem do wniosku ze nie trenuje poprawnie. Nie przywiazywalem duzej wagi do techniki lecz do ciezaru. W tedy juz Kilka razy przestudiowlaem slynna www.kulturystyka.pl/atlas i zaczelem trenowac pojedynzce partie miesni w odstepie 5 dniu. Dzis wydaje mi sie ze moj trening rowniez nie wyglada poprawnie. Na pewno wiecej zwracam uwagi na tech. wykonywania cwiczen, ale to chyba nie jest wciaz to. Dalej w podswiadomosci tkwi mi ze wiekszy ciezar=wiekszy miesien... A wiem ze nie koniecznie tak jest. Mam podrukowane kartki na silowni z dokladnym opisem jak wykonywac cwiczenia (z www.kulturystyka.pl/atlas).
Jakis miesiac temu ulozylem sobie plan silowni ktory byl Wygladal tak:



pon: biceps + triceps + rozpietki
wt: grzbiet + przysiady ze sztanga + czasem kark(ale rzadko)
sr: niby rozciaganie + brzuch ale robilem sobie ten dzien za wolny
czw: Barki + wspiecia na palcach na schodku + UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE
pt: biceps + triceps
sob: to co w sr i ale tak samo robilem sobie wolne
ndz: to co w czw


w treningu na

biceps robilem:
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM (czasem nachwytem) (3 rodzaje szerokosci uchwytow)
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY")
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ" NADGARSTKA) <== jakos drugi tydzien je wykonuje ale nie dosc poprawnie (przynajmniej dla mnie)

przedramie robilem:
UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE
UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE (ale tylko czasem)

tricpes robilem:
PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC
WYCISKANIE “FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE
WYCISKANIE „FRANCUSKIE" SZTANGI W LEŻENIU (rzadko)
PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA

grzbiet robilem:
PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE (co drugi trening)
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT) ZA PLECY
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT) PRZED KLATKE
ŚCIĄGANIE RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE UCHWYT NEUTRALNY
MARTWY CIĄG (b.rzadko i nigdy nie robilem tego z PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE)

Barki robilem:
Wyciskanie sztangi sprzed głowy w siadzie
Wyciskanie sztangi zza głowy w siadzie
Wyciskanie sztangielek
Arnoldki (czasem)
Unoszenie sztangielek bokiem w górę (tego nie wykonuje poprawnie)
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia ( co 2 trenig)
Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami
Unoszenie ramion w bok ze sztangielkami (co 2 trening)

W Kazdym cwiczeniu wykonywalem po okolo 5 serii po 8-12 powtorzen bez zmian obicazenia. Tzn prawie bez zmian bo jak nieraz wymiekalem juz to musialem zmninejszyc. Ale srednio zmniejszalem w ciagu 5 dni treningowych najwyzej 3 razy...


Niestety juz nie mam na silowni laweczki i lamanego gryfu bo zostal zabrany. Dluga i bardzo nerwowa dla mnie historia...
Dlatego UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM robie sztanga prosta. I gdy poczuje bol w nadgarstkach zaprzestaje na moment. Po chwili dokanczam serie.


Mam nadzieje ze wystarczajaco przedstawielem moja hitsorie silowa, ale po to zebyscie przy doradzaniu mi chociaz troche mnie poznali.

!!!JA MUSZE WIEDZIEC NAJMNIEJSZY SZCZEGOL JAK MAM WYKONYWAC CWICZENIE!!!

Aha pominalem ze najbadziej mam rozwienieta klatke piersiowa i nawet koledzy koksiarze z 43 na wicie mowia mi ze mam bardzo duza klatke. Nie mam juz laweczki ale codziennie robie od 100 do 150 pompek w seriach po 50 powtorzen. I roznie mam ulozone rece. Natomiast najmniej rozwiniete mam nogi, kark, brzuch i barki. (w takiej kolejnosci)



I teraz moje pytania:
1. Czasem gdy napiam np lydke bicepsa lub przedramie czesem udo to "bierze mnie bolesny skurcz" Nie mam pojecia od czego to zalezy ale chyba skurcze przy napinaniu bicepsa mialem gdy trenowalem kajaki. Dlaczego tak sie dzieje czy to jest prawidlowe czy nie. Co poradzicie?
2. Ze wzgledu na to ze zakladam wiekszy ciezar i nie zawsze wykonuje cw. technicznie nie potrafie sobie dobrac ciezaru. Jak mam sobie go dobrac zebym wiedzilem jak mam robic cwiczenia? Ze szczegulami prosze...
3. Kiedys mielm skrzywienie kregoslupa ale basen i gimnastyka korekcyja niby wyleczyla mi to. Ale przynajminej od 2 lat mam problemy z kregoslupem, bo boli mnie w odcinku ledzwiowo krzyzowym. Np. rano sie budzilem i co? I bol schylam sie do wanny zeby przemyc twarz i bol jest tak silny ze gdybym sie nie podpieral reka to bym wpadl do wannny (teraz juz tego nie mam, bo wszelkie schylenia staram sie robic przy ugieciu kolan, oraz bol jest o niebo mniejszy niz jakis rok temu). Ale gdy czasem stoje opary o cos (np w tramwaju) to po chwili tak jakby mi dretwieje kregoslup i jak sie wyprstuje to mnie boli. I nawet jak sie schyle to tez boli. W tedy troche rozciagam schylajac sie i troche dokonujac przeprostu. Ale nie zawsze sa do tego warunki...bo jak w tramwaju mam sie tak rozciagac...Niestety nie mam pasa na silowni ale w cwiczeniach nie wykonuje kociego grzbietu nigdy. Jak juz widzie w lustrze albo czuje ze powoli robie koci grzbieto to przerywam na chwile klade sie na zwykla lawke i odpoczywam momnet...Nie robie rowniez cwiczenia "dzien dobry". I czasem gdy tez poloze sie na ta sama lawke i po chwili wstane to tez mnie boli kregoslp. Co mi doradzicie? Bylem u lekarza mowil leciutkie skrzywienie i dal mi skierowanie na przeswietlenie tego odcinka ale jakos jeszcze nie bylem...Rowniez w WKU na moja prosbe koles zbadal mi kregoslp i powiedzial ze mam nieznaczne skrzywienie...
4. Jak powinien wygladac plan treningowy (makro na caly rok)?
5. Co ile tyg powienem zmieniac trening?
6. Moj obwod nadgarstka zaraz za ta koscia wynosi 18cm przedramie w najszerszym miejscu 32cm. Czy wy tez macie taka roznice?
7. Prosze o doradzenie jakiegos planu na mase. Ilosc serii, powtorzen
8. Gdzie moge sie dowiedziec o dobrej rozgrzewce przed treningiem oraz o rozciaganiu (bo to z www.kulturystyka.pl/atlas) nie wystarcza mi. A chce sie zazac pozadnie regularnie rozciagac.
9. W jakiej kolejnosci wykonywac cwiczenia? Najpierw izolowane czy jak? Bo chyba te z duzym ciezarem nie...Jaka jest zasada?
10. Podczas WYCISKANIE “FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE czasem boli mnie bark. Czemu?
11. O co chodzi w schladzaniu miesnia?
12. Jak powinny wygladac przerwy pomiedzy seriami? Ile sek?
13. Czy po kazdym poprawnie wykonanym treningu na drugi dzien powinno sie czuc zakwasy?
14. Czy jesli przez ponad miesiac nie zauwazylem przyrostu sily to czy mozliwe jest ze mam przetrenowane miesnie? I czy dobrze zrobilem ze odpuscilem sobie caly tydzien? Zero treningu przez tydzien...

Jak mi sie cos przypomin to napewno to dopisze.

Aha na silowni jestem nie mniej niz 80min, ale nie wiecej niz 100min. Odstepow pomiedzy seriami jeszcze nie mierze. Jak sie czasem zamysle to jest 5min przerwy a nieraz robie 30sek przerwy.


Zmieniony przez - xrobcio w dniu 2006-04-22 12:13:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Przeczytalem całą Twoją historie młody czlowieku i powiem Ci że duzo sie nie nauczyłes patrząc na Twoj trening. Za duzo robisz cwiczen i zbyt czesto cwiczysz dane grupy mieśniowe. Przepalasz je i nie dajesz odpocząc mieśień żeby mogł rosnąć musisz mu zapewnić dobry bodzieć treningowy dobrą regeneracje oraz dobrą diete i to ostatnie jest najwazniejsze. Jesli chcesz cwiczyc na mase to lepiej przyeczytaj uwagi które są w atlasie na początku (kążda partia raz w tyg)

Ja polecam taki rozkład na mase

Pon. Klatka + triceps + brzuch
Sr Plecy + Biceps + przeramie
Pt Barki + Nogi + Brzuch

Na duze partie 12-16 serii , na małe partie przy tym planie wystarczy 6-9 serii

Co do Twoich pytań:
1. Czasem gdy napiam np lydke bicepsa lub przedramie czesem udo to "bierze mnie bolesny skurcz" Nie mam pojecia od czego to zalezy ale chyba skurcze przy napinaniu bicepsa mialem gdy trenowalem kajaki. Dlaczego tak sie dzieje czy to jest prawidlowe czy nie. Co poradzicie? To normalne ponieważ gdy trzymasz mieśien napięty to powodujesz że nie wraca do swojego poprzedniego ułożenia(rozkurczu) i odczuwasz lekki bół dopoki nie rozluznisz go
2. Ze wzgledu na to ze zakladam wiekszy ciezar i nie zawsze wykonuje cw. technicznie nie potrafie sobie dobrac ciezaru. Jak mam sobie go dobrac zebym wiedzilem jak mam robic cwiczenia? Ze szczegulami prosze... Zawsze zakłdaj mniejszy cieżar taki zeby nie urtudniał CI poprawinie wykonywać cwiczenia.. Jak technika bedzie poprawna to automatycznie zobaczysz ze zwiekszasz z czasem obciązenie bo wczesniejsze jest juz za lekkie.
3. Kiedys mielm skrzywienie kregoslupa ale basen i gimnastyka korekcyja niby wyleczyla mi to. Ale przynajminej od 2 lat mam problemy z kregoslupem, bo boli mnie w odcinku ledzwiowo krzyzowym. Np. rano sie budzilem i co? I bol schylam sie do wanny zeby przemyc twarz i bol jest tak silny ze gdybym sie nie podpieral reka to bym wpadl do wannny (teraz juz tego nie mam, bo wszelkie schylenia staram sie robic przy ugieciu kolan, oraz bol jest o niebo mniejszy niz jakis rok temu). Ale gdy czasem stoje opary o cos (np w tramwaju) to po chwili tak jakby mi dretwieje kregoslup i jak sie wyprstuje to mnie boli. I nawet jak sie schyle to tez boli. W tedy troche rozciagam schylajac sie i troche dokonujac przeprostu. Ale nie zawsze sa do tego warunki...bo jak w tramwaju mam sie tak rozciagac...Niestety nie mam pasa na silowni ale w cwiczeniach nie wykonuje kociego grzbietu nigdy. Jak juz widzie w lustrze albo czuje ze powoli robie koci grzbieto to przerywam na chwile klade sie na zwykla lawke i odpoczywam momnet...Nie robie rowniez cwiczenia "dzien dobry". I czasem gdy tez poloze sie na ta sama lawke i po chwili wstane to tez mnie boli kregoslp. Co mi doradzicie? Bylem u lekarza mowil leciutkie skrzywienie i dal mi skierowanie na przeswietlenie tego odcinka ale jakos jeszcze nie bylem...Rowniez w WKU na moja prosbe koles zbadal mi kregoslp i powiedzial ze mam nieznaczne skrzywienie... Tutaj Ci nie poradze bo lekarzem nie jestem. Lepiej wybierz sie do specjalisty
4. Jak powinien wygladac plan treningowy (makro na caly rok)? Powinienes w nim uwzgledniam cykle masowe, regeneracyjne, wytrzymałosciowe, siłowe, i redukcyjne jesli potrzebujesz. Oczywiscie kazdy nowy cykl musi byc poprzedzony regeneracyjnym
5. Co ile tyg powienem zmieniac trening? Trening nie koniecznie czesto ale cwiczenia serie cieżar przerwy miedzy seriami itp raczej czesto bo trzeba atakowac miesnie nowymi bodzcami żeby nie przystosowały się do stałego wysiłku
6. Moj obwod nadgarstka zaraz za ta koscia wynosi 18cm przedramie w najszerszym miejscu 32cm. Czy wy tez macie taka roznice? Normalka
7. Prosze o doradzenie jakiegos planu na mase. Ilosc serii, powtorzen Wyzej Ci napisałem jaki rozkład co i jak.
8. Gdzie moge sie dowiedziec o dobrej rozgrzewce przed treningiem oraz o rozciaganiu (bo to z [www.kulturystyka.pl/atlas)] nie wystarcza mi. A chce sie zazac pozadnie regularnie rozciagac. streching przegladałes ??9. W jakiej kolejnosci wykonywac cwiczenia? Najpierw izolowane czy jak? Bo chyba te z duzym ciezarem nie...Jaka jest zasada? Zasada jest taka cwiczenia złożone pierwsze a izolowane poźniej Ale nie zawsze bo jest cos takeigo jak metoda wstepnego zmeczenia
10. Podczas WYCISKANIE "FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE czasem boli mnie bark. Czemu? Temu że napewno technika jest nie poprawna i wychylasz bark na boki lub zle trzymasz reke (w złej płaszczyznie)[/i]
11. O co chodzi w schladzaniu miesnia? Za długie przerwy jak sie stosuje miedzy seriami to miesien stygnie i łatwo pozniej dochodzi do zerwania itp
12. Jak powinny wygladac przerwy pomiedzy seriami? Ile sek? Zalezy od celu. Na mase : w ćw. podstawowych (złozonych) 120-180 sek w izolowanych 90-120 sek ale nie jest to scisla granica ktorej trzeba sie trzymac to taki podstawowy zarys.
13. Czy po kazdym poprawnie wykonanym treningu na drugi dzien powinno sie czuc zakwasy? Nie zawsze. Zakawsy to nie jest wyznacznik czy trening był dobry czy zły
14. Czy jesli przez ponad miesiac nie zauwazylem przyrostu sily to czy mozliwe jest ze mam przetrenowane miesnie? I czy dobrze zrobilem ze odpuscilem sobie caly tydzien? Zero treningu przez tydzien... Nie koniecznie powody moga byc różne zła dieta, niedotrenowania , przetrenowanie, brak regneracji itp

Wiecej nie moge Ci pomóc. Chyba na maxa sie napracowałem Ale jak masz jakies wątpliwosci to pytaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 650
Co do tego z tym skurczem to bol nie jest lekki, ale silny dosc...
I nawet jak juz nawet przestane go naprezac on dalej trwa i jest coraz silnijeszy az do penwo momentu...w tedy miesien jest naprawde tardy...i czasem sam ten skurcz ustanie (i bol tez) ale zazwyczaj to ja prostuje reke i zawsze skurcz ustaje...

z tym trzmymaniem reki podczas wyciskania francuzkeigo to mam jaw poziomie i glowe mam lekko przechylana w str trenowanej reki tak zebym mogl ja oprzeciec. ruch wykonuje do karku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1706
yakuza, dobry z ciebie człowiek, masz soga :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Dziękuje chłopaki :-*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 650
"Na duze partie 12-16 serii , na małe partie przy tym planie wystarczy 6-9 serii" a ile powtorzen? I czy az 16 serii na jedno cwiczenie czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
1. Czasem gdy napiam np lydke bicepsa lub przedramie czesem udo to "bierze mnie bolesny skurcz" Nie mam pojecia od czego to zalezy ale chyba skurcze przy napinaniu bicepsa mialem gdy trenowalem kajaki. Dlaczego tak sie dzieje czy to jest prawidlowe czy nie. Co poradzicie?
moga to byc braki w witaminach (magnez), takze pierwsze oznaki przetrenowania, miesien nie do konca zregenerowany - ciezko powiedziec co to
2. Ze wzgledu na to ze zakladam wiekszy ciezar i nie zawsze wykonuje cw. technicznie nie potrafie sobie dobrac ciezaru. Jak mam sobie go dobrac zebym wiedzilem jak mam robic cwiczenia? Ze szczegulami prosze...
masz go dobrac tak, aby robic poprawnie - nikt ci nie powie ile to bedzie, sam musisz dojsc do tego
3. Kiedys mielm skrzywienie kregoslupa ale basen i gimnastyka korekcyja niby wyleczyla mi to. Ale przynajminej od 2 lat mam problemy z kregoslupem, bo boli mnie w odcinku ledzwiowo krzyzowym. Np. rano sie budzilem i co? I bol schylam sie do wanny zeby przemyc twarz i bol jest tak silny ze gdybym sie nie podpieral reka to bym wpadl do wannny (teraz juz tego nie mam, bo wszelkie schylenia staram sie robic przy ugieciu kolan, oraz bol jest o niebo mniejszy niz jakis rok temu). Ale gdy czasem stoje opary o cos (np w tramwaju) to po chwili tak jakby mi dretwieje kregoslup i jak sie wyprstuje to mnie boli. I nawet jak sie schyle to tez boli. W tedy troche rozciagam schylajac sie i troche dokonujac przeprostu. Ale nie zawsze sa do tego warunki...bo jak w tramwaju mam sie tak rozciagac...Niestety nie mam pasa na silowni ale w cwiczeniach nie wykonuje kociego grzbietu nigdy. Jak juz widzie w lustrze albo czuje ze powoli robie koci grzbieto to przerywam na chwile klade sie na zwykla lawke i odpoczywam momnet...Nie robie rowniez cwiczenia "dzien dobry". I czasem gdy tez poloze sie na ta sama lawke i po chwili wstane to tez mnie boli kregoslp. Co mi doradzicie? Bylem u lekarza mowil leciutkie skrzywienie i dal mi skierowanie na przeswietlenie tego odcinka ale jakos jeszcze nie bylem...Rowniez w WKU na moja prosbe koles zbadal mi kregoslp i powiedzial ze mam nieznaczne skrzywienie...
oprocz zmian zwyrodnieniowych moze to byc tez przesilenie, naciagniecie prostownikow, kiedys zmagalem sie z czyms podobnym przez prawie 6 miesiecy i dopiero 2-3 miesieczna przerwa od wszelkiej aktywnosci angazujacej ten odcinek pomogla
4. Jak powinien wygladac plan treningowy (makro na caly rok)?
w zaleznosci od twoich priorytetow, oczywiscie nie poleca sie aby to byla caly czas "masa-regeneracja-masa-regeneracja-masa-regeneracja" warto tez wplatac okresy budowania sily/wytrzymalosci/gestosci/redukcji - zarowno w planach dietetycznych jak i treningowych
5. Co ile tyg powienem zmieniac trening? poczatkujacy srednio co 6-8 tyg
6. Moj obwod nadgarstka zaraz za ta koscia wynosi 18cm przedramie w najszerszym miejscu 32cm. Czy wy tez macie taka roznice? takie rzeczy sa uwarunkowane genetycznie
7. Prosze o doradzenie jakiegos planu na mase. Ilosc serii, powtorzenYakuza napisal
8. Gdzie moge sie dowiedziec o dobrej rozgrzewce przed treningiem oraz o rozciaganiu (bo to z [www.kulturystyka.pl/atlas)] nie wystarcza mi. A chce sie zazac pozadnie regularnie rozciagac. wyszukiwarka
9. W jakiej kolejnosci wykonywac cwiczenia? Najpierw izolowane czy jak? Bo chyba te z duzym ciezarem nie...Jaka jest zasada? najpierw rozgrzewka/rozciaganie, 1,2,3 serie rozgrzewkowe (zalezy), cwiczenia zlozone, cw. izolowane. Czasami mozna zaczac od cwiczenia izolowanego na poczatek -> zasada wstepnego zmeczenia, jednakze wszyswtko zalezy od celu i priorytetow
10. Podczas WYCISKANIE "FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE czasem boli mnie bark. Czemu? tzn? jak boli? moze odginasz za bardzo reke do tylu? zwroc uwage na technike
11. O co chodzi w schladzaniu miesnia? tzn? bo nie wiem do czego to pytanie
12. Jak powinny wygladac przerwy pomiedzy seriami? Ile sek? zalezy - od planu, priorytetu
13. Czy po kazdym poprawnie wykonanym treningu na drugi dzien powinno sie czuc zakwasy? nie - zakwasy nie sa miara jakosci treningu, w pozniejszym okresie mozesz ich nie miec na drugi dzien, mozesz natomiast odczuwac zmeczenie danego miesnia itp.
14. Czy jesli przez ponad miesiac nie zauwazylem przyrostu sily to czy mozliwe jest ze mam przetrenowane miesnie? I czy dobrze zrobilem ze odpuscilem sobie caly tydzien? Zero treningu przez tydzien...
mozliwe, mozliwe tez ze masz zly trening, zla diete, zla regeneracje i wiele innych. Jezeli caly tydzien odpusciles, bo nie widziales przyrostu sily to raczej bledne myslenie - nie bedzie to regula ze z tygodnia na tydzien bedziesz dodawal ciezar, czasami przestoje trwaja tygodniami. Taki odpoczynek powinien byc planowany i wpleciony w caly makrocykl, np. poprzedzony ciezkim treningiem, zwiekszona aktywnoscia fizyczna i inne...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
"Na duze partie 12-16 serii , na małe partie przy tym planie wystarczy 6-9 serii" a ile powtorzen? I czy az 16 serii na jedno cwiczenie czy jak?

powtorzenia w zaleznosci od priorytetow - masz to w 'Atlasie cwiczen'
16 serii na jedna grupe miesniowa. Mozesz to rozbic w zaleznosci od planu na 3,4,5 cwiczen.

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 650
No streaching i altas przegladalem niejednokrotnie...Ale tam jest troche malo cwiczen...Mam duza klatke i chce ja dobrze rozciaganc kalatke. Nogi nie zabardzo sa umiesnione ale tez je bym chcial rozciagnac.

". O co chodzi w schladzaniu miesnia? tzn? bo nie wiem do czego to pytanie " No gdzies poczytalem ze na koniec treingu zalecane jest schladzanie miesnia...

EDIT:
Soga pomgajacym daje :)


Zmieniony przez - xrobcio w dniu 2006-04-22 19:21:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
No widzisz Xrobcio Seewy też pomogł i wszystko masz wiadome Seewy Sog ale raczej nie wejdzie

Edit a jednak


No gdzies poczytalem ze na koniec treingu zalecane jest schladzanie miesnia...

Hmmm pierwsze słysze

Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-04-23 09:39:48

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 650
Hmm no to chyba za duzo poczytalem i sie wszystko pomieszalo..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klata na izolowanych

Następny temat

KLATKA PIERSIOWA

WHEY premium