SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę, 71kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13079

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 162
Witam,

Na wstępie dodam, że ćwiczę tylko dla siebie i chcę zrobić coś ze swoim ciałem dlatego, że nie jestem zadowolony z aktualnej wagi, wymiarów itp... Siłownia moim priorytetem nie jest, ale na pewno będę poświęcać trochę czasu na to. Wiem, że żeby przytyć to muszę zdrowo i dużo jeść tzn. tyle ile wymaga moje dzienne zapotrzebowanie kcal. Przygotowałem sobię dietę i mam nadzieję, że nie będzie z nią tak źle. Dzisiaj byłem jeszcze nawet obkupić się w orzechy włoskie, rodzynki i daktyle. No dobra koniec już tego pisania... Podam parę informacji na swój temat dzięki czemu będzie wam łatwiej to wszystko ocenić.

Współczynnik BMR 1828.1
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3153.47
Węglowodany 55% 1734.41kcal = 433.6gram
Białko 15%% 473.02kcal = 118.26gram
Tluszcz 30% 946.04kcal = 105.12gram

Tutaj obliczyłem ile kalorii potrzebuję za pomocą waszego kalkulatora.

Wiek: 18
Wzrost: ~184cm
Waga: ~71kg
Aktywność fizyczna: Duża (3, a czasem 4 treningi w tygodniu - Tylko siłownia).
Choroba(O ile jest): Skóry - Trądzik.


No i moja dieta na masę...

Śniadanie: Płatki owsiane ( ~100gram ) + rodzynki (~ 30gram) / daktyle ( ~ 30gram).
- Jako, że nie mogę jeść jaj, ze względu na trądzik to nie wiem co mogę jeszcze dodać, ale powinno być dobrze.

II śniadanie: Twaróg tłusty (naturalny - ~ 150 gram) + orzechy włoskie (ok ~30gram) / oliwa z oliwek (~10ml) + warzywa.

Obiad: To co ugotuje mama, ale najczęściej jest to jakiś ryż, makaron czy też ziemniaki i do tego jakieś mięsko + warzywa.

Posiłek przed treningowy: Ryż (~150 gram) / kasza (~150 gram) / ziemniaki (~150 gram) + kurczak (~ 100 gram) / wołowina (~ 100 gram) / baranina (~ 100 gram) czy też rybka (~ 100 gram). Czasem oczywiście tego mięsa może być więcej niż 100 gram, ale nie liczę tego dokładnie + warzywa.

Posiłek Po treningowy: Taki sam jak posiłek przed treningowy. Tylko niestety nie zawsze mogę, w którymś z tych posiłków dostarczyć mięso... Tak jak już pisałem wyżej, że czasem może to byś zamiast tego mięska soczewica albo też cieciorka i mam jedynie nadzieję, że nie poniosę przez to wielkich strat, ale póki co inaczej nie da niestety rady...

Posiłek przed spaniem: Twaróg tłusty (naturalny - ~ 150 gram) + oliwa z oliwek (~10ml).

/ <- Tym znakiem będę oddzielał zamienniki.
Co do warzyw to zazwyczaj jest ich ~100 gram. Czasem może być mniej, a czasem więcej.

Staram się odżywiać zdrowo i odżywiam się zdrowo. Z mojej diety, a dokładnie to z mojego żywienia się wywaliłem całkowicie słodycze, zbędne tłuszcze, ostre rzeczy jak i sól, ale to głownie ze względu na trądzik, z którym walczę. Dodam też, że jestem na kuracji izotekiem. Zależy mi na podbiciu masy, ale oczywiście dobrego mięcha, a nie tłuszczu. Co do treningu to muszę go jeszcze dopracować, ale co do tego to wspomnę o tym i będę pisać w innym dziale. Proszę o ocenę mojej diety czyli co dodać, a co wywalić? Jeżeli potrzebne będą jeszcze jakieś informacje na mój temat to chętnie podam. Z tym nie będzie problemu. Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Sorry za spam, ale właśnie odzyskałem swoje stare konto i teraz na nim już siedzę... Ok to czekam na odpowiedzi :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
ref. Z gory dziekuje za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Kolejny ref. - Mam nadzieję, że się nie wkurzysz s.m.p.a, ale nie wiem może po prostu omijasz mój temat i tak się dzieję, a nie chcę, żeby spadł za nisko bo wtedy to na pewno nikt nie odpiszę, a kiedyś już mi pomagałeś, ale miałem długą przerwę i liczę na ponowną pomoc. Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Mam nadzieję, że aż tak tego nie skaszaniłem bo póki co to tak mniej więcej się odżywiam, a nie chciałbym czegoś źle robić dlatego jest to już ostatni REF... Przepraszam z góry za problemy. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Współczynnik BMR 1828.1
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3153.47
Węglowodany 55% 1734.41kcal = 433.6gram
Białko 15%% 473.02kcal = 118.26gram
Tluszcz 30% 946.04kcal = 105.12gram

białka daj 20% ww 50 reszta tł




Śniadanie: Płatki owsiane ( ~100gram ) + rodzynki (~ 30gram)
mleko
orzechy włoskie

II śniadanie: Twaróg tłusty (naturalny - ~ 150 gram) + orzechy włoskie (ok ~30gram) / oliwa z oliwek (~10ml) + WARZYWA ZAWSZE!

Obiad: To co ugotuje mama, ale najczęściej jest to jakiś ryż, makaron czy też ziemniaki i do tego jakieś mięsko + warzywa.

Posiłek przed treningowy: Ryż (~150 gram) / kasza (~150 gram) / ziemniaki (~150 gram) + kurczak (~ 100 gram) / wołowina (~ 100 gram) / baranina (~ 100 gram) czy też rybka (~ 100 gram). Czasem oczywiście tego mięsa może być więcej niż 100 gram, ale nie liczę tego dokładnie + warzywa.

100g ryżu = ok 380g ziemniaków

Posiłek Po treningowy: Taki sam jak posiłek przed treningowy. Tylko niestety nie zawsze mogę, w którymś z tych posiłków dostarczyć mięso... Tak jak już pisałem wyżej, że czasem może to byś zamiast tego mięska soczewica albo też cieciorka i mam jedynie nadzieję, że nie poniosę przez to wielkich strat, ale póki co inaczej nie da niestety rady...

POTRENINGOWO LEPIEJ MIESO CIECIORKI INNE PIERDOŁY ZOSTAW NA INNE POSIŁKI


Posiłek przed spaniem: Twaróg tłusty (naturalny - ~ 150 gram) + olej lniany warzywa

WARZYW Z 200g


Co z tym trądzikiem dlaczego jaja wyrzucasz jakie badania były robione?

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Dermatolog mi powiedział, że jak będę za dużo ich jadł to może mi więcej pryszczy wyskakiwać dlatego chciałem się wstrzymać do wyleczenie tego. Mam nadzieję, że póki co nie zrobi to wielkiego problemu. Do potreningowego będę starał zawsze dawać mięsko. WARZYW z 200 gram do posiłku przed snem tak? Czy ogólnie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 81
:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ogólnie tak ja jednak zwóricł bym uwagę na produkty przetworzone i kupiłbym b compositum spróbuj

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta masówka do poprawki

Następny temat

posiłek po treningu, dobry czy nie dobry ?

WHEY premium