SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mleko a odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
Witam

Jestem od tygodnia na redukcji.
Zbijam z 85kg do 75kg.

Jestem Endo-Mezo
Zawsze uwielbialem pic mleko 3.2%.

Slyszalem ze mleko nie powinno sie pic na redukcji, szczegolnie jak ktos jest bardziej endo niz ekto, bo ta laktoza sie jakos tak odklada ze ciezej schudnac.

To prawda ?
Prosze o wasze porady i spostrzezenia na ten temat.

Nie rezygnuj z celu tylko dlatego ze jego osiągniecie wymaga czasu, czas i tak upłynie...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
raczej sie nie zaleca chociarz ja jadlem w tym czasie 500g sera półtłustego i nie mialem zadnego problemu z zrzuceniem wagi i brzuch tez spadal bez mniejszego problemu
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 185 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12900
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32599
bryan. nie masz nic do napisania to nie pisz

Mleko zawiera laktozę (węgle z mleka = laktoza) która jest w jelicie cienkim rozkładana przez enzym laktazę na cukry proste. U ponad połowy populacji enzym ten wraz w wejściem w dorosłość nie jest już produkowany przez organizm więc nie trawi on laktazy co może prowadzić do przykrych dolegliwości żołądkowych (rozwolnienie, wzdęcia ,bóle brzucha ). Jak zapewne wiesz cukry proste nie są dobre na redukcji więc ograniczaj mleko (ja np bym nie dał rady oszamać owsianki bez mleka )


Zmieniony przez - ASDAS w dniu 2009-04-21 21:15:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
ASDAS dobrze prawi ;] to tak jak Ja pije mleko (prosto od kózki,czyli zdrowsze) tylko na sniadanie z owsianką

Instagram : zdrowie.odzera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Jeżeli nie masz takich dolegliwości o których mowa powyżej to nie musisz się martwić bo Twój organizm toleruje produkty mleczne. Oczywiście wszystko z umiarem ale ja też nie wyobrażam sobie owsianki bez mleka i od czasu do czasu gorące mleczko z cynamonem do kolacji :) ale tylko 2%... powyżej mi nie smakuje a poniżej to dla mnie woda z czymś tam a nie mleko :)

Wolność osiągania szczytów własnych możliwości nic nie znaczy
jeśli nie chcesz dać z siebie wszystkiego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
a od kiedy laktoza to cukier prosty?
gotowane mleko pod tym względem jest ok.

z tym, że mleko nie jest przydatne do niczego.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32599
Faktycznie zanim rozłozy sie nam w jelicie to jest dwucukrem a nie cukrem prostym , mój błąd .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Wybaczcie, że odkopuję ale nie ma sensu zakładać nowego tematu
Sam coraz częściej spotykam się z opinią(w bardzo wielu miejscach już widziałem), że aby schudnąć dobrze jest pić dużo mleka. O ile dobrze pamiętam ma to związek z wapniem który przyśpiesza metabolizm.
Wszyscy objeżdżają mleko jak leci a jak na ironię jest odkrywanych coraz więcej jego pozytywnych właściwości.
Obecnie jestem na diecie ketogenicznej, więc wiele mleka mi nie wolno z racji laktozy(jednak dwucukier to cukier, czyli zło na keto ), ale dzień uważam za stracony jeśli nie wypiję chociaż trochę Takie stare uzależnienie z dzieciństwa(co ciekawe od urodzenia brak złamań, zwichnięć, skręceń i jakichkolwiek znanych człowiekowi chorób czy uszkodzeń kości i układu kostnego).
Chciałbym wiedzieć co sądzicie o tym odchudzającym działaniu mleka.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 201
Co do odchudzającego działania mleka nie mam wiele informacji pochodzenia naukowego jednak doświadczenie bierze w tym przypadku górę.
Pryz stosowaniu diety redukcyjnej, każdego dnia jadłem 2 miseczki płatków owsianych z 2% mlekiem, nie zauważyłem żadnych problemów żołądkowych czy jakichkolwiek o jakich pisano wyżej, ponadto strącanie wagi przebiegało bez najmniejszych problemów mimo udziału mleka w diecie, może dzięki tym płatkom jednak tak czy siak, działało neutralnie.
Podobnie jak ty, od dzieciństwa pijałem sporo mleka i także nigdy nie miałem nic złamanego mimo iż jako dzieciak skakało się z drzew, budynków, grywało w piłkę na 120% i robiło setki innych rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1119 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36604
Ja niestety od sporych ilosci mleka puchne i na redukcji unikam czasem tylko do kawy i herbaty. Owsianka na mleku zamula strasznie, nie wyobrazam sobie zjedzenia 250-300g owsianki z mlekiem, za to z sama woda wchodzi pieknie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DYETA do oceny

Następny temat

dieta redukcyjna

WHEY premium