SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17892

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
W waszych rozważaniach zauważyłem zachwyt na temat pięknego sportu jakim jest trójbój i wyciskanie. Sam zastanawiałem się dlaczego sporty te nie znajdują miejsca dla siebie w programie igrzysk olimpijskich. Napisałem do MKOL-u z zapytaniem dlaczego wyciskanie nie jest w kręgu ich zainteresowań, a np. strzelanie z łuku jest. Chodziło mi o liczbę ludzi związanych z daną dyscypilną, a globalnie rzecz biorąc np. takie wyciskanie trenuje więcej osób niż choćby strzelectwo. W odpowiedzi dostałem regulamin MKOL-u, w którym jest napisane, że aby dyscyplina miała szansę być włączona do programu igrzysk, musi zrzeszać związki z iluśtam krajów z pięciu kontynentów. Widocznie możni trójboju i wyciskania nie bardzo są tym zainteresowani, a przecież dużo nie trzeba, żeby zalegalizować związek sportowy. Gdzieś się dowiedziałem, że w jakimś kraju (bodajże afrykańskim) paru kolesi utworzyło sobie związek dla siebie.
Pozdrawiam!

Pecuniae imperare non servire oportet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2065
Hm, przeczytalem wlasnie (strongmanpolska.com), ze Cuber 280kg wycisnal, to prawda? Nie wiem kiedy to bylo i gdzie, ale jak czytam z ostatnich lat to 220 chyba max pchnal.

..expect the unexpected..

..expect the unexpected..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Cuber jest w porządku gość, ale tyle nie wyciska. Może to było jakies częściowe wyciskanie albo ktoś kropnął pomyłkę.

Stodolar! IPF dostał już 2-krotnie propozycję wejścia na Olimpiadę. Propozycja wyszła od MKOL, ale tego ci nie napiszą. Ówczesny prezydent IPF, bodajże Vallauch, Niemiec, olał 2 monity MKOL o dostosowanie dyscypliny do wymogów Olimpiady - nie odpowiedział na pisma i teraz to MKOL olewa IPF. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie....

Szkoda, bo mielibyśmy mistrzów olimpijskich. I byłoby na to przeznaczoen sporo kasy - na sekcje, zawody, sprzet osobisty, odżywki, stypendia i nagrody. A medaliści mieliby dożywotnią emeryturę sportową....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Chyba dlatego olał bo MKOL chciał aby wyłączyć z trójboju siad jako najmniej widowiskowy z bojów - kompetna bzdura!!!

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Niekonniecznie bzdura. Przecież z trójboju ciężarowego odrzucono wyciskanie stojąc i powstał dwubój ciężarowy.

Poza tym nie tyle żądano zmniejszenia ilości bojów, co podniesienia widowiskowości zawodów i ogniczenie czasu ich trwania. Zważywszy, że każdy zawodnik ma 9 podejść do wykonania, a niektórzy wykorzystują 4-te, rekordowe, widać, że czas trwania pojedynczej grupy jest bardzo długi, a czas trwania zawodów jeszcze dłuższy.

W Polsce rekord należy ciągle do MPJ i Jm w Puławach sprzed 3 lat - start sobotni przedłuzył się i kategoria 82,5 kg rozpoczęła start o godzinie 24:00 w sobotę lub o 00:00 w niedzielę, jak kto woli. Ostatnie podejście w tej kat., a więc pierwszego "dnia" zawodów, wykonał Michał Wilk o godzinie 02:35. Ten "rekord" jeszcze nie został pobity i mam nadzieję, że nie będzie.

Jak planowano skrócić zawody?
1. Zlikwidować jeden z bojów. Rozważano głównie przysiady, jako najcięższy z bojów i najbardziej wspomagany przez sprzęt osobisty. Zastanawiano się również nad usunięciem wyciskania leżąc (koszulki!).
2. Zlikwidować 3-cie podejście. Zawodnik wykonywałby wtedy 6 podejść w boju (2 * 3 boje)
3. Zlikwidować podejście rekordowe.
4. Wprowadzenie grup A i B. Grupa A, 6-ciu zawodników, miała walczyć o medale przed szeroką publicznością. Pozostali zawodnicy, czyli grupa B, mieli startować na innym pomoście, ewentualnie w innym pomieszczeniu.

Ostatecznie niewiele się zmieniło - za 4-te podejście trzeba dodatkowo zapłacić 150$ na zawodach MM (by rekord był zaliczony musi być negatywny wynik badania antydopingowego). Mało kogo stać by płacić za rekord, więc ilośc wykorzystywanych 4-tych podejść spadła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
oj,
niestety az za dobrze pamietam ta sobote.....
Sedzia Glowny pewnie tez bo przysypial przy stoliku sedziowskim


------------------------------
"When you exercise, your goal isn't to burn fat, it's to become a fat burning machine"
-------------------------
Twarda, syntetyczna i leniwa Efka
--------------------------
Doradca Trójboj

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1627
Paker niezla masz wiedze !!!! Jestem pod wrazeniem. Ale wynikow z mistrzostw Slaska dalej nikt nie ma???????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Niestety, Piotrze nie mogę być na każdych zawodach i cię nie poratuję. Wyniki na pewno się tu pojawią - to jest tylko kwestia czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Parker

Pewnie masz racje. Ale z tą bzdurą chodzilo mi o to że uważali siad za niewidowiskowy

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Wiem. Trzeba jednak zrosumieć punkt widzenia ludzi, którzy tego sportu nie trenują i nie potrafią czuć jak zawodnik pod sztangą. Nie każdy ma cierpliwość siedzieć 3-4 godziny i oglądać monotonnie wyglądający sznurek zawodników podchodzacych do sztangi. Dla nich staje się to nudne. Oni nie czują niuansów techniki.

Póki co z olimpiadą jeszcze poczekamy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chyba Dobry Program na Silłe

Następny temat

6666

WHEY premium