SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metoda Olivier Lafay

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9196

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Witam. Mam 15 lat i zacząłem "zabawę" w domu z Lafayem. Mam takie pytanie dość nietypowe, bo troszkę tego nie zrozumiałem.

Zrobiłem Drugi program treningowy(1 raz), bo jestem po sprawdzeniu umiejętności - zaczynam dopiero.

Wyglądało to tak:

Ćwiczenie B(3 serie): 8,8,6
Ćwiczenie A1(3 serie): 23,23,20
Ćwiczenie D(1 seria): 13
Ćwiczenie C1(3 serie): 10,8,7
Ćwiczenie E(3 serie): 12,10,9
Ćwiczenie F(3 serie): 20,20,20
Ćwiczenie G(3 serie): 20,20,20
Ćwiczenie K2(3 serie): 10,9,9

Moje pytanie jest takie czy mogę już przejść do drugiego poziomu treningowego?? Czytałem, że w ćwiczeniu B trzeba osiągnąć min. 8 powtórzeń, ale w każdej serii czy jak to jest?? A jeśli mi się nie będzie udawać to będę się starał, a co do innych ćwiczeń niż B to dokładać np. serie lub powtórzenia czy tylko skupić się na ćwiczeniu B (od 8 do 10 powtórzeń)??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Póki co posiedź jeszcze ze dwa, trzy tygodnie na drugim programie treningowym (a najlepiej do stagnacji). Pozwoli to Twojemu ciału odpowiednio wzmocnić się przed pójściem dalej.
Rób cały czas trzy serie, w każdej dając z siebie wszystko, z małym wyjątkiem - treningi środowe rób na 70% wyników osiągniętych w poniedziałek. Czyli będzie to wyglądało tak:
pon - 100% (w każdej serii każdego ćwiczenia dajesz z siebie wszystko)
śr - 70% wyników poniedziałkowych
pt - 100%
To 70% to taka aktywna regeneracja, pozwoli osiągnąć lepsze wyniki w perspektywie czasowej

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Tzn mniej powtórzeń robić w każdym ćwiczeniu?


Jeszcze taka sprawa, przy robieniu ćwiczenia B łokcie mi lekko uciekają na boki z tego względu, iż ta szerokość 63cm jest dla mnie póki co nie do ogarnięcia - czy to normalne, że tak uciekają?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
W tą środę tak.
Ogólnie miałem jeszcze dopisać w poprzednim poście:
Ćwiczenia A1 zamień na A2, w F zniweluj liczbę powtórzeń starając się skakać jak najwyżej, E zamień na E1 (bo robisz po 3 serie na każdą nogę ,prawda ?), a w G staraj się przytrzymać spięty brzuch przez 2-3 sekundy (co też zniweluje liczbę powtórzeń,ale uczyni ćwiczenie efektywniejszym)
Oczywiście przed treningami rozgrzewki, ze dwa, trzy razy w tygodniu porządne rozciąganie, no i jeśli chcesz zdobyć masę to koniecznie rozsądna dieta.

A na jakiej szerokości rozstawu robisz ?

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Tak na ćwiczenie E robię razem 6 serii łącznie. Robię tak: np. 10 powtórzeń Lewa, 10 powtórzeń prawa, odpoczynek, 10 powtórzeń lewa, 10 powtórzeń prawa, odpoczynek itd itd.

63cm rozstaw krzeseł jest. Co do masy mi bardziej zależy nad "siła/wytrzymałością", ale masy przybrać nie zaszkodzi :)


Przykładowo robię to ćwiczenie A1 w poniedziałek:
Ćwiczenie A1(3 serie): 20,20,20 --> 100%

to w środę robię go tak:
Ćwiczenie A1(3 serie): 14,14,14 --> 70%

(przykład), czyli wyliczać co do % liczbę powtórzeń i starać się 'efektywniej' wykonywać ćwiczenie, gdy tylko to możliwe(zależne od ćwiczenia) :)?


Co ile zmieniać "wysokość" w ćwiczeniu K2?

Zmieniony przez - StrangeCC w dniu 2011-08-22 13:54:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
To rób najpierw trzy na prawą, potem trzy na lewą

A no to rozstaw dobry - cóż, myślę, że ten ruch łokci niczemu nie szkodzi, bo generalnie powinny one iść jak najszerzej (i powinieneś też być lekko pochylony)

70% wyliczyłeś dobrze, tak to powinno wyglądać

Co do siły - tej maksymalnej tym treningiem niestety specjalnie nie podniesiesz, jej progresowanie wymaga ćwiczenia na dużych, stale zwiększanych wolnych ciężarach z małą liczbą serii i powtórzeń
Zwiększysz za to znacząco siłę wytrzymałościową.

Jedz po prostu odpowiednie rzeczy w odpowiednich ilościach i proporcjach (dział Odżywianie i posty podwieszone w nim zapraszają, zacznij od 10 wskazówek) i wszystko będzie git


Edit:
Jak dojdziesz do 20 powtórzeń na danej wysokości

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-08-22 13:56:15

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Chodzi mi o to, że chciałbym tą Metodą zastosować pod Boks, czy się sprawdzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Na sw się nie wyznaję w ogóle, ale na pewno metoda wzmocni Ci cale ciało co powinno się jakoś przełożyć.
Tylko w takim razie lepiej do trudniejszych wersji ćwiczeń (A2, E1, C3) przechodź dopiero jak osiągniesz 20 powtórzeń

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-08-22 14:03:39

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Trenuję boks od jakiegoś roku(1 rok) i moje pytanie takie czy powinienem iść na siłownię i ćwiczyć na siłę, aby ją zwiększyć, bo będzie mi potrzebna w tym sporcie?

Wiadomo każdy by chciał być "SILNY" żeby wybijać się wśród rówieśników czy u mnie to konieczne, czy np. w wieku 18 lat dopiero dołożyć siłownię o ile bym tyle chodził na BOKS?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Pytaj w stosownym dziale sw o optymalny dla Ciebie trening, jeśli powiedzą, że bodyweight może być to wtedy wróć

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1038
Czyli osiągnę
A2 = 20 to przechodzę A3
E1 = 20 to przechodzę E2
C3 = 20 to przechodzę C4

Itd, tak?? W "tą" stronę są trudniejsze wersję danych ćwiczeń?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening świeżaka

Następny temat

Pierwsze HST - proszę zerknąć..

WHEY premium