SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mawashi - 40 lat minęło

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Jak tak to poproszę o radę
Przy wypięciu tyłka stojąc aby była lordoza to czuję dosyć bolesne napięcie prostowników odcinka lędźwiowego przechodzące na środek pośladka. Po sekundzie czuję ciepłą bezwładność nóg (prawie do fiknięcia orła), która ustępuję po sekundzie lub dwóch gdy ułożą mi się kręgi lędźwiowe. Mam tak np. przy wyciskaniu francuskim sztangielki stojąc (gdy chcę utrzymać lordozę - gdy jej nie mam to nie ma też tych dolegliwości).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Czyli ból występuje kiedy pogłębiasz lordozę? Objaw wydaje się być powiązany z pewnym uciskiem na nerw kulszowy ale to tyle co mogę powiedzieć na odległość. Może to lekka wypuklina, może to kwestia zmian zwyrodnieniowych. Ciężko powiedzieć bez badania diagnostycznego (minimum RTG).
1

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Cześć Mawashi,

Poczytywałem Twoje wypiski na BF głównie dlatego, że wrzucałeś ciekawe notki odnośnie mobilizacji, rehabilitacji itd.

Cieszę się, że zawitałeś do działu 35+

Pozdro
1

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Mawashi
Czyli ból występuje kiedy pogłębiasz lordozę? Objaw wydaje się być powiązany z pewnym uciskiem na nerw kulszowy ale to tyle co mogę powiedzieć na odległość. Może to lekka wypuklina, może to kwestia zmian zwyrodnieniowych. Ciężko powiedzieć bez badania diagnostycznego (minimum RTG).
Dzięki. Pewnie jest wszystko co wymieniłeś.
Dopóki potrafię się wyprostować to trenować będę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Roztrenowanie. Trochę czasu na dodatki i kombinowanie.

Landmine press
3*5

Barbell bench press

5*10 - 62,5 kg

Rack chins

5*10

Biceps curl+triceps extension

różne wersje, na rozgrzewkę

biceps ze sztangielką w oparciu o kolano+francuskie zza głowy stojąc 2*10
kettle młotkowo + francuskie stojąc zza głowy z gumą 1*10

na koniec

uginanie z kettlami dziwnym chwytem + wyprosty z power bandem (film) 1*10






"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
jak się rozgrzewasz/wybudzasz na tym treningu o 5 rano ? :) szczególnie jak robisz np. martwy ciąg albo siady ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Że też nigdy nie wpadłem na taki sposób chwytu kettli.
Czas zacząć bicki ćwiczyć
Dzięki

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
_Szajba_
Że też nigdy nie wpadłem na taki sposób chwytu kettli.
Czas zacząć bicki ćwiczyć
Dzięki
Masz jeszcze takie średnie ketlle? Taki chwyt jest (tak mi się wydaje) utrudniony dla przedramion i bicepsa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Obelixik - po prostu wstaję i zaczynam się ruszać. W salonie robię szybką rozgrzewkę, pajacyki (dynamiczne ćwiczenia rozbudzają CUN), trochę rozgrzewki pod dane ćwiczenia i tyle. Wypijam szklankę wody i start

Szajba - zrób sobie tak podchwytem w oparciu o kolano, trzymasz tylko za kulę, jak król jabłko królewskie polecam również chwyt młotkowy za ucho kettla. Przesunięty środek ciężkości męczy przedramiona.

Ojan - mam od 8 do 19 kg, więc szerokie pole do manewru. Stosuję również sztangę łamaną i gumy. Rożne bodźce, zależy jak mam czas. Przyznaję, że muszę się przyłożyć lepiej do bicepsów, bo często brakuje czasu.
1

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Moje zapytanie było bardziej do Szajby - on wcześniej jakby specjalizował się w ketllach i operuje cięższymi niż ma Mawashi. Wydawało mi się, że pozbył się tych lżejszych .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przed i po treningu bokserskim - 40+

Następny temat

jak Hobbit czyli ... z powrotem

WHEY premium