SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy rzeźba? Zdjęcia.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 251
Słodkie ziemniaki i ryż brązowy zastąpie na zmianę na komose ryżowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
To ile jej dasz zależy od całości bilansu. Wiadomo, że nie da się zawsze idealnie wszystkiego wyliczyć bo nasz organizm też nie działa matematycznie idealnie więc jako wyjście ok, a później to regularna kalibracja i obserwacja ciała.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 251
Dziękuję za pomoc.

Czyli jeśli już dietę mam opracowana. To Twoim zdaniem ćwiczenia na siłowni robić w partiach - jeden mięsień na sesję? Czy w ciągu jednej sesji połączyć dwa mięśnie? Osobiście preferuje pierwszy schemat czyli robić partie mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
To zależy ile masz treningów w skali tygodnia. Ja preferuję trening danej partii częściej niż raz w tygodniu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 251
Preferuję trenować od poniedziałku do piątku, a weekendy na regeneracje. Do tego dochodzi u mnie praca czyli różne zmiany i częste chodzenie. 12-15 km, jakieś 20tys kroków.


Odnośnie mojej poprzedniej diety, która stosowałem ponad tydzień. Uwierz mi bądź nie. W tej diecie miałem Filet z kurczaka podzielony na dwie porcje 400g i 500g. Zdecydowanie za dużo. Tylko dlatego, że zrobiłem Białko w skali 45%, węglowodanych 45% tłuszcze 10%. Tutaj był mój błąd. Dlatego tylko mam pytań i porad. Dziękuję jeszcze raz za pomoc przy BMR.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Powiem Ci, że białko w takiej ilości to bardzo dużo 2-2,5g/kmc to są wystarczające ilości czasem nieco wyżej na redukcji.
Białko też daje uczucie sytości co na masie nie zawsze jest pożądane jeśli masz zjeść sporo.
Poza tym 10% tłuszczu też bardzo mało.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 251
Też tak właśnie myślałem. Więc zrobiłem wszystko według wyliczeń, które Ci podałem na początku naszej rozmowy. 15% białka, 55% węglowodanów, 30% tłuszczu.

Czy w dniu jak nie trenuje zmniejszyć porcje w gramy? Czy utrzymać ten sam bilans kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Podejść do kwestii wyliczeń jest sporo. Wyżej wymienione to dieta wysokowęglowodanowa.
Można sobie policzyć 2g/kmc białko, 25% zapotrzebowania tłuszcz i reszta węgle jako punkt wyjści
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 251
Bardzo dziękuję za wskazówki.

W takim razie najlepiej będzie jeśli zostanę przy tej samej porcji kcal dziennie, ewentualnie podwyżek Białko, a odpuszczę węglowodanów trochę.


Czy jest dokładny dzial/ temat odnośnie ćwiczeń partii ciała na masę mięśniową?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Nie ma jakiegoś konkretnego działu. Tutaj jest dział treningowy więc trening też możesz wrzucić jak ułożysz.
Nie ma lepszych czy gorszych treningów na masę czy rzeźbę kwestia diety.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skok z miejsca wzwyż.

Następny temat

[BLOG] Moja kręta droga do bycia dzikiem :)

WHEY premium