SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa a siła

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
Siema, Rok temu w październiku zacząłem robić masę (W domu), trwało to do końca września 2015. miałem trochę przerwy, od stycznia chciałem kontynuować już na siłowni ale miałem komplikacje(choroba, praktyki w szkole...). W czasie poprzedniej masy tak jak i prób w tym roku bardzo słabo idzie siła (ćwicząc w domu nie skupiałem się na tym bo miałem mało obciążenia, wiec dodawałem powtórzenia, dopiero później ciężar). wpadłem na taki pomysł, żeby raz na 3 tygodnie zrobić trening typowo siłowy. Ćwiczę każdą partię raz w tygodniu na powtórzeniach ok 7-9(barki do ok 14). Może jakbym robił taki trening siłowy co trzeci tydzień to i masa i siła by lepiej szły?
Może jest inna opcja, ćwiczę zawsze na stałym ciężarze, zwiększam objętość co trening lub 2. Może lepiej byłoby gdybym robił co serie wiekszy lub mniejszy ciężar?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Jak zaczniesz z niskiego pułapu, to będziesz mógł dodawać długo. Jak zaczniesz od maxów, to nie dołożysz nic już po 2 tygodniach. Siłę robi się inaczej niż masę, chociaż wraz ze wzrostem masy przychodzi siła, chociaż wolniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ma sensu kombinować w taki sposób w jaki opisujesz.
Wypełnij pełną ankietę działu.

Dopóty Twój model żywienia będzie kiepski to i efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
znaczy, że jak będę jadł odpowiednio dużo to przy głównych ćwiczeniach jak np wyciskanie na płaskiej, będzie szła siła i masa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Tak

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Bez diety nie ma sylwety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
ale chodzi o to, że dieta jest :), w grudniu robiłem roztrenowanie zakończone chorobą (odwodnienie). w styczniu chciałem zacząć masę na ok 3400 kalorii, po 2 tygodniach coś tam przybyło, siła niezbyt poszła, ale pojawiły się komplikację przez które nie dałem rady do końca trzymać tych kalorii i nie zawsze moglem iść na trening. W lutym powinno być więcej luzu więc można powiedzieć, że wtedy zacznę robić masę na serio, ale chodzi mi o siłę, zakładając, że np mój max przy 1 powt na ławce prostej to ok 65 kg, to od jakiego ciężaru powinienem zacząć ćwiczyć na około 7 powtórzeniach, żeby też siła szła(o masę się nie boje, bo wiem ze jak dorzucę kalorii to skoczy). teraz ćwiczę na przykładzie wyciskania stałym ciężarem 4 serie po ok 7 powtórzeń i staram się dorzucać co tydzień (teraz tak wyszło, że stoję w miejscu przez brak czasu) może lepszą opcją będzie robienie np 1 seria 60kg 2 seria 55....?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Jak będziesz przeplatał treningi masowe typowo siłowymi, to organizm zaadaptuje się do dużego ciężaru i na mniejszy będzie słabo reagował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
No to powiedzmy że będę ćwiczył w przedziale powtórzeń 7-9 ew do 12 przy niektórych ćwiczeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
jak zacznę od ok 45kg na prostej i bd zwiększał co tydzień o 2,5kg, to przy odpowiednich kaloriach i makroskładnikach, siła i masa będą szły bez problemów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Będą szły, ale nie wiem co to znaczy "bez problemu".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
no mam na myśli to, że będzie szła siła w miarę dodawania ciężaru, przez dłuższy czas a nie przez pierwsze 3/4 treningi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan fwb do zmiany

Następny temat

Czy takie kardio ma sens?

WHEY premium