SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6
Witam . Mam 22 lata ważę 60kg i 172cm wzrostu . Ćwiczę już prawie dwa lata i od dłuższego czasu nie widzę efektów ćwiczeń. Wszyscy mi mówią że powinienem trochę masy przybrać. Ustaliłem sobie taki plan posiłków...
Rano musli na obiad ryż z jogurtem pitnym raz w tygodniu potrawka a do kolacji szklanka mleka z mlekiem w proszku i jogurt bananowy . Czy to dobry plan czy lepiej go zmienić ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 716
potreningu.pl - wylicz zapotrzebowanie -to raz, po drugie znajdziesz tam kalkulator- ułatwi Ci wyliczenie kalori.Niewiemy w jakich ilościach spożywasz owe potrawki, niejesteśmy w stanie pomóc.NAjlepiej przejdź do tematu odżywianie i poczytaj podstawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
zeby zwiekszac mase musisz miec dodatni bilans kcal. nie wazne czy na obiad zjesz ryz czy ziemiaki, a na kolajce jogurt czy twróg, wazene zeby wiecej jesc niz spalasz, i bialko trzymac przynajmniej na poziomie 1,6g na kg wagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 716
dokładnie, jeśli chcesz konkretniejszej pomocy to zgodnie ze wzorem wstaw we właściwym dziale diete czy trening. Widze shadow dosyć sporo postów dziś naklepałeś, wszedzie porady :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
shadow777
zeby zwiekszac mase musisz miec dodatni bilans kcal. nie wazne czy na obiad zjesz ryz czy ziemiaki, a na kolajce jogurt czy twróg, wazene zeby wiecej jesc niz spalasz, i bialko trzymac przynajmniej na poziomie 1,6g na kg wagi.


Budowanie masy to nie tylko nadmiar kalorii i zapychanie się byle czym. Ważna jest jakość i wartość składników odżywczych produktów oraz zróżnicowanie jadłospisu.

Co prawda białko to główny materiał budulcowy organizmu, jest zaangażowane we wzrost, rozwój, oraz regenerację tkanek, lecz mimo wszystko tłuszcze i węglowodany są tak samo istotnym składnikiem co proteiny w dodatku B/T/W to nie jedyny wyznacznik diety, również trzeba patrzeć na swój system odżywiania na tle witamin i składników mineralnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
dudee zadam ci tylko jedno pytanie i prosze mi odpowiedziec tylko tak albo nie. twierdzisz ze makro to nie wsyzstko wiec pytanie brzmi:
czy przy zalozeniu ze tylko skupi sie na makro bedzie budowal mase czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Odpowiedź jest prosta - owszem będzie, ale nie znaczy, że jakościową. Nie wiem czy w Twoim słowniku proces masa znaczy, zapychanie się pustymi kaloriami i z uśmiechem na twarzy obserwować jak ciało zalewa się tłuszczem, ale w tym sporcie tak nie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6
Tak jak właśnie mówisz dudee nie chodzi mi o bezsensowne tuczenie się tylko żeby potem z tego co uda mi się uzyskać dało się wypracować coś. Dziękuję oczywiście za wszystkie rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 368
Na początek to tak jak koledzy napisali, musisz skupić się na tym ile kcal potrzebujesz na dzień (uwzględnij treningi), wtedy rozłożyć to na białka skupiając się na tych zwierzęcych, węgle dostosuj do zapotrzebowania, tłuszczami wyrób resztę kcal, ale wartościowymi tłuszczami. Te musli na śniadanie to dawka prostych węglo, a lepiej żeby były bardziej wartościowe. Z tego co pisałeś to na pewno masy nie zbudujesz, musisz mieć nadwyżkę kcal, a u Cb to pewnie duży niedobór jest. Rozłóż sobie zapotrzebowanie tak, żebyś na kg masy miał ~1,5-2,5 białka w zależności od aktywności fizycznej, do tego węgli pewnie ok 3x więcej niż białka będziesz potrzebował, tłuszcze to cała reszta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6
Można to gdzieś wyliczyć ile potrzebuje kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 368
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

choroba a spalacz tłuszczu

Następny temat

Basen rano a posiłki ?

WHEY premium