SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój trening - polecam!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Tu nie chodzi o różnorodność tylko o skuteczność. Trening jest oczywiście na poziomie amatorskim. Wiadomo, że zawodowiec nie będzie używał tylko 1 ćwiczenia ale na moim poziomie to w zupełności wystarczy, żeby nabrać zadowalających kształtów.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Bez przesady.
WIdac z tego, ze nie kumasz o co chodzi w HST.
Tu nie o to chodzi zeby zmeczyc miesien.
Zreszta 2 serie to riobia poczatkujacy.
Ja na klatke i plecy robie 5 serii tego samego cwiczenia i uwierz mi, ze rosne.
Nie bede Ci pisal o co chodzi w HSt bo widze zes sceptycznie nastawiony i nawet nie zechcesz zrozumiec.
Tu wlasnie chodzi o rewolucyjne podejscie do spraw wzrostu miesni podparte badaniami.
Trzeba sprubowac a pozniej pisac, ze be.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Uwierz mi, że przeczytałem bardzo dużo na temat HST i wiem o co w nim chodzi. Skoro robisz 5 serii to to już nie jest HST bo przecież pan Bryan twierdzi, że nie można robić więcej niż 2 serie. Widzisz? Instynktownie Twój organizm domaga się większego wysiłku, żeby rosnąć. Najlepsza jest ta zabawa z doborem ciężarów i naukowe sformułowania, żeby dodać powagi. A na głównej stronie oczywiście reklama przegania reklamę, żeby kupować suplementy. Dam Ci przykład, chociażby nazwa filmu Pumping Iron, przypadek? Nie sądzę, miesień musi zostać napompowany krwią, aż będziesz czuł jak Cię rozrywa w środku a wątpię, żeby to było możliwe za pomocą 2 serii i to jeszcze bez ciężaru na granicy możlwości. Faktycznie, jak się robi 2 serie na grupę to można sobie ćwiczyć co drugi dzień a nawet i codziennie (to tak apropo tej rzekomej 36 godzinnej regeneracji a potem już brak wzrostu) ale przy 10 seriach na klatę przez pierwsze 3 dni nie mogę jej nawet dotknąć bo mnie wszystko boli. Na zdrowy rozsądek, musi być szok dla mięśni, żeby zaczęły rosnąć i zaadoptowały się do większego wysiłku, a 2 serie to jaki to wysiłek?

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Znow blad.
W HST ilosc serii to sprawa drugorzedowa.
Bryan pisze o ilosci serii tak:
Rob jak najwiecej ale zeby sie nie przetrenowac.
Wiec jak widzisz 2 czy 3 zalezy od cwiczacego.
Ja robie 5 i to caly czas jest HST.
Jak bedziesz robil 105 to tez bedzie HST.

HST jest wtedy jak:

1.Robisz progresje z treningu na trening.
2.Cwiczysz miesien co 48 godzin.
3.Robisz SD.

Masz racje miesnie wtedy rosna jak powodujesz mikrourazy. Mikrourazy sa nastepstwem treningu.
Po SD wystarczy niewiele zeby porozpieprzac miesnie nawet 1 seria. Zauwaz, ze jak dlugo nie cwiczysz wystarczy jedna seria zeby Cie bolaly miesnie.
W pumping iron robili po 30 serii na grupe bo nie robili SD co 2 miechy.
Tak samo w dzielonych nie ma SD i robi sie po 12 serii, i stosuje jakies superserje, upadek miesniowy i cholera wie co zeby pobudzic przyzwyczajone do wysilku miesnie do wzrostu.
W HST wystarcza 1-2 czasami wiecej serii bo robisz SD.
To logiczne jest nie?

Widze, ze jestes fanem teorii spiskowych:)
Ja robie HST bo dla mnie jest najbardziej logicznym systemem cwiczen.
Robiac dzielony miesnie w koncu sie przyzwyczaja do wysilku i bedziesz mogl robic i 100 serii i nic Ci nie urosnie.

Zmieniony przez - kilob w dniu 2005-08-09 21:26:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
No jasne, że logiczne ale przecież w splicie też jest regeneracja co 6-8 tygodni. Jak dla mnie 1 seria to zdecydowanie owiele za mało, żeby nastąpił wzrost. Oczywiście, że jeżeli długo nie ćwiczę i zrobię 1 serię to będzie mnie bolało co nie oznacza, że na tyle, żeby mięsień mi urósł. Ćwiczyłem całe ciało co drugi dzień przez 8 miesięcy a jak się przeżuciłem na split to dopiero poczułem, co znaczy trening kulturystyczny. Takie treningi jak HIT, HST, ACT (dla mnie jedno i to samo) można robić jak najbardziej ale wtedy, gdy uprawia się jakiś inny sport a trening siłowy jest podbudową, np. sztuki walki, wspinaczka itp. Kiedyś byłem uprzedzony do splita i robiłem HIT po 3 serie na grupę, 10 grup na treningu, 3 razy w tygodniu. Oczywiście zwiększyłem obwody i siłę ale teraz po splicie czuję, że w takim czasie zrobiłbym owiele lepsze efekty gdybym tak ćwiczył od początku. Dla każdego co innego, możliwe, że na Ciebie najlepiej działa HST ale ja po prostu mówie jak czuje na sobie.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Ok.
Ja tam jestem zadowolony z HST.
A jednak da sie pogadac z niektorymi bez spiec na tym forum mimo roznicy pogladow:).
Ale to zalezy od czlowieka.
Pozdrawiam i zycze jak najwiekszych miesni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498


Rośnij duży!

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
https://www.sfd.pl/temat214405/ to co o tym sadzicie? Ja robie wszedzie po 5 seri oprocz MC

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
cxsvz czy moglbys mi napisac ile ty robisz powtorzen do tego twojego trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
1-2 serie rozgrzewkowe po 15 powtórzeń a potem dokładam ciężar a zmniejszam ilość powtórzeń i na koniec robie max 6, jak już nie daje rady to zmniejszam obciazenie i staram sie zrobic taką samą albo troszke wiekszą ilosc powtorzen, wszystko na wyczucie.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak długi odpoczynek miedzy seriemi...?

Następny temat

Co ze wszrostem ??

WHEY premium