SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój plan, co poprawić ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 29
Witam, piszedo was bo szukam porady.
Od początku roku ćwiczę praktycznie bez przerw, a to mój trening:
Poniedziałek/Środa
1.Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12 14 16 18 20 powtórzeń 45kg
(od polowy lipca zmieniłem to na 6 x 6 po 70kg i czekam na efekty)
2. Rozpiętki 3 x 12 7kg
3. Taki dziwne ćwiczenie na które nie znalazłem profesjonalnej nazwy, ale polega na tym że: siadam na ławce, plecy wyprostowane i opuszczam hantle poniżej siedzenia a potem je podciągam nad siedzenie 3 x 14 powtórzeń 7kg
4. Triceps 12 14 16 18 20 powtórzeń 7kg a od początki lipca 10kg (wyciskanie francuskie hantli)
Wtorek/Czwartek
Martwy ciąg 3 x 12 powtórzeń 30kg
Biceps 12 14 16 18 20 powtórzeń 7kg (hantlami), w taki sposób że opieram łokieć o udo.

Przed termingiem w ramach rozgrzewki jezdziłem około 15 min na rowerku ale od lipca zamieniłem rowerek na skakankę i skacze 4 x 25.
Od połowy czerwca łykam taurynę ( 1 tabletkę rano i 2-3 30minut przed treningiem, 1 tabletka to 0.5 tauryny)
Moja dieta wygląda następująco rano śniadanie (około 6.30) 1-2 kanapki z wędliną, potem 10.00-12.00 duży obiad (np karków/żeberka frytki surówka + herbata) potem około godziny 17.00-18.00 obiad w domu.

W sobotę i niedziele śniadanie około 10.00 (najczęsciej kanapki) około 14.00-15.00 duży obiad (zupa, kurzak ziemniaki surówka) no i kolacji staram się już nie jeść. Ogólnie pn-pt pracuje w terenie po 8h a ten opisany wyżej plan wykonuję w domu po godzinie 19.00

I teraz takie podsumowanie, z tego treningu, który sam sobie ułożyłem za dużo dobrego nie wyszło. Co prawda z przyrostu na bicepsie i tricepsie jestem bardzo zadowolony ale jednak dodatkowo chciałem podkreślić mięśnie klatki piersiowej i trochę schudnąć (lub ewentualnie pozbyć się samego brzucha) a myślałem że jak utrzymam taką dietę i ćwiczenia to schudnę szybko. Ważę 83 kg mam 174 wzrostu i 21 lat.
Jakie popełniam błędy i co powinienem zmienić w planie? Czy oprócz tauryny polecicie mi jakieś dodatkowe suplementy? Dodam jeszcze że od pewnego czasu mam problem z łapiącymi mnie skurczami łydki w nocy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
wypelnij ankiete dzialu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 29
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 21

Waga : 82

Wzrost : 174

Cel treningowy : Podkreślnie mięśni klatki i brzucha

Staż treningowy na siłowni : 1 rok

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
Rowerek, skakanka, ławeczka, sztanga, hantle
Dieta :

Przeciwskazania medyczne :

Zażywane suplementy :

Ostatnio przerabiany plan:

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 29
Płeć : Mężczyzna
Wiek : 21
Waga : 82
Wzrost : 174
Cel treningowy : Podkreślnie mięśni klatki i brzucha
Staż treningowy na siłowni : 1 rok
Uprawiane inne sporty : brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
Rowerek, skakanka, ławeczka, sztanga, hantle

Dieta : Pn-Pt (6.30) 2 kanpki; (11.00-12.00) obiad(2 danie np. karkówka frytki surówka); (17.30) obiad w domu
Sob-Niedz 10.00 sniadanie 15.00 obiad 20.00 kolacja
Przeciwskazania medyczne :
Zażywane suplementy : Tauryna 1.5 - 2 g/dzienie przez ostatnie 35 dni
Ostatnio przerabiany plan:
Poniedziałek i Środa
6x6 wyciskanie sztangi na ławce poziomej 70k
Rozpiętki 3 x 12 7kg
Ćwiczenie opisane w 1 poście
Triceps 7kg x 12 14 16 18 20
Wtorek i Czwartek
Martwy ciąg 3 x 12 30kg
Biceps 7kg x 12 14 16 18 20 (ciężar podany bez hantli i sztangi)
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
Przysiady, nie robie
M: 30kg
Ł: 70kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
czemu przysiadow nie robisz? to jest podstawowe ćwiczenie, martwy tylko 30kg przy takim stazu, co Ty robiłeś ten rok czasu na treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 29
Od przysiadów mam dziwny ból w prawym udzie tak jak by w środku zamiast mięśnia był kamień. Na nogach jakoś bardzo mi nie zależało i myślałem że jak pojeżdżę na rowerku na rozgrzewkę albo poskacze na skakance to mi starczy. A niby ile powinienem brać na martwy ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Egzamin, pomoc

Następny temat

Trening dla początkującego dzika :D

WHEY premium