SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low kick

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez renegat44 z działu Grappling.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53
Zastanawiałem sie gdzie zadać to pytanie: tu czy w uderzanych ale w koncu zdecydowalem ze tutaj.

Jak zablokować low kick? Czasem walcze dla ortu z bratem i gdy chce zastosowac lowkick on blokuje go nogą wystawiajac zgięte kolano tak zebym w to własnie trafił. Wiec jest to porównywalne do kopnięcia w metalowy słup. Dlaczego wiec to kopniecie jest tak popularne skoro mozna je tak łatwo zablokować?


I drugie pytanie: czy przejmować noge "lowkickującego"? Mniej wiecej spodziewam sie że zaraz dostane takim kopnięciem. Starać sie chwycić jego noge i trzymając ja napierać na kolesia w celu jego obalenia?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
Tu masz ładnie wytłumaczone jak powinna wyglądać obrona przed low kickiem.





"Dlaczego wiec to kopniecie jest tak popularne skoro mozna je tak łatwo zablokować? "
Przed każdą techniką można się obronić. Dla przykładu lewy prosty. Podstawowa technika wszystkich stylów uderzanych. Można zrobić zejście w bok, zejście w tył, przyjąć na gardę, zbić itd... Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo ważny element pozwalający punktować przeciwnika, kontrować, utrzymywać dystans, przygotowywać akcje etc. Przed każdą techniką można się obronić. Jednak atakujący ma tę przewagę, że on zaczyna akcję, a broniący się ma mniej czasu na podjęcie działania. Koniec końców wszystko zależy od tego, czy konkretne ciosy są sygnalizowane i w jakim tempie się je wykonuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
Uderzane jednak bardziej się nadają dla tego tematu.
Ale co ja o tym sądzę, mogę jednak napisać:
-dobrego low kicka się nie spodziewasz
-dobrego low kicka raczej nie przechwycisz
-dobry low kick idzie na udo-piszczel, nie powienieneś zdążyć zgiąć kolana
-a jeśli przechwycisz, to noga do góry i podcięcie.
Ja bym low'ów unikal a nie próbował je przejmować. Skoro ćwiczysz grappling a on coś uderzanego to nie daj sie lowkickować tylko sprowadź do parteru i tam go wykończ.

edit: no i nim napsisałem, temat został przeniesiony..a tu mnie pewnie zjadą za moje "fachowe" sugestie

Zmieniony przez - avic w dniu 2009-05-17 20:19:57

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 645 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8766
j/w nic dodać nic ująć chodz niektórzy takie lowy walą że pożal sie boże to też zalerzy jaki uderzacz kopie ci tego Low'a, jak jakaś ciota co nie umie wkręcić biodra to wiadomo że tak nie boli jak z wkręceniem , i nie ma sensu przejmować low'a według mnie to bez sensu jak już to mawashi na schaby to jeszcze albo fronta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Dobry temat często trafiam kumplom w kolana ;// jak na to zaradzić ? Nie umiem kopnąć tak żeby nie widzieli, że się przymierzam do low kicka :(...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 307 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1610
Spróbuj odwrócić uwagę kolegów używając rąk.

"Si vis pacem, para bellum"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 582 Wiek 823 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4750
Pewnie za wolno uderzasz low kicka... Jak zrobisz jakąś kombinacje rękoma lub zamarkujesz tylko i po tym szybki lowkick to nie zablokuje. Uważaj żebyś nie natrafił piszczelem na kolano bo to raczej nie będzie przyjemne tak samo jak piszczel w piszczel.

"Tu liczy się technika, a nie tylko wielkie mięśnie"

"Ten, który pokona własnego siebie, jest najpotężniejszym z wojowników"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Ok postaram się nauczyć tego wyczuwania momentu w sumie trening czyni mistrza hehe

Zmieniony przez - bulletskat w dniu 2009-05-17 21:23:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1388 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3720
low po kombinacji rekami albo po np odepchnieciu z klinczu jak bedziesz trafiac na blok to obniz kopniecie i za*** w podporową elegancko ******chnie kolega na plecki :)

Caly Czas zastanawiam sie z czego jest panierka przemka

Spamers Squad A Jak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Low kicka blokuje się piszczelem zwróconym na zewnątrz..Nie wiem jak to powiedzieć.Zawsze jak mnie uczyli to właśnie żeby piszczel wystawiać na zewnątrz co by nie dostac w mięsień piszczelowy(nic przyjemnego).Co do wysokości kopania to tak jak Rambaa mówi ale dodałbym jeszcze żeby ewentualnie trafiać minimalnie powyżej kolana jest tam taki fajny nerw jak się w niego dostanie to nie fajnie się stoi(skacze) na nodze;)no ewentualnie jak ja kopie to po udach,kilka low kicków na udo na prawdę boli a kończy się tym że,przeciwnik kuleje na nogę która jest mocno stłuczona i posiniaczona-Sprawdzone;))Można też kopać od wewnątrz w udo ale to już bardziej pod middle-kicka podchodzi.

Zmieniony przez - jjfight w dniu 2009-05-17 22:50:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Najlepszym sposobem jest "wjechac" w low kicka, czyli zrobic krok do przodu w momencie kopniecia i daje sobie reke uciac, ze drugi raz ta osoba juz nie kopnie, czujac bol jaki ja napotka podczas kopniecia :)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 385
Bukaw Por. Pramuk - obadaj gościa. Tajski bokser, mistrz lowkicków.

;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurs sędziowski Muay Thai, K 1 Kraków

Następny temat

Polska Federacja Sambo

WHEY premium