SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lepiej późno niż później - liść_laurowy redukuje się

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4702
Czesc dziewczyny!
Bardzo sie ciesze, ze w koncu udalo mi sie zdobyc na odwage i napisac. Forum jest kopalnia wiedzy i inspiracji, duzo sie we mnie zmienilo, od kiedy zaczelam tu zagladac!
Przepraszam za brak polskich znakow, nie mieszkam w PL i pechowo na tym komputerze nie moge teraz zmienic jezyka klawiatury na polski;/

Planowalam, ze ten wpis bedzie inny - zaczelam bardziej swiadomie podchodzic do tematu diety i treningow, chcialam w koncu zaczac porzadnie o siebie dbac i ruszyc na silownie, ale ... pare dni temu okazalo sie, ze musze miec zabieg, ktory pokrzyzowal moje plany.
Niby nic, bo tylko pare szwow na dekolcie, ale w tak upierdliwym miejscu, ze kazdy zamach reka powoduje bol. Do tego doszedl zakaz cwiczen i naciagania skory pod grozba dorodnej blizny, ktora kiedys bedzie watpliwa ozdoba np. do sukni slubnej ;/ Przez minimum miesiac mam uwazac, nie brykac i nie szalec (lekarka definitywnie zabronila mi robic jakiekolwiek cwiczenia na gorna partie miesni). Jako, ze do tej pory glownie cwiczylam w domu z trenerkami typu Julian Michaels i Chaleene Johnson, a w planie mialam ruszyc na silownie, troche upadlam na duchu.

I to jest ten moment, w ktorym pomyslalam, ze forum jest idealnym miejscem, w ktorym moge poprosic o pomoc. Przez ostatnie 2 tyg zaczelam zapisywac swoje miski i staralam sie dojsc do wprawy w ich komponowaniu. Policzylam swoje zapotrzebowanie na kalorie - wyszlo mi ok. 2000 tys. Obcielam do 1700 bo uznalam, ze przy moim otluszczeniu ciala przyda sie redukcja. Najpierw wyliczylam proporcje wedlug zasad 30% B i T, 40% W i trzymalam sie tego przez jakis czas.
Pare dni temu jednak doszlam do wniosku (po przeczytaniu ktoregos z postow tutaj i opisow sylwetki), ze bez sensu, zrobilam wielki blad i powinnam jesc wiecej tluszczy a mniej wegli. Stanelo wiec na 138g B i W, 78g T.
Wiem jednak, ze ciagle bladze i mimo dobrych checi moge robic glupie bledy, dlatego chcialam prosic Was o pomoc w ustaleniu proporcji BTW i mojej diety.

Przez najblizszy miesiac nie bede cwiczyc (postaram sie cos z nogami choc zrobic, wlazenie po schodach czy przysiady, no bo helol;/), dlatego pieknie prosze Was o pomoc w ustaleniu optymalnego rozkladu BTW dla mnie na ten czas.
Skoro nie moge sie zmeczyc, powinnam choc opanowac swoja diete...
Bardzo mi smutno, ze tak sie stalo. Wiecie, jak to jest - na poczatku ma sie najwiecej zapalu i wiary w to, ze mozna sie naprawde zmienic. Zaczelam czyscic lodowke, robic liste produktow dostepnych u mnie (nie mieszkam w PL), ktore nadaja sie do jedzenia, myslalam o tym, jaka silownie wybrac,a tu klops. Dodam, ze prowadze siedzacy tryb zycia.

Dolaczam formularz i zrzuty z moich ostatnich misek oraz zdjecia mojej otluszczonej prostokatnej sylwetki (bardzo duzo mnie kosztuje wrzucenie tych zdjec, mam nadzieje, ze potraktujecie to jako deklarancje zaangazowania sie w walke o siebie;))

Wiek : 26
Waga : 62-63
Wzrost : 172
Obwód w biuście(1) : 85
Obwód pod biustem : 77
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 72
Obwód na wysokości pępka : 86
Obwód bioder (3): 100
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki : 35
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : cycki;/ juz prawie nic z nich nie zostalo
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) nigdy nie cwiczylam na silowni, chodzilam na zajecia fitness majace poprawic sprawosc calego ciala(2-3 razyw tyg), od paru m-cy cwicze w domu. Najpierw z Chodakowska (to bylo zanim trafilam na to forum...), pozniej z Jullian Michaels, 3-5 razy w tyg. Mialam 3 miesieczna przerwe, po ktorej od kwietnia znow wrocilam, tym razem to treningu Turbo Jam (5razy w tyg).
Co lubisz jeść na śniadanie: placuszek owsiany
Co lubisz jeść na obiad : kurczak jest ok
Co jako przekąskę : bakalie
Co jako deser : bakalie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: bez zarzutu (poza tym, ze sprawnosc fizyczna lezy:P)
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie, przestalam 6mcy temu
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: jak wspomnialam, teraz jestem uziemiona co najmniej na miesiac. Lubie cwiczyc w domu, ale planowalam zapisac sie na silownie z prawdziwego zdarzenia na jesien (jak mi sie rana wygoi calkiem)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : tylko suplementy diety - belissa, bio-siarka, magnez
Stosowane wcześniej diety : Odchudzalam sie przez pol zycia:P od 3 lat nie stosuje zadnej diety, staram sie jedynie jesc mniej slodyczy (z rozym skutkiem mi sie to udawalo), ograniczyc chleb.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4702
Ruda (lub ktokolwiek kto czyta;)), to co mam z soba zrobic w miedzyczasie, jak sie rozciagac? Mawashi? Cos jeszcze? Bede wdzieczna za wskazowki!
(I juz znalazlam fizjo, jak tylko bede miec ubezpieczenie to ide!)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4702
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Daj jeszcze zdjęcia

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4702
No i zdjecia.
Uch, mialam ochote nie wysylac. Niech sie dzieje!
(mam nadzieje, ze sa ok, walczylam troche z samowyzwalaczem)







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Nie wliczaj warzyw, kukurydza konserwowa out, nabiał najlepiej w jednej porcji, włącz rybki.
Spróbuj 135b/150ww/80t

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4702
Wiem, ze warzyw nie powinnam wliczac, wpisywalam je, zeby bylo wiadomo, ze je jem;)

Sprobuje ten rozklad, ktory mi podalas, Ruda (dziekuje bardzo!).
Ale nie moge sie oprzec, zeby nie zapytac - czy to nie bedzie za duzo? Przeciez ja nie bede mogla trenowac teraz, a bede jest wiecej niz podczas 'aktywnego' czasu.
Bron Boze, nie traktuj tego, jako podwazanie autorytetu:) Po prostu dziwie sie na glos. Oj, duzo jeszcze nauki przede mna!

Zmieniony przez - lisc_laurowy w dniu 2013-05-09 00:00:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Spróbujmy Nie powinno być za dużo, jesteś wysoka. Na pewno możesz spacerować, więc ruch wchodzi w grę.
Co tydzień pomiary, będziemy sprawdzały, jak organizm reaguje

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4702
Super. Bardzo, bardzo Ci dziekuje, Ruda! Bede dzis o Tobie cieplo myslec, maszerujac po schodach:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4702
Moja dzisiejsza (srodowa) miska. Nie udalo mi sie dobic bialka, jutro sie poprawie!
Z aktywnosci fizycznej - 50min spacer dosc szybkim tempem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
Hej - ja też jestem czasowo (w praktyce dość długo) uziemiona i nie mogę ćwiczyć. Od jakiegoś czasu już jestem "nieruchoma" ale jak się trzyma michę i stara zachować chociaż minimum aktywności typu spacery właśnie to nie jest tak źle
Powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowanie do półmaratonu proszę o pomoc

Następny temat

Aanio redakszyn

WHEY premium