SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka za kratkami !

temat działu:

Przegląd prasy branżowej

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 33904

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 507 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4546
Sztanga w stoliku, hantle z wody

Jako pierwszy trafił do więzienia „Masza" (Andrzej Maszewski). Trzy lata temu zadzwonił do niego znajomy i zapytał, czy nie mógłby wpaść na godzinkę do Łowicza, aby zrobić tam mały pokaz kulturystyczny połączony z instruktażem. Bo tak się składa, że jest tu paru chłopaków, którzy zawzięcie trenują, ale nie są pewni, czy prawidłowo wykonują niektóre ćwiczenia. - Bardzo chętnie - odpowiedział „Masza" - ale gdzie się spotkamy? - No, u nas - odpowiedział znajomy - na ul. Wiejskiej 3. - A co tam jest? - Nie wiesz? Nasz zakład karny. Przyjedź kiedy możesz, na pewno mnie zastaniesz.



„Masza" namówił wówczas do wizyty w Łowiczu swojego znajomego Krzysztofa Kazimierczaka. Zorganizowanie wyjazdu okazało się proste. Nie trzeba było pisać żadnych podań, ponieważ wychowawca do spraw sportu załatwił wszystkie formalności w dyrekcji więzienia. Pewnego dnia obaj wyjechali z Łodzi i po niecałej godzinie zameldowali się w Łowiczu. W biurze przepustek wrzucili swoje dowody i telefony komórkowe do przesuwanej, stalowej szuflady. Strażnik, schowany za szybą pancerną, otworzył wzmocnione drzwi i z uśmiechem zaprosił do środka.

Do przeprowadzenia pokazu wykorzystano salę konferencyjną. Siedziało w niej około 40 więźniów, w większości młodych i ubranych w więzienne szarobure drelichy. Na początku nie byli zbyt rozmowni. Nie mówili nic o sobie, nawet się nie przedstawiali. „Masza" i Kazimierczak zaprezentowali kilka póz kulturystycznych. Po pokazie zaczęła się runda pytań. Jakie ćwiczenia są najlepsze na klatkę piersiową? Co jeść, żeby zwiększyć masę mięśniową? Jak dzielić trening na poszczególne grupy mięśni? Pytania były konkretne i rzeczowe. Wynikało z nich, że więźniowie są w temacie. Tylko raz wybuchneli śmiechem, gdy „Masza" poradził im, aby pomyśleli o korzystaniu z kreatyny. - O co chodzi, przecież macie prawo do paczek żywnościowych? - zapytał „­Masza".

Okazało się, że sprowadzanie do więzienia jakichkolwiek odżywek jest zabronione. Ten zakaz obowiązuje we wszystkich zakładach karnych, nie tylko w Łowiczu. Po pierwsze, pod postacią odżywek więźniowie mogliby sprowadzać różne niebezpieczne substancje, np. narkotyki. Po drugie, kulturystyka w więzieniu jest dozwolona, ale tylko w wersji rekreacyjnej, a nie wyczynowej. A używanie odżywek powinno interesować tylko wyczynowców. Przynajmniej w opinii władz więziennych. Spotkanie w Łowiczu trwało około godziny. Wracając do Łodzi, Maszewski i Kazimierczak nie ukrywali, że impreza zrobiła na nich duże wrażenie. Trudno im było uwierzyć, że można uprawiać kulturystykę nawet w zatłoczonych celach i na więziennym wikcie. Ale czy jest jakiś wybór? Kto jak kto, ale więźniowie najlepiej wiedzą, że bezruch i monotonia skracają życie równie skutecznie jak stres czy walka o wpływy „pod celą".


KIF.

I'll fight like never before !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czytałem to. fajny był patent z wyciskaniem dwóch kolesi hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Ja to przerabiałem. Kupowanie dużych baniaków wody, podnoszenie stołu z goścmi siedzącymi na górze...
Wesoło było choć z prawidłowym ćwiczeniem miało niewiele wspólnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 363 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14022
chcialbym zobaczyc jak wyglada taka hardkorowa, więzienna siłka
a sama inicjatywa pokazu dla wiezniow podoba mi sie
sog
pzdr

,, ... nie mów mi kur@a co jest dobre, a co złe .."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1219
na moje to raczej powinni im zabronic jakiego kolwiek cwiczenia, a przedewszystkim nie dostarczac sprzetu... nie dosc ze ktos jest izolowany od spoleczenstwa bo jest bandyta to jeszcze ma wyjsc jako wielki miesniak, zeby latwiej mu bylo terroryzowac tych, ktorzy w czasie jego "wakacji" zapierd*** w pocie czola zarabiajac na rodzine???
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 363 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14022
zAAAj - moim zdaniem owszem, masz racje ale nie do końca
weź pod uwagę programy resocjalizacji więźniów i różne tego typu działania polegające na zrobieniu z osadzonych normalnych, pożądnych ludzi aby po odsiadce mozna ich bylo spokojnie wypuscic za kraty...
kulturystyka tj. ćwiczenia na siłowni mogą być swojego rodzaju odskocznią dla więźniów, ktorzy oprócz wspomnianego juz przez kogos spacerniaka i innych tego typu rzeczy w więziennych realiach są szansą na samodoskonalenie się ( regularność, dokładność, przemyslenia, zgłębianie wiedzy itp. )
moim zdaniem dobrze że ćwiczą zamiast nic nie robic i wogole uczyc sie gangsterskiego i bandyckiego rzemiosła...
pzdr

,, ... nie mów mi kur@a co jest dobre, a co złe .."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1219
;p szydelkowanie uczy tego wszystkiego co wymieniles :) :) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 363 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14022
no ok, moze gra w bierki też
ale tak na serio mowiąc to zaciekawiła mnie ta tematyka
szukalem na sfd podobnych tematow dotyczących pakowania w więzieniu
ale praktycznie nic nie znalazlem
jakby ktos mogl podrzucic linki do takich tematow będe wdzięczny i SOG
pzdr

Zmieniony przez - wąski45 w dniu 2008-05-31 21:41:20

,, ... nie mów mi kur@a co jest dobre, a co złe .."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1572 Wiek 112 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9512
wszystko ma swoje wady i zalety
przychylam sie do zdania zaaaaj,ale to wle dziala w 2 strony jak kolega pod toba napisal

moc i sila

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2320 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65191
jakby zabronili ćwiczyc pod celą to dopiero z nudów by zaczęło dochodzić do szokujacych rzeczy . A takto przynajmniej szybciej czas mija i jest mniej czasu na wymyslanie różnych głupot. Najgorsza sprawa jaka panuje w naszym systemie penitencjarnym to to ,że zaklady karne wogle nie myślą aby w jakis sensowny i pozyteczny sposób wypelnic wolny czas więzniów.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1219
drogi by mogli budowac ;d tylko ciekawe jak by one wygladaly...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Muscular Development od Maja juz w Polsce!!

Następny temat

pytanie

WHEY premium