SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Która kreatyna nie spowoduje retencji wody+ co do tego?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1716

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Witam!
1.Jaka forma kreatyny będzie najlepsza, żeby uniknąć zatrzymywania wody podskórnej? Mam tendencje do puchnięcia na kreatynach, jak brałem monohydrat to puchnąłem jak balon, jak jabłczan to było trochę lepiej. Problem w tym, że robię się wtedy szybko czerwony na twarzy.
Może ethyl ester kreatyny? albo chelat magnezowy lub orotan?
2.Druga sprawa czy inne formy kreatyny dawkuje się tak jak każdą inną? bo na opakowaniach bardzo często są napisane mniejsze dawki?
3.Trzecie pytanie co dorzucić do tego? (dieta jest dopięta cały rok).
Beta alanina - to napewno
WPC - to napewno bo uzupełniam tym białko nawet jak nie trenuje.
Co warto dorzucić? argnina?
Tylko to co działa, nie chcę wyrzucać kasy w błoto.





Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2017-07-14 09:34:04

Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2017-07-14 09:35:17

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699805
Jeżeli dobrze na Ciebie działa jablczan to stosuje właśnie ta forme kreatyny . Podaj więcej informacji o sobie . Najlepiej wypełnij ankiete działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Dokładnie jeśli jabłczan lepiej działał to go stosuj. Chociaż przyjrzał bym się też odżywianiu, bo to też może mieć wpływ

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234865
jak wspominaja przedmowcy, zastosowac mozesz
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_3-Creatine_Malate-opis34748.html
jednak mechanizm dzialania kreatyny jest podobny
'Działanie kreatyny polega również na wsparciu stricte anabolicznym komórki mięśniowej, poprzez zwiększenie jej objętości, co powiązane jest z nasileniem procesów retencji wody, jak i większej ilości glikogenu mięśniowego. Działania te noszą miano hipertrofii sarkoplazmatycznej. Dzięki temu na treningu widzimy, że nasze mięśnie są pełniejsze, większe, jak i efekt pompy mięśniowej bardziej nasilony.'

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Leksykon_suplementacji:_kreatyna_-a540.html

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4544 Napisanych postów 35814 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263237
Wybierze to co lepiej "czujesz", jesli tak uwazasz

wiele osób biorąc kreatyne "wchodzi na mase" nie z dobra dieta ale z jedzeniem na potęgę, zalewają sie i potem mówią, że kreatyna zalewa.

Także ... odżywianie też ma bardzo dużo do powiedzenia.

Co do samej kreatyny, tak jak wspomniał tomQ - mechanizm działania podobny

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Po jablczanie tez puchlem. Kupiłem na probe ethyl ester. Zobaczymy. Dieta jest ok.

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699805
Obstawiam ze dieta jednak nie Ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
ok wrzucam dzisiejszy dzień. Jest to jakiś rodzaj Low Carb na pewno. Dobrze się czuje na takim jedzeniu i posiłki mi smakują. Inne dni bardzo podobne. Godziny posiłków się zmieniają w zależności od pracy.
owoce wymiennie głownie jabłka/gruszki/teraz truskawki/kiwi/
po treningu shake - wpc, banan,miód,awokado,pyłek pszczeli
warzywa wymiennie głownie pomidory/szpinak/cebula/sałata/mrożone mixy
mięso wymiennie głownie uda z kurczaka/wołowe mielone/pieczone z szynki wieprzowej
bataty wymiennie z ryż/ziemniaki/kasza jaglana/gryczana

28 lat, 183cm, 82 kg.








Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2017-07-15 10:23:39

Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2017-07-15 10:25:27

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234865
Beny 179
Po jablczanie tez puchlem. Kupiłem na probe ethyl ester. Zobaczymy. Dieta jest ok.


bo tak jak wspomnialem, tak dziala kreatyna

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 259 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6369
czy jablczan czy mono podobnie działa a ile wody naciagniesz zależy też od diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32718
Jaka forms kreatyny nie ma nic do rzeczy, dieta decyduje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kretyna Zdrowie Serducho

Następny temat

Ocena suplementacji

WHEY premium