SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręgosłup, dyskopatia, rwa kulszowa, skolioza, plecy, szyja, ...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 116782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196
Kradam jakies odp dla mnie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Ile masz lat i czy masz jakiekolwiek inne objawy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196
wiek 22 wzrost 190 waga 82 wczesniej mialem problemy z tzw korzonkami troche je naderwalem a od jakiegos czasu odczuwam skurcze miesni w kregoslupie w okolicach krzyza zmian kostnych nie mam (RTG nie wykazalo) lekarz przepisal mi tylko leki rozluzniajace na miesnie i wszystko na ten temat wiec co to moze byc? jak zapobiegac temu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196
jeszcze inne objawy np. jak dlugo spie np 10h 12h gdy wstaje łupie mnie strasznie w krzyzu to samo jak sie nie ruszam wogole nic to samo nie wiem moze to cos podpowie ci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Skoro lekarza już zaliczyłeś i nic mądrego nie powiedział to czas na terapeutę manualnego. Niestety prywatnie. Jakbyś się wybierał to odstaw te miorelaksanty, są inne sposoby relaksacji!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3667
Mam taki drobny problem z plecami: zdarza się, że mnie rozbolą w odcinku lędźwiowym, a potem cos ,,chrupnie" i przestają. zanim to sie stanie, czuję np. ból przy podnoszeniu nogi, albo chodzeniu, ale to dosłownie chwila, zaraz nastepuje zbawcze chrupnięcie od czasu do czasu tez mi tam strzeli bez żadnego bólu. tak ogólnie to żadnych problemów z plecami nie mam, nie bolą nawet jak cos dżwigam, albo długo siedze. dawno temu mi zdiagnozowali lekkie boczne skrzywienie, ale chodziłam na gimnastykę korekcyjną i miało być ok. powinnam sie zacząc martwić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 331 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11070
Moj problemz ktorym sie borykam dluzszy czas. Mniej wiecej miedzy lopatkami czuje jakby dyskomfort, ciezko nazwac to bolem. Nasila sie to jak dluzej jestem w pozycji wyprostowanej albo jak siedze bez oparcia (starams ie trzymac zawsze prosta postawe.) Do tego jakbym sie nie ruszyl to kregslup strzela w tym miejscu. Jakies pomysly??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
U mnie bole zaczely sie pojawiac niecale 2 lata temu w odcinku ledzwiowym, bole wystepowaly i wystepuja nadal po nawet najmniejszym obciazeniu kregoslupa, mialem wykonywany rezonans magnetyczny, oto wyniki:
Badanie MR kręgoslupa w odcinku L/S w sekwencjach TSE, SE w obrazach T1 i T2 zależnych w płaszczyznach- osiowej, czołowej i strzałkowej.Stwierdzono:
-krazek miedzykregowy L5-S1 częściowo odwodniony hipointensywny w obrazach T2 zależnych z wypukliną tylno srodkowo-prawoboczną z możliwościa modelacji korzenia nerwowego
-rdzen kregowy w zakresie badania bez widocznych zmian, stozek końcowy na wys.L1
-kanał kręgowy o prawidłowej szerokości
-spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.

Lekarz stwierdzil ze to nic powaznego i ze bole powinny same przejsc, jedynie zabronil wykonywac cwiczen na silowni obciazajacych kregoslup itp. dodam ze mialem 2 serie fizykoterapi, nic to niedalo, lekarz mowil ze powinno po tym przejsc
dzis bylem na treningu boksu i juz po czuje mrowienie na dole po prawej stronie cos w stylu drętwienia, czasami zakłuje

nie wiem co mam robic, doradzcie cos....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
no co jest, temat upadl czy jak ?

Kradam moglbys dopilnowac troche swojego tematu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
Witam
11 sierpnia dopadła mnie kontuzja na siłowni przy podnoszeniu hantli ze stojaka,źle je chwycilem do tego moje plecy byle lekko skrecone i gotowe. Bólw odcniku ledzwiowym był na tyle silny ze trafilem do szpitala na 7 dni. RTG kregosłupa nic nie wykazało ból ustępił po 3-4 dniach , leczony bylem tylko jonoforezą i srodkami przeciwbólowymi.Gdt wychodzilem ze szpitala to sie lekarz dyzurny powiedzial mi ze to było " naderwanie miesnia" a na moje pytanie czy bede podatny na takie dolegliwości odpowiedzial ze nie jesli bedzie uprawiał sport, tak powiedział.
Juz miesiąc po tym wypadku , a mi jest troche lepiej ale jednak gdy poruszam sie troche np. pobiegam troche lub posprzatam w pokoku to czuje ze nie jestem do konca wyleczony.
Udalem sie do fizjoterapeuty , ktory powiedział mi to co wiem czyli ze mam kifoze piersiowa i lordozę , i własnie te wady psotawy maja wpływ na moją sylewtkę oraz na to iż przy ich wystepowaniu oslabiony jest ledzwiowy odcinek kregoslupa , czyli w tym miejscu gdzie wystpeuje bol , polecił mi cwiczenia stabilizujące moja sylwetkę , umacniajace odcinek ledzwiowy , i jednak musze powiedziec ze sproboje choc początkowo bylem sceptyczny ale jak nic nie pomoglo do tej pory ( bylem nawet na laserach i elektrostymulacji) to moze te cwiczenia w koncu mnie wyleczą , duzo tekstu mało sesnu , musialem to napisac , sorry.
Minał juz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z twarzą :F

Następny temat

Sprawdzenie wytrzymałości

WHEY premium