SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręgosłup, dyskopatia, rwa kulszowa, skolioza, plecy, szyja, ...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 116587

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moja odp - 6 post na str 13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
moja od - http://dyskopatia.blog.onet.pl/2,ID343623942,index.html 

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 403 Wiek 85 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6696
Chłopaki nie ma co się spierać tylko trzeba próbować wszystkiego, jak ktoś już doła takiego jak ja złapie się każdego możliwego ćwiczenia, z tego co rozumiem ten obrazek opisuje ćwiczenie w którym z leżenia podnoszę nogi i tułów tak aby kolana dochodziły do klatki piersiowej?
Jedno jest pewne że basen bardzo łagodzi mi ból
Czy mogę biegać?
Kiedy będę mógł wrócić do normalnych treningów?
Czy sam basen np. trzy razy w tygodniu powinien mi zaleczyć tą dolegliwość np. po 2 lub 3 miesiącach?
bardzo jestem wam wszystkim wdzięczny za pomoc, czekam jeszcze na opinie Kradama bo to bardzo znacząca osoba w tej dziedzinie

...................................................................................................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kładziemy się na brzuchu(!) i zginamy nogi w kolanach
rękami łapiemy się za kostki i ciągniemy nogami dążąc do wyprostu, odchylając jednocześnie maksymalnie głowę do tyłu (w efekcie podnosi nam się klatka piersiowa i kolana odrywają się od ziemi)
wytrzymujemy jak najdłużej (na początku spróbujmy w głowie policzyć do 10 miarowo i spokojnie starając się oddychać)
luzujemy powoli nogi - klatka i kolana wracają na ziemię
puszczamy kostki i prostujemy nogi kładąc je swobodnie na ziemi

i tak dwa albo trzy razy

aha ważne:
nie ciągniemy kostek w stronę głowy (nóg do góry) tylko łapiemy za kostki i je przytrzymujemy, a ciągniemy nogami tzn. próbujemy je wyprostować jednocześnie trzymając za kostki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
begac bvedziesz mógł ale na palcach

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bzdura, będziesz mógł normalnie biegać.
oczywiście warto zadbać o buty "do biegania" czyli z odpowiednią amortyzacją.
unikaj siatkówki, zwłaszcza plażowej i koszykówki.
w piłkę nożną da się grać ale trzeba uważać - ja średnio raz na rok zaliczałem mocną kontuzję.
kluczowa jest tu biomechanika związana z oparciem, tzn na grząskich nawierzchniach lub źle dobranym obuwiu częściej pojawiają się bóle.
sam jogging jest jednak w miarę bezpieczny i nie powinno być problemów.
skoro ja nie mogłem już ruszać nogami i teraz biegam średnio trzy razy w tygodniu nie odczuwając żadnych dolegliwości to Tobie tym bardziej powinno się udać.
przede wszystkim co rano rozciągaj te plecy wskazanym ćwiczeniem.
oprócz tego możesz wspomóc się wizytą u jakiegoś dobrego dyskopaty który odpowiednio rozmasuje Ci te spięcia.
tak od siebie dodam, że u mnie akurat zabiegi rozpisane przez ortopednę tj. solux, ultradźwięki i elektromagnes fatalnie pogorszyły sytuację więc radzę wybrać specjalistę który ma już doświadczenie z takimi urazami bo jak widać lekarze mają czasem błędne pojęcie i walą sztukę jak z podręcznika ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 403 Wiek 85 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6696
czyli biegać już mogę teraz? czy mogę twój gg?

...................................................................................................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie, teraz nie biegaj. generalnie nie biegaj gdy czujesz bóle. poczekaj aż ustąpią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
racja , sport zaczynamy uprawiac po ustapieniu mocniejszych objawów bólowych

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 96 Wiek 30 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1271
Kradam prosiłbym bardzo abyś odezwał się do mnie na gg albo e-mail
3034666
[email protected]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z twarzą :F

Następny temat

Sprawdzenie wytrzymałości

WHEY premium