SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Korekcja asymetrii Klatki || Skolioza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2321

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16.5

Waga

77

Wzrost

174

Cel treningowy

masa, korekcja wady postawy i asymetrii klatki i motyli.

Staż treningowy na siłowni

rok

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

typowa na mase

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

skolioza, i właśnie ta asymetria klaty i motyli

Zażywane suplementy

brak || myślałem o czymś na stawy, bo mi ból doskwiera.

Ostatnio przerabiany plan

FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 445
cześć, mam problem. Nie że nic nie szukałem na ten temat, szukałem i to bardzo dużo, ale się troche zamotałem.. Otóż mam 16lat i pół :).
I problem leży w tym, że mam asymetrie klatki wywołaną skoliozą oraz motyli. Czy da się zrobić w moim wieku korekcje kręgosłupa..? Wiem że nie podałem kąta skrzywienia, ale wiecej informacji bede miał w poniedziałek.. Strona klatki od serca jest bardziej wycięta, a motyl mniejszy jest od przeciwnej strony. Coś tam czytałem że przyczepy raczej nie zmienią swojego ułożenia, ale jakbym jakoś dał rade wyprostować ten kręgosłup to przyczepy wróciłyby na swoje miejsce? może miał ktoś z was taki problem, troche mi przeszkadza, bo chciałem zrobić forme do wakacji a tu lipa :/ Może ćwiczyć na hantlach to sie zniweluje? Zgóry dzięki za odpowiedź. Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Najprościej i najbezpieczniej będzie jeśli udasz się do fizjoterapeuty, który dokładnie cię zobaczy, powie co możesz wykonywać a co nie oraz da ćwiczenia korekcyjne.
Nie szukaj pomocy w internecie.
Nie rób nic na własną rękę bo możesz tylko pogłębić problem.



Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-16 15:51:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
wizyta u specjalisty to najrozsadniejsze wyjscie

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 445
dzięki, mówisz o fizjoterapeucie tak? Ja na lekarzach się nie znam.. I jeszcze 1, a mianowicie co sądzicie o Flexor na stawy?? strasznie strzela mi bark, do tego boli jak podnosze większe ciężary, nie jestem pewien, ale chyba jakiś stan zapalny.. może naciągnąłem??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Sam się nie zdiagnozujesz więc to może być wszystko a leczenie się na własną rękę nie przyniesie nic dobrego. Udaj się do specjalisty po diagnozę i wszystko będziesz miał czarno na białym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 445
ta, spoko, ale chodzi mi o specjaliste, czy to jest Fizjoterapeuta?? Czy jeszcze jakiś inny lekarz..?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Do rodzinnego jak pójdziesz to powinien wystawić skierowanie do ortopedy.
Możesz iść od razu do dobrego ortopedy i on wyśle do rehabilitanta/fizjoterapeuty z diagnozą.
Możesz iść od razu do ogarniętego fizjoterapeuty/rehabilitanta jeśli masz już diagnozę.




Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-16 18:17:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
z taka wada bij od razu do fizjo

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 445
okej, ogarne.. ale prywatnie to pewnie tanio nie jest, bo u rodzinnego zapewne będe czekał chwile..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
nie do rodzinnego, bij od razu do fizje, mniej nerwów

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 539 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5361
Może i kwestia genetyki, jednak na tw miejscu bym to zmasowal, udaj sie do specjalistow , wtedy oni dadza Ci cwiczenia ew rehabilitacje, ktora w tym wieku i tak nic nie zdziala, korekcja operacyjna przy tak malej asymetrii nie wchodzi w gre , a Ty mozesz usunac to Sam w gora 2 mc - podciaganie na drazku ,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia,dieta dla nastolatka pomoc wykonywanie cwiczen techniki

Następny temat

Potrzebuje doboru treningu

WHEY premium