SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja, trening posladkow

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 29 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 2802
Witajcie, będę wdzięczna za każdą sugestię nt. poniższego problemu.

Ćwiczę już około roku, staram się progresowac z ciężarem. Od kilku tygodni jestem w okresie masowym na lekkiej nadwyżce kalorycznej, co wiąże się równiez z nakładaniem większego ciężaru.

Niestety ostatnio po treningu pośladków a konkretnie martwych ciągach sumo i glute bridge oraz odwodzeniach i przywodzeniach pojawił się po dwóch dniach ból umiejscowiony w styku kości krzyżowej i ogonowej (mięsień biodrowo-krzyzowy?). Ból jest dziwny, promieniujący (nie kłuje) z towarzyszącym dyskomfortem w okolicach krocza i odbytnicy, kości ogonowej (uczucie jakby mięśnie dna miednicy były spuchnięte). Wiadomo że mięśnie w obrębie miednicy są w pewien sposób połączone, współpracujące. Jednak czy odczuwane dolegliwości moga miec że sobą bezpośredni związek (ledzwia-miednica-spiecia pośladków ze sztangą na biodrach?). Nie wiem w jaki sposób mogę sobie pomóc a na wizytę u fizjo właśnie czekam. Jakieś ćwiczenia, rozciąganie czy lepiej nie ruszać? Dodam że z układem pokarmowym jest wszystko ok, trawię normalnie, apetyt mam jak zwykle.

Będę wdzięczna za każde sugestię i możliwe sposoby na uśmierzenie bólu. Dodam że mam pracę siedzącą i wówczas ból się nasila.

Dzięki i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12504 Napisanych postów 121879 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1404862
Może odgniotłaś sobie kość ogonową i promieniuje ból.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 29 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 2802
anubis84
Może odgniotłaś sobie kość ogonową i promieniuje ból.

A jest to możliwe bez upadku jedynie w wyniku zbyt mocnych spieć pośladków z glute bridge? może zbyt wysoko unosiłam biodra?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4644 Napisanych postów 57160 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 715043
Te mięśnie w okolicach bioder są ze sobą mocno połączone i mogą na siebie oddziaływać, jeśli ból czy dyskomfort promieniuje może być jakiś ucisk na nerwy w okolicach odcinka lędźwiowego czy krzyżowego.
Może technika wykonania gdzieś leży, albo faktycznie może za szybko progres w ćwiczeniach poszedł.
Trudno doradzić jakąś formę rozciągania bo nie wiadomo co się stało tak na prawdę. Ja zalecam kilka dni luzu bez treningu i obserwację czy sytuacja się polepsza i ewentualnie udanie się do fizjo na wizytę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prawidłowa technika przysiadów

FuckBaton