SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs modułowy Krata Na Lato 2018

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
Mam małą uwagę co do pomiarów barki/pępek Nie wiem jak to wygląda u panów, ale jeśli pomiary mają charakteryzować sylwetkę V to u pań zwykle bierze się pod uwagę talię, która jest najwęższym miejscem i wypada trochę wyżej niż pępek. Natomiast na linii pępka to już często zaczynają się boczki i sylwetka zaczyna się rozszerzać ku dołowi.

EDIT: Widać to dobrze u pani na zdjęciu, które Masti wrzucił w pierwszym poście


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-04-07 18:40:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki wiem o co chodzi. Ten punkt został tak zdefiniowany żeby nie było wątpliwości gdzie mierzyć, bo znając facetów to z tym by był największy problem. A tak jest określony punkt odniesienia.
Natomiast i tak zastanawiałem się czy kobiety nie powinny tu mieć jakiegoś handicapu ze względu na naturalnie mniejszą obręcz barkową, więc jeżeli to by miało zwiększyć frekwencję płci pięknej to ja jestem skłonny żeby taki punkt uwzględnić.
Jeżeli do końca niedzieli nikt nie zgłosi sprzeciwu to kobiety mogą mierzyć ciut wyżej.


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-04-07 19:23:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10031 Napisanych postów 30373 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728722
Viki-ale chyba nie krytykujesz Małgosi?

Bo to nasza Gwiazda -tu w Poznaniu i ma ogromna rzeszę fanów .:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
Masti oczywiście że nie, wręcz przeciwnie - jest świetnym przykładem. Piękne V, rozbudowane barki, szerokie plecy i to wszystko fajnie wygląda w odniesieniu do talii która jest najwęższym punktem i wyraźnie powyżej pępka. Na linii pępka już nie jest tak wąsko. U panów chyba nie ma takiego problemu, bo nie mają aż tak wąskiej talii i wyraźnego wcięcia My mamy po prostu inna budowę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10031 Napisanych postów 30373 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728722
Wrzuciłbym inne zdjęcia -ale nie nadają się tu do publikacji-brzuch, talia, skośne-są wręcz FANTASTYCZNE!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10031 Napisanych postów 30373 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728722
Ale wrzucę inną weterankę Kasię Kozakiewicz Kowalik- też super krata i zresztą nie tylko :)





A tak wygląda w pozie, prawie konkursowej ,z ostatniego Włączamy 4 x 4 :)












Zmieniony przez - masti w dniu 2018-04-07 23:13:08

Zmieniony przez - masti w dniu 2018-04-07 23:15:24

Zmieniony przez - masti w dniu 2018-04-07 23:15:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Wszystko zależy od tego co się komu podoba . Ale nie zmienia to faktu ze talię tez ma powyżej pępka


Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-04-07 23:55:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
To ja ma jeszcze dwa pytania do modułu I:

1. "Zadanie Siła mięśni brzucha" - nogi można o coś zaprzeć? Na filmiku widać, że w niektórych momentach stopy odrywają się od ziemi, może tak być czy mają przylegać do podłogi przez całe ćwiczenie?

2. "mierzymy przy pomocy miarki do grubości fałd wg zamieszczonej instrukcji i tabeli % tłuszczu w organizmie." - w podanym linku jest kilka sposobów obliczenia bf (np. w oparciu o 3 miejsca pomiaru fałdomierzem, 4 miejsca, 7 ) - który mamy wybrać? Bo nie wiem co mam zmierzyć https://www.thecalculator.co/health/Body-Fat-Percentage-7-Site-Skinfold-Calculator-1115.html

Edit: czy mogę to pomierzyć tak jak w tym artykule?
https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Fałdomierz__zmierz_swój_poziom_tłuszczu-a1178.html


Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-04-08 07:02:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10031 Napisanych postów 30373 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728722
W tym ćwiczeniu właśnie chodzi o to by stopy nie miały wsparcia-wtedy maksymalnie pracują mieśnie brzucha-także te głębokie a nie włączają się silnie mięśnie ud i pasa biodrowego.

Ad 2 można korzystać z wybranego dowolnie sposobu mierzenia-ale nie mniej niż 3 pkt.
Jak ktoś kupi ta miarkę jest tam sposób mierzenia + tabela wiekowa do obliczania % tłuszczu.

Tabela bierze pod uwagę wzrastający tłuszcz wewnetrzy ,ze względu na wiek.

Np ja wg grupy wiekowej 20 lat (co mnie najbardziej by odpowiadało ) mam poniżej 10 % tłuszczu ale ju zgodnie z wiekiem mam 15 %.

Niby 5 % a różnica zasadnicza :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
Dzięki za odpowiedź Skoro stopy bez podparcia to będą zaliczone takie powtórzenia jak na filmie, gdzie stopy lekko się odrywają się od podłogi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerost lewej komory od ćwiczeń siłowych. Ponad 18 lat stażu

Następny temat

Krata na Lato 2018 wg Szajby moduł I

WHEY premium