SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kondycja, masa, siła??? Kondycja = spadek siły??!!!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5651

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Mam pytanie... Czy jeżeli ktoś trenował całe życie siłowo... Robił trening na siłe... I ma słabą kondycje... mówie o sobie i innych moich znajomych... Ćwiczymy sztuki walki i chcielibyśmy wziąść się za jakieś zawody amatorskie mma... Ale moje pytanie brzmi:
Najppierw swoje dane:
Masa 75kg
Wyciskanie 105kg
Kondycja-kiepska

Pyt: Czy jak zaczne ćwiczyć kondycje, biegi,rower, interwały treningi kondycyjne itp. to spadne z siłą??? Oczywiście jeśli nie strace przy tym masy... Bo jak spadnie masa to i siła a to jasne... Ale jeśli będę trzymał wage 75kg to spadne z siłą???
DAm też jedno pytanie innego użytkownika bardzo podobne:
"A Bob Sapp- Zawodnik mma wyciska 300kg. Więc widzisz... A wogóle pudzianowi spadła siła bo spadła masa??? A kondycji nie zrobił by przy tej masie??? Przecież w mma są zawodnicy którzy mają nawet po 170kg i mają super kondycje.... Nie rozumie czemu pudzian stracił swoją bardzo dobrą stronę którą jest siła na część kondycji... Nie da rady zrobić kondycji bez spadku masy i siły??? Jakoś inni to robią i po sobie też wiem że tak idzie..."
Pozdrawiam:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na prostej wiki jest wiele info o nadciśnieniu. Jest tam,ż ejeśli jest np wtórne, to często przyczyną są nerki, a jeśli jest pierwotne - to w może skutecznie podniszczać nerki.
Wysiłek jest wskazany, owszem, ale nie jakiś ekstremalny wysiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3795 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16311
170kg i super kondycja... hmm no nie wiem xD raczej takich wielkich sie nie spotyka a na pewno nie z dobrą kondycją.
jesli bedziesz balansował trenigni tzn totalnie nie odpuścisz treningow siłowych to tej siły tyle nie stracisz.
pamietaj tez że czysta hmmm "siła" to nie wszystko szybkość daje dużą moc. a wiec też kondycja i "wybuchowość"
ale można mieć mega kondycje mega siłe i mega mase najlepszy przykład : Brock Lesnar ;)

"Sky is the limit"
WAR ROGER!CaRwin,Ubereem,JDS,Filipovic!,Barry,Fedor, ARLOVSKI!VITOR!
Pacquiao!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3842
170 kilo i świetna kondycja to może trochę przesada, ale tak ze 100-110 to jak najbardziej. Można wyśrodkować trening siły i kondycji, wtedy siła nie spadnie i będzie rosła (wolniej ale będzie) tak samo jak kondycja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2746 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13269
Przy odpowiednim bilansie kalorycznym<dieta,w Twoim przypadku zwiekszenie dzienne spozycie kalorii>,suplementacji<kreatyna,bialko,bcaa,witaminy>,treningu<polecam cwiczenia na dynamike> i regeneracji,sila powinna byc zachowana wraz z poprawa kondycji:)

ps.wyciskanie na ławeczce ma sie nijak do mma:D,wiem to po sobie,pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masa 75kg
Wyciskanie 105kg


a wzrost...??
i wiek.....??

Tak sobie myślę: 105 kg...a co to za mego siła
Nie no spoko, żart. Dlatego pytam jak wzrost i jaki wiek , bo może kondycja gorsza z tego drugiego powodu np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10046 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
przy takich wynikach nic tobie nie spadnie a znaczaco wzrosnie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 678 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5910
Może i BoB sapp wyciska 300 kg i co z tego?:D Nic szczególnego w MMA nie osiągnał. Fedor ćwiczy bez przyrządowo i był mistrzem świata. Brock Lesnar wyciska 210 kg i tez prowadzi w rankingu UFC jako 1.
Siła statyczna jest mało przydatna w MMA. a juz napewno wyciskanie na klate przyda się w mma tak samo jak biceps w jeździe na rowerze. Chcesz trenować MMA i coś osiągnąc skup się na wytrzymałości, szybkości i dynamice. Siłe praktyczną wyrobisz od dźwigania partnera w sekcji. Nie przejmuj się ze twoi koledzy będa wyciskac po 150 kg na klate a Ty tylko 100. Być może oni będa wyciskac 150kg moze 200 ale za to Ty będziesz mógł się pochwalic ze cos osiągnąłes w MMA. Poza tym jakbys miał z nimi walczyć to ich szanse byłby nikłe. Ale to tak nawiasem

"Walcz z sercem ale używaj tez głowy"
Zapasy - Stoczonych Walk : 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gościa nie ma już jakiś czas na forum, to chyba ma gdzies naszą pomoc. Ja , jak sie o coś pytam, to sprawdzam odpowiedzi dość szybko. Zapytałem się o wiek....guzik sie dowiedziałem od kola. Także gudbaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10046 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
jak na 3 lata treningu-to sie nie przemeczal...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Sorry... jestem jestem... Pomoc jak najbardziej trafna:) pomaga na psychike:) Miej w dupie siłe tylko ćwicz siłe uderzenia: Wzrost 180cm, wiek 20lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3595
Wszystko podane było w profilu kolego:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łukasz Szulc dla Fight24.pl

Następny temat

Anderson Silva

WHEY premium